bugün

görsel
görsel
Hayata getirilmesinin sebebi Roket Takımı olarak bilinen organizasyonun başı Giovanni'nin tüm dünyayı kontrol edebilmesi için dünyanın en güçlü pokemonuna sahip olmasının gerekmesidir. Hayata getirildikten bir süre sonra hiper telekinetik güçleriyle kendini yaratanları yok eder, çünkü onu sadece bir deney olarak görmüşlerdir. Daha sonra Giovanni, ona ortaklık teklif eder. Mewtwo ortaklık teklifini kabul eder. Ancak kısa sürede gerçek ortaya çıkar: Mewtwo, Giovanni'nin direktifleriyle yaratılmıştır ve Giovanni onu bir köle olarak görmektedir. Mewtwo, Giovanni'nin tesisini yok edip kaçar ve yaratıldığı laboratuvarın bulunduğu adada kendine bir kale inşa eder. Adasına kendi seçtiği pokemon eğitmenlerini davet eder. Pokémon eğitmenleri adaya gitmek için gemiye binecekleri sırada, bir fırtına patlak verir, ancak bu da Mewtwo'nun hiper telekinetik güçlerinden çıkmıştır. Sonuç olarak adaya ulaşan bir grup eğitmenle karşılaşır.
yüzyılın en karizmatik canlısı ünvanını kazanabilecek durumda olan pokemon.
üzerine sinema filmi yapılmış taşaklı pokemon.

görsel
pokemon'un yeni sezonlarında charizard reyiz eline vermiştir kendisinin. duyduğumda ben de inanamadım. oha lan dedim, charizard reyiz tamam taşaklı da, bu mewtwo dedim, dünyanın en iyi pokemonu dedim, tek parmak hareketiyle bütün pokemonları sikertir dedim ama izleyince göt oldum. charizard bildiğin zikmiş kendisini. ama dark charizard olarak..

http://www.youtube.com/watch?v=i0purbwzs4U
kendisi adına 2-3 tane bölüm yayınlanmıştı en sonunda.

hepsinin amına koyuyordu pokemonların.

en son ne oldu hatırlayamıyorum ama ben kendisine fena hayran olmuştum.

sonra beyblade başlamıştı siktir etti mew'i felen.
küçükken bunun taklidini yapardım ellerimle annemi yerinden kaldırmaya çalışırdım sonra dua falan ederdim allahım bana da psişişişik güç ver diye ama olmazdı tabi ahaahha ulan ne salakmışım küçükken.
tinerciler tarafından bıçaklı saldırıya uğrayıp hayata gözlerini yuman usta pokemon.

görsel

ışıklar içinde uyu reyiiiz.
dünyanın en sağlam pokemonu. ve popüler olmayan*

yaşıtlarım pikachu, charizard hayranıyken ben bunun hayranıydım. marjinal bişi olacağım daa o zaman dan belliymiş.
en güçlü ikinci pokemondur birincisi the god of pokemons arceus tur...
şimdi farkettim ki mew-two imiş bu. hayat ilginç.

(bkz: bayezid two)
basit bir çizgi film karakteri olsa da, mewtwo günümüzde bilimin kötü amaçlarla kullanılan tarafını yansıtmaktadır.
kendisi aslında bir pokemon değildir.
mew'in evrimleşmiş hali hiç değildir.

kendisi, roket takımı tarafından mew adlı efsanevi pokemon* temel alınarak yapılmış bir robottur. ismi de buradan gelmektedir. (mewtwo = mew 2)

--spoiler--
fakat bir süre roket takımına hizmet ettikten sonra, yaratıcılarına hakettikleri teşekkürü etmek adına onları öldürmeye niyetlenmiştir. tam bu sırada mew çıkıp; "hacı, sen kimsin insanlara artistlik yapıyon. onlar kankamız bizim. akıllı ol" demiştir.
--spoiler--
götü 2.dünya savaşı sırasında yediği kortizon iğneleri yüzünden büyümüş, konuşarak tüm insanlığı şaşkınlıklar içerisinde bırakmış, pembe olmasıyla da muhtemelen pembe tolga'ya selam çakmış pokitopu.
kuyruğu olmayan pokemon.

görsel
karizması "abi senin göt niye bu kadar büyük?" sorusu ile yerle bir edilebilecek pokemon'dur. yine de pek bir sever sayarız kendisini.
bir jigglypuff olamayan pokemondur. istediği kadar karizma olsun jigglypuffın şarkı söyleyişi kadar mükemmel olamaz.
e.t gibi parmakları olan pokemon çok var bunlardan darkrai filan uzar gider böyle asla en sevdiğim değildir olamazdırda en kral pokemon jigglypufftır tektir benzeri yoktur.
pokemonların belki en güçlüsü değildir ama en korkulanıdır. karizmadır, gördün mü hayran kalınasıdır.
mew'i yenememiş pokemondur.
Kopyadır bu pokemon artistik tavırlarına bakmayalım.
(bkz: mew)
aman allahım! o ki pokemonların ulu'su. pokemonların kralı. her güce sahip pokemon. bu zamana kadar altına entry girmemesi fesatlıktır. popüler kültüre olan hevestir. terbiyesizliktir. yazıktır, günahtır.

uzattımı o 3 parmaklı elini ne charizard dinler ne pikachu valla. yıkar bu gezegeni. saygı durun.

görsel

edit: allah benim belamı versin.
kadir inanır gibi bir bakışı vardır. tarif edilemezdir. ardından tokatı da beklenir ama onu yapmaz işte.*
pokemon oyunlarında iyi kullanılırsa ölmeyen mutant.aşırı güçlü,hızlı ve teknik.
klon pokemonlarla beraber bulunamayacakları bir adaya yerleşir ve giovanni'nin onu bulmasıyla tekrar mücadele başlar*.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar