bugün

chp nin seçimlerden önce ak parti'yi tarafına çekme gibi bir çabası yoktu. ama mhp'yi yanına çekmek için çok çabaladı.

son durum: göbeğini kaşıyan adam tarafından bir fark bulundu.
akp hira dağı kadar müslüman, mhp tanrı dağı kadar türk'tür. ya da her ikisi de nevada çölü kadar amerikan malıdır, bilemiyorum altan...
(bkz: türban kardeşliği)
biri dinci-milliyetçi, diğeri milliyetçi dincidir. hangisi hangisidir bulana 100 lira verecem. *
sayıyorum.
bir:...............**
mhp bir fikir akp ise sermaye partisidir.
mhp dini siyasete alet etmez, akp etmediğini iddia eder.
mhp türk milliyetçisidir, akp etnik milliyetçiliğe karşıdır
mhp türkiyenin mermer olduğunu savunur, akp mozaiktir iddiasını yineler.
aslında fark var mı?
belki de yok. mhp bir yönden iyi yaptı deniliyor. nedenmiş? çünkü mhp akp'nin bir sonraki seçimlerde ekmeğine çomak sokmuş. diğer yönden bakalım bir de: okullara türban girecek. sorun çözüldü mü? hayır. bugun hocalar çıkıyor "not verirken objektif olamam" diyor. kendimi düşünüyorum hocaların yerinde; türbanlı öğrencilere insafsızca yaklaşırım. belki hepsi gerçekten siyasi amaçlı değildir. lakin kurunun yanında yaş da yanıyor be güzelim. hayat acımasız, gerçekler daha da acımasız işte.
daha bugun arkadaşla konuştum. kuzeni okulu bitiremiyor. niye? hocası mhp'li ve kendilerinden olmayana takıyormuş adam. yani bu ülke de türban sorun. sağcı olmak sorun. solcu olmak sorun. garip olan şu ki: milliyetçi olmak da sorun.
milliyetçim desen ırkçı,faşist oluyorsun. solculara laf söylesen kapitalist, sağcılara laf söylesen komunist... bir de ne sagcıyım ne solcu desen apolitik salaksın. yani hep bir etiket.. bırakın etiketleri de kim ne yapabilir bu ülke için onu konuşalım.
aslında çok farklı görünen birçok siyasi parti var ülkemizde. seçim zamanı zarflara katlamakla bitmeyen partiler... genel bir baktık mı anlıyoruz ki hiçbiri adam gibi siyaset yapmıyor. hepsinin elinde maşa ettiği birer oyuncağı var: kemalizm, milliyetçilik, din, kürtler...
peki biz bu çok partili hayatta hangi sonuca ulaştık? gelen halkı sömürdü, giden halkı sömürdü...
ayrıca bir tanım: mhp ile akp arasındaki fark = boş küme. sonuçta ikisi de birbirini kapsıyor.
akp türkiye milliyetcisi........mhp türk milliyetcisi
akp olabildigi kadar muhafazakar ......mhp isine geldiginde muhafazakar gelmedinginde devletci ve laik takilir
akp her kesimden insani kucaklamayi hedef almis bir politikayi....mhp sadece türklere hizmet politikasini yeterli görür
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar