bugün

bi zamanlar m.jackson müslüman oldu diye bir iddia ortaya atılmış bu iddia ne yalanlanmış ne de doğrulanmış idi. bakalım ak g.t, kara g.t cenazesinde belli olacak.

+ nasıl bilirdiniz?
+ çok oynattı kendiyle.
kardeşi jermaine jackson'ın müslüman olmasından sonra islamiyete olan ilgisi arttığı, ayrıca yakın dostu david wharnsby'in de müslüman olduğu ve onu islamiyete teşvik ettiği biliniyor.

öte yandan bahreyn'de ikamet ettiği süre zarfında müslüman bir çok arkadaşı mevcutmuş bu kişilerinde etkisiyle islamiyeti seçmiş olabilir.**
michael jackson´un müslüman olmadigi iddiasini icerisinde barindiran bir basliktir. bu basliktan ayni zaman da partizan bir anlam da cikartilabilir - yani bu baslik, müslüman olsaydi üzülürdüm, ama müslüman olmadigi icin beni ilgilendirmiyor, gizli önermesini de icerisinde barindiriyor olabilir. bunun disinda, sanki michael´in kesinkez müslüman olmadigini biliyormus anlami ise, zaten vardir.

michael´in müslüman oldugu konusu gazetelerin yazdigi bir haberdir, gazetelerde cikan haberler redaksiyonlardan gecer, elli yerden teyit alir da öyle gecer. bu konu cok ciddi sayilan gazetelerin redaksiyonlarindan teyit almis, gazete de yayinlanmis bir haberdir.

yalniz buraya yazilan yazilar hicbir yerden teyide gerek duyulmadan yazilirlar. bu da tabii arada bir fark yaratir.
Şeriat ile yönetilen topraklarda yıllarca yaşamış Thıs Is It'in kontratlarını imzalamak için gelmiştir ülkesine kendisi... Yani hadi Türkiye olsa ne ala herkez dinini yaşıyor... Ama Arap toprakları öyle mi yıllarca ezan sesiyle uyumuş uyanmış çevre müslüman (abi,arkadaşlar vs.) Düşünce yapısıda uygun Michael'ın!! Düşünün kardeşim adam TV'ye canlı bağlandı söylentileri yarı ağlar tonda yalanladı ee yalansa müslüman olma olayı hani bebeğim nerde?? Şuana kadar çıkmadığysa düşünün bir çıkıp ''Ben müslüman oldum'' dese kaç insan Müslümanlığı seçerdi onla eee buda hoşuna gitmezdi birilerinin... Tom Cruise gibi seçtiği tarikatı duyurunca tarikatın üye sayısını düşüren insanların kim engeller ''Ben ... dinini seçtim'' demesini?? Ama bu MJ abi ötesi var mı?? Şimdi ''bkz:yürü be müslümanmış'' demeden önce bir fanı olda gel derlermiş adama!! Bilde gel bir...
maykıl ceksin'u değil de maykıl ceksın'ı olur o başlık diye düşündüğüm.
(bkz: michael jackson ın müslüman olması).
önemli birileri ölünce genellikle ardından "ölmeden önce müslüman olmuş" gibi söylentiler çıktığının örneği olan, sıradan ve saçma bir sanı.
(bkz: Neil Armstrong u müslüman sanmak)
her gördüğün sakallıyı deden sanmak gibi beynin en saf bölgelerinin çalışmasıyla oluşmuş düşünce.