bugün

bi efsane pokémon.
mew in evrimleştirilmiş hali
karizmanın pokemon biçimine bürünmüş halidir.
giovanni tarafından, mew in klonu olarak yaratılmış ve upgrade edilmiş halidir.
mew'in konuşabilen versiyonudur. Daha insanımsıdır.
sert bakışlı psişik pokemon. telekinesi özelliği ile rakip tanımamaktadır.
http://img204.imageshack....ffkarizmatikmewtwojd4.jpg
klon pokemonlarla beraber bulunamayacakları bir adaya yerleşir ve giovanni'nin onu bulmasıyla tekrar mücadele başlar*.
pokemon oyunlarında iyi kullanılırsa ölmeyen mutant.aşırı güçlü,hızlı ve teknik.
kadir inanır gibi bir bakışı vardır. tarif edilemezdir. ardından tokatı da beklenir ama onu yapmaz işte.*
aman allahım! o ki pokemonların ulu'su. pokemonların kralı. her güce sahip pokemon. bu zamana kadar altına entry girmemesi fesatlıktır. popüler kültüre olan hevestir. terbiyesizliktir. yazıktır, günahtır.

uzattımı o 3 parmaklı elini ne charizard dinler ne pikachu valla. yıkar bu gezegeni. saygı durun.

görsel

edit: allah benim belamı versin.
Kopyadır bu pokemon artistik tavırlarına bakmayalım.
(bkz: mew)
mew'i yenememiş pokemondur.
pokemonların belki en güçlüsü değildir ama en korkulanıdır. karizmadır, gördün mü hayran kalınasıdır.
e.t gibi parmakları olan pokemon çok var bunlardan darkrai filan uzar gider böyle asla en sevdiğim değildir olamazdırda en kral pokemon jigglypufftır tektir benzeri yoktur.
bir jigglypuff olamayan pokemondur. istediği kadar karizma olsun jigglypuffın şarkı söyleyişi kadar mükemmel olamaz.
karizması "abi senin göt niye bu kadar büyük?" sorusu ile yerle bir edilebilecek pokemon'dur. yine de pek bir sever sayarız kendisini.
kuyruğu olmayan pokemon.

görsel
götü 2.dünya savaşı sırasında yediği kortizon iğneleri yüzünden büyümüş, konuşarak tüm insanlığı şaşkınlıklar içerisinde bırakmış, pembe olmasıyla da muhtemelen pembe tolga'ya selam çakmış pokitopu.
kendisi aslında bir pokemon değildir.
mew'in evrimleşmiş hali hiç değildir.

kendisi, roket takımı tarafından mew adlı efsanevi pokemon* temel alınarak yapılmış bir robottur. ismi de buradan gelmektedir. (mewtwo = mew 2)

--spoiler--
fakat bir süre roket takımına hizmet ettikten sonra, yaratıcılarına hakettikleri teşekkürü etmek adına onları öldürmeye niyetlenmiştir. tam bu sırada mew çıkıp; "hacı, sen kimsin insanlara artistlik yapıyon. onlar kankamız bizim. akıllı ol" demiştir.
--spoiler--
basit bir çizgi film karakteri olsa da, mewtwo günümüzde bilimin kötü amaçlarla kullanılan tarafını yansıtmaktadır.
şimdi farkettim ki mew-two imiş bu. hayat ilginç.

(bkz: bayezid two)
en güçlü ikinci pokemondur birincisi the god of pokemons arceus tur...
dünyanın en sağlam pokemonu. ve popüler olmayan*

yaşıtlarım pikachu, charizard hayranıyken ben bunun hayranıydım. marjinal bişi olacağım daa o zaman dan belliymiş.
tinerciler tarafından bıçaklı saldırıya uğrayıp hayata gözlerini yuman usta pokemon.

görsel

ışıklar içinde uyu reyiiiz.