bugün

bir keresinde 75 tane yemiştim. o da başka bir hikaye konusu. anlatırım bir ara.
tavuklu pilava yazarken yine aklıma düşen, uzun zamandır aşerdiğim ve hala yiyemediğim sokak yiyeceği.. ısmarlayacak var mı?
ekşi ekşi yesek..
müptelası olduğum yiyecek.
Bayılırım bol limon sıkacaksın üzerine sonra hop mideye.
Olsada yesek, bol limonlu.

Canımızı çektirdiniz lan gece gece..
Şimdi ne iyi giderdi be.
bira ile birlikte müthiş gider.
Yanında bira varsa bol limon iyi gider.
Dün ilk defa mercan da tattığım yiyecek. Olsada olur olmasa da olur lezzetinde. Ama anısı hep kalacaktır.
hayatım boyunca tatmadığım ve büyük ihtimalle de tatmayacağım deniz mahsülü.
Milas’a sabit bi tane açmak şart oldu.. arkadaş koca ilçede bi tane midyeci yok gece çalışan.. böyle rezillik olur mu? Olmazzz... ilk fırsatta ben açıcam...
Tadı bir kere alındığında bir daha günah mı değil mi ya da temiz mi pis mi umursanmayacak olan deniz mahsülüdür.

Birayla beraber nefis giden bu canlıya çoğu insan "ayy böcek buu" şeklinde burun kıvırsa da bizim canımızdır.
Limonla şükela olan yiyecek.
Yıldız Tilbe gibi. Dışı çirkin ama içi...
Hanefi mezhebine mensup olanlar icin caiz degil yemeyin . Zaten deniz hayvanlarinin diskisinda beslenen bir hayvan iğrenç yemeyin .
eskiden iğrendiğim daha sonra tadına bakıp vazgeçemediğim yiyecektir. iğrenç diyenler var. bu kadar lezzetli bir şey ne kadar iğrenç olabilir?
dünyanın sekizinci harikasıdır.
bodruma yolu düşenler gündoğanda sahilde "şehmuz usta" nın yerinde tanesi 1.50 tl den bira eşliğinde midyeye doyabilirler. buraya gidemyorlarsa şehmuz usta'nı bodrumun her yerleşim yerinde bulunan seyyar midyecilerinden de aynı midiyeyi yiyebilirler--karabiberli ve limon sıkılarak.
Çok abartiliyor.
Kumar gibidir. Kubar gibidir. Yanında böyle geçerken kapşonu yoksa fötr şapkayı çekerek ve tutarak geçiyorum. Tanımasın beni sakın. Yoksa cebimi sömürür.

Allah'ın nimeti seni. içinde bir şey de yok. sırf denizde çıktı diye.
Güzel bir şey gözünü yum ham yap. Yediğin herşey çok steril ortamlarda hazırlanmıyor zaten.
hiç denemedim, zaten tadını da pek merak etmiyorum. Midye yemeden de ölebilirim.
Merak ettiğim yiyeceklerin başında gelir. 2. Sirada. Ancak denizlerdeki kirliliği, ağır metali çekmesi, temiz mi nasıl yapılıyor bilmemek ve islamda yemesi sakincali gidalardan olduğu için tadamadigim besin.
O kadar da güzel değil, abartmayalım.
bodum gündoğan'da şehmuz'da yenir.