bugün

bu yıl oldukça dikkatimi çeken bir durumdur. hiç bir meyvenin mi tadı olmaz arkadaş. ne kullanıyorsunuz bu ağaçlara zirai ilaç altında çok merak ediyorum.

ayrıca ne elmada elma kokusu ne portakalda portakal kokusu var. tat yok koku yok ne var amk.
gdolu ürün olmasından dolayı kaynaklanan hadisemsi.
meyve veya sebzelerin mevsiminde yetişmemesinden kaynaklı durumdur.
(bkz: hormon)
artık dikkat çekmeyen bir durumdur. Çünkü sürekli olan şeydir. Oldu ki bir meyvede meyve tadı var, o zaman dikkat çekecek değişik bir durum olmuş olur. Meyveli gofretlerde bile daha keskin meyve tadı var.
şırıngayi basiyorlar meyve cabuk buyusun diye. sonra o meyvenin ciceginim verdigi tomurcuktan ne beklersin.
hiç bir şeyin eski tadı yok artık, eskiden elmanın tadı çok güzeldi .
biz büyüdük ve meyvelerin tadı bozuldu.
özellikle kayısı, şeftali ve erikte gözlenen durum. sanki ıslak odun yiyorum o derece tat alamıyorum. ağız tadıyla aşısız meyve yiyebilmemiz için illa ki bahçemiz mi olmalı yani? sağlık bakanlığı bu konuya el atmalı.
Kapitalizmin sonuçlarından sadece biridir. Ne meyvelerde eski tat, ne ocakta pişen tavukta o güzel koku, ne de eskiden sağlam diye aldığınız markalarda aynı kalite vardır. Neden mi? Cevabı basit: Daha çok para kazanma hırsı.
Kesinlik hiç birşey de tat yok.
hormonlu ürünlerin etkisidir.
Gram tadı olmayan kıpkırmızı kocaman çileklerin varlığıdır. Düşün millet pudra şekeri ile yiyor tatlı olsun diye.

Siz siz olun çilek yemeyin. Yiyecekseniz de önce tazyikli su ile yıkayın renginin aktığını görün.
kapitalizmin mucizelerindendir. mucizedir çünkü doğal olarak meyve-sebzede var olan tat ve kokuyu, suni işlemlere tabi tutarak yok eder. bu da kolay bir iş olmasa gerek.

akp'nin tüm tarımsal tohum ihtiyacını israil'den temin etmesi de bunda büyük rol oynar.
Babannelere hep hormonlu bunlar hep dedirtir.
koka kolanin dahi uzun yillardir burundan geri gelmeyip gozlerimizi yasartmadigi ulkede normaldir.
çileğin kayısının tadı kalmamış dedirten hadise.