Türbanlı çalıştırmama kararı aldığı söylenen Migros u destekleyen insan söylemi.

Diğer konuda da yazdım ben olsam ben de çalıştırmam arkadaş. benim işyerim gayet prezentabl olmalı. öyle türban falan olmaz.

mesela tek kaş da çalıştırmam. o nedir yahu öyle. insan kaşlarını da almaz mı.

güzel giyimli olacak mesela. baktım paçoz gibi geliyor koyarım kapıya.

gonya gayseri falan diyorsa yine almam diksiyonu düzgün olacak.

şimdi bik bik ötersiniz amk faşizm falan diye. ne alakası var bu benim tercihim. işimi büyütmek geliştirmek için izlediğim stratejik hamleler.

çoğunuz öğrencisiniz. ödev verirken özenle hazırlayıp süsleyip püslemiyor musunuz? ne farkı var arkadaş. benim iş yerim istediğim gibi süslerim kendimce güzelleştiririm.

saygı duymayı öğrenin.
Herkes herkese saygi duysun diyorsak bizde destekliyoruz saygi duyuyoruz sonucta turbanlilarin ekmegini migros degil Allahu teala veriyor migros turbanli calistirmiyor diye turbanlilar aç kalmaz Allah bir kapi kapatmadan baska bir kapi acandir ancak boyle bir ayrim yaptigi icin kendi bereketini kaciran migrosdur turbanliya bisey olmaz.
şirket politikasıdır saygı duyacaksınız!
saygı duyulmasını istiyorsanız şayet. oy sandığının başında bile sıkmabaş var. bırak migrosda olmasın.
türbanlı biri de gidip migrostan alış veriş yapmasın.
böyle böyle ayrışalım (!)
Kimin nereye gideceğini ancak allah bilir. Müslümanım deyip şirke koşuyorsunuz farkında değilsiniz.
neymiş de, migros onları çalıştırmıyor da, bunlara saygısızlık ediyor da, bla bla bla. migros'u yedirmeyiz.
ananı da destekleyen vardır elbet. kim bilir?