bugün

MHP liler ateist ler gibi hased adamlar değillerdir. Tamam muhalefet yaparlar fakat mesele vatan, millet dedimi orda herşey biter. Zaten doğru olanda budur. Birileri mezhep ayağından dem vurarak MHP li gençliği adım adım dinsizliğemi taşımak istiyor acaba?
Bu memlekette kürtlerinde çoğu böyle durumlarda birlik beraber olur.

Lakin, hased ve ruhsuz, duygusuz, korkak ateistler mustesna. Onlar, akp şeriat getirece, biz karı kızla takılıp içki içemeyeceğiz, ee hayat ta zevkten ibaret oldupuna göre akp gitsin. Tek Rusya bizi alsın ama akp gitsin. Derler.
Böyle ol canımı al ateist denilecek durumdur.

Bu soruyu sorman harika. Metnini okumaya başlayıpta konuya yoğunlaşırken, acaba can alıcı noktayı yakalayabilecekmi diye heyecanlandım. Ama çok şükür yakalamışsın.

insanlar bulunduğu topluma göre dinlerini seçselerde, akıl buluğ olduktan sonra birey kendi özgür yolunu seçer. Misalin sen müslüman bir ailenin çocuğu sun lakin ateist olmuşsun. Yarin sende anne baba olduğun zaman dine dönmeyi düşüneceksin.

Şimdi insan çinde doğdu, sen müslüman bir ülkede doğdun ve böylede öldünüz. Çin de doğan cehennem e, sen ise cennete gittin. Çok haksızlık olmuş olurdu. Allah ın adl sıfatına yakışmamış olurdu.

Bu konu; imam maturidiye göre bir insan a hidayet gelse de gelmesede sadece yaratanını bulması onun cennete gitmesine yetiyor.

imam eşari ye göre ise tevhid tebliği gelmemiş bir insanın imandan sorgusu olmaz. Ki o insan öldükten sonra cennete gider. Çünki tebliğ emin elden ulaşmamıştır.

Diğer taraftan tevhid inancına göre Türkiye de müslüman oranı yüzde onbeş i bulsa iyidir. Çünki, demokrat, laik, solcu bunlar tevhidi bozar. Oysa gayri Müslim ülkelerde tebliğ alan insanlar kuran islamını alırlar.
Işid şii türkmen'leri katlederken türkiye'de herhangi bir kesim ses çıkardı mı? Söz konusu sunni türkmenler olunca aldı ortalığı bir yaygara.halbuki bölgede katledecek türkmen bile yokken-2012'de bölgeyi boşalttılar- başladı. Bu da Türkiye'nin bölgede mezhepçi bir politika yürüttüğünün göstergesi.

Vatan savunması muhakkak önemli birşeydir. Ancak sen başka bir ülkede iç savaşı körükleyip sonra "bana dokunurlarsa türk'ün gücünü gösteriririm" dersen bu vatan savunması yapmak değil şerefsizliktir. Suriye'de yüzbinlerce insanın ölümüne neden olan savaş vatan savunmasının ürünü değil, emperyalizmin hegemonya savaşının ürünüdür.

Bugün bir uçağın düşürülmesi üzerinden vatan savunması yapanlar, Işid 4 ayrı bombalı saldırıyla 250 Türk vatandaşının ölümüne neden olurken zevk çığlıkları atıyordu. Senin başkentinin ortasında başka ülkelerden gelen barbarlar 100 insan öldürüyorsa vatan savunmasını o zaman göstermelisin. Bir uçak 17 saniye sınır ihlali yaptığından gösterdiğin cesareti kendi insanlarını katleden IŞiD'e karşı göstermelisin.

Not: Türkiye jetleri 2014 yılı içerisinde yunanistan'ın hava sahasını 2400'ün üzerinde ihlal etmiştir.
el-kaide'nin mal gibi güttüğü milliyetçilerdir.

siyonistler suriye'yi işgal girişimlerine başlarken öldürdükleri ilk insanlar iki tane türkmen generaldi. o zaman türkmenlik mainstream olmadığından yalakalığı yapılmadı bu ülkede.

suriye'de sikertilen her terörist o türkmen paşaların şerefine sikertiliyor. bu da beni çok mutlu ediyor.