bugün

görsel
Şu şahıstır.
Istanbul metrosunda yaşanmış tacizdir.
Yanında oturduğu kadını uyuyor numarası yapıp resmen taciz etmiş.

Haberi okursaniz uzun uzun anlatılmış.
http://mobil.hurriyet.com...0485680&utm_term=post

Not: oha lan kadın mini etek giyiyor diye suçlu mu şimdi?
Mini etek giyeni ellerler yani hakediyor öyle mi?

Ayrıca toplu taşıma aracinda seyahat ediyorsun. O kolun orda ne işi var?
Demek hepiniz böyle elinizi kolunuzu koyuyorsunuz biryerlere.

Not2: valla ben hassasım bu konuda. Öyle elini kolunu oraya koyup biri sizin yanınıza otursa rahatsız olmaz mısınız?
Bakın geçen gün ispanyada erkeklerin yayıla yayıla oturması yasaklandı metrolarda.
Böyle bir oturuş uyuma şekli olmaz.
Taciz etti demek bu fotoyla zor kaldı ki kadın mini etekli ve adam değerse hissedip kendini çekebilir. Ota boka taciz diyecekseniz haremlik seramlık yaşayalım genşler.
bence uyuyor gibi yapmıyor gerçekten uyuyor. eli de istemsiz olarak koltukta. kaldı ki kızın rahatsız bir ifadesi yok kitabını okumaya devam etmiş. bence bu tip haberler sunulurken insanları zan altında bırakmamak için çok dikkat edilmeli. aksi halde insanların hayatını karartır büyük vebal altına girersiniz.
adam belki de gerçekten uyuyordur diyeceğim ama kolun kasılması bunu yalanlıyor. bir insan uyurken el kasları kendini tutmaz ve insan destek alıp uyuyamaz. belki kızın bacaklarından kalçasına doğru elini götürecekken yakalanmış ve foto o ana ait. ayrıca kadın kendini kasmış gibi durmuyor ve herhangi bir yöne doğru hareket yok, fotonun çekilme anı kadının tacizden henüz haberi olmadığı anı gösteriyor. demem o ki kadının yanında sürekli kalmışsa o ortamın sıcaklığında taciz anlaşılmamış olabilir veya kadın o an dalgın olduğu için durumu tam anlamamış da olabilir. ancak olay kesinlikle taciz, adam elleye yeltenmiş, püh sana!
yellozun birinin ortalığı karıştırmak için ortaya attığı iddiadır.adam sızmış kalmış , kızda kitap okumasına devam etmiş. videoya götü yememiş foto cekmiş. rwet hastası kaltak.
Adam gerçekten uyuyorsa eğer, kadının yapması gereken adamı uyandırıp elini oradan çekmesi gerektiğini söylemek.

eğer böyle bir şey olmadıysa kimsenin günahını alamazsınız.
Bu fotoğrafla bu adam tacizci demek bana da zorlama gibi geldi.

ikinci olarak metro gibi güveniliğin ve daha önemlisi kalabalığın olduğu bir ortamda kadından da bir tepki görmedim ben. Doğrudur bazı taciz olaylarında kadın kilitlenebiliyor ve tepki veremiyor. Ama onların kayıtlarına bakarsak sana göre bana göre bir durum olmadığını da görüyoruz.

Uyusaydı kolu gergin olmazdı, şu açıdan şöyle olmazdı falan filan fazla zorlama. Bütün uykusunu bacak bacak üstüne atarak yapan birini gördünüz mü? Normalde insan böyle uyumaz di mi? Ama ben birkaç kişi gördüm böyle uyuyan. Birde fotoğraflar daima yanıltıcı olabilir. Örneğin bir futbol maçında adamın elini diğer adamın omzunda görürsünüz aha dersiniz işte faul. Sonra videosuna bakarsınız öyle olmadığı çıkar. Bu yüzden video genel olarak daha kesindir. Kaldı ki bu fotoğrafı ilk yayınlayan kişinin yorumuyla insanlar taciz şeklinde bir yorumda bulunuyor.

Ha ama derseniz adam uyuyor ama düzgün uyu be kardeşim. Diyene de haklısın derim.
ağır bir suçlama olabilir.

fotoğraftan taciz yaptığını nasıl çözeceğiz? adam ya uyuyorsa? ben buna benzer bir sürü fotoğraf çekebilirim.

ayrıca; bu fotoğrafı çeken şahış neden video çekmemiş? adam nasıl olsa kameranın farkında değil. çeksene video görelim. el sabit mi yoksa hafiften oynuyor mu. taciz ediyorsa cezası idam olsun.

eğer ortada bir taciz yoksa bu iftirayı atan kişi kişilik haklarına saldırıdan yargılanmalı. cezası idam olmalı.
taciz sadece birinin orasını burasını ellemek değildir.
(bkz: hukuksal süreç)
Sensin "hepiniz"

Nefret ediyorum genelleme yapan insan artıklarından!
Bana denk gelmeyen sapıktır. Gelse de o oruçlu ağzını bir kırıp atsam amk evladının.
Taciz diye yorumlamaya çok müsait bir foto.
Elemanın uyuma şekli çok tuhaf bence. Yani el çok abes bi yerde duruyor. Orada bir kadının olmadığını koltuğun boş olduğunu düşünün yine öyle mi uyurdu acaba? Ve ya uyurken istemsiz mi elini öyle koydu? Dediğim gibi taciz demek için çok müsait bir kare.
Kadın mini etekli diye taciz edilmeyi hak mı ediyor yani? Lan bi kere herif ne kadar rahatsız oturuyor öyle oturulur mu ayrıca bunları çeken kişi kızı taciz ettin diye adama laf edince oruçluyum diye savunmada bulunuyor andaval. O uyuyor numarası yaptığı an o kafasını sürtücen duvardan duvara leş herif.
ya siz salak mısınız. tivit atan akıl fakiri bi de diyo ki ''kızın rahatsız olduğunu farkettim ama hiç bir şey söylemedi''

kızım sen geri zekalı mısın. o kız rahatsız olsa kalkmaz mı yerinden. gerzek. metroda oturmak bu kadar vazgeçilmez bişiy mi yani. insanın taciz olmayı bile kabul edip ''naapim elliyorlar ama kalkamadım belli edemedim'' mi diyor yani kızceğiz.

cidden salaksınız ya. böylelerini sikiceksin işte. taciz neymiş görücek amk.
Ortada taciz gibi duran bir durum yok. Adam uyuyor, kızda gayet normal bir şekilde kitabını okuyor. Fotoğraf bana gayet masum göründü. Hatta güzel bir görüntü bile. Şortlu gayet normal bir kız ve yanında uyuyan, kötü bir niyeti olmadığını düşündüğüm adam. Herkes kendi işinde. işte olmasını istediğimiz laik türkiye. Tek sıkıntı bunu sapıkça olarak görüp medyaya yanlış servis eden köpeklerde.
taciz varsa kız rahatsız olmaz mı.gayet rahat kitabını okuyor. öyle bir ortamda nasıl kitap okunur ya da okuduğun anlaşılır mı o ayrı bir konu.sonuç olarak herkesin keyfi yerinde.
ohaaaa. resmen yatırıp sikmiş. pis sapık ya.
gerçekten uyur uyumaz onu bilmeden linçe kalkışmamak lazım ama daha önce eli yana koyup uyuyan insan görmedim ben.
genelde iki el birbirini üstünde olur, bağlanır bişey yapılır.
ben bu haberi öncelikle ekşi sözlükte okumuştum. asıl fotoğrafı çeken ve olayı haber yapan kızın linkine tıklamadan önce baktığım fotoğraflarda "lan adam belki uyuyordu" diye içimden geçirmedim değildi. fakat twitter'da kız uzun uzun açıklaya açıklaya yazınca ikna oldum. kızı fotoğrafları kaldırması için tehdit etmesi de cabası.
gerçekten artık neye inanıp neye inanmayacağımızı şaşar olduk şu devirde. hepimiz böyle vahim birşeyi bile kontrol ederek emin olmak istiyoruz.
Nedense bu tür olaylar hep istanbul'da oluyor. Şortlu kadına tekme, taciz. Sorsan türkiye'nin en modern, en çağdaş şehri derler.
bayan halinden memnunsa üçüncüye bok yemek düşer. çıkışta sevişmeye giderlerse apışır kalırsın.
metroda ve otobüste defalarca kadınlar tarafından tacize uğradım. orta yaşlılara sapık kadın diye bağırdım, çok eğlenceli oldu ama. güzel hatunlara ses etmedim onlara serbest.
Bir insanı metro gibi bir taşıtta taciz etme fikri sanırım akla gelebilecek en salakça ve haysiyetsizce durumlardan birisi.
Bakın, bazen oluyor, insanlar sıkış tepiş biniyor. Lakin fotoğrafta görüldüğü üzere ortam gayet sakin. Öyle yanlışlıkla elim değdi gibisinden bir savunma da yapılamaz. Ellediysen ellemişsindir ve bu metrodaki sakinlikten ötürü gayet sabittir.
Ancak bu vaziyetin fotoğraflanması, daha sonra sosyal medya diye bahsedilen mecralarda paylaşılması da neyin nesidir? işte bu, orada uyuyan veya uyuyormuş taklidi yapan, her ne ise, kişi üzerinden prim yapma çabasıdır. Madem taciz oldugu düşüncesindesin, parmakların oynayışına şahit oldun. Git, pat küt yüzüne söyle. Etrafta tonla insan var. Elbet biri namuslu, haysiyetlidir. Ondan yardım iste. Polise şikayet et. Baktın tacize uğradığını düşündüğün kız ses edemiyor mu? Sen sesini yükselt.
Ama gelip de Twitter'da bu görüntüyü paylaşarak rt peşinde koşma. Farkındalık böyle yaratılmaz. Birbirimizi yemeyelim.

Olayda taciz vardır yoktur bilemem. Medyum Keto Değilim. Fakat bu fotoğrafı popi unsuru olarak kullanan şahsa da gerizekalı demekten geri durmayacağım.
Gerizekalı.
iki ihtimali de göz önünde bulundursak bile, bunlar neydi? birincisi, delikanlının gerçekten uyuyor olması. uyuyor olsa bile elinin pozisyonuna bakılacak olursa elin uykuya daldıktan sonra oraya düştüğü veya hanım kızımızın oturmasından önce elinin de orada bulunması ihtimali bile orada kim oturursa otursun kabul edilemez bir durumdur. kişi herhangi bir toplu taşıma aracında oturuş biçimine ve başka birine zarar vermeme konusunda kendisinden sorumludur. kısacası hiçbir şeyden habersiz yolculuk sırasında uyuya kalmış bile olsa dahi bilinçli bir şekilde orada unutulan el insanın başına iş açar bunu herkes bilir. ikinci durum ise daha vahim olan bir taciz vakası olup olmadığı. uyanıkken çekilmiş fotoğrafına bakarak yorum yapacak olursam uykudan uyanmış bir insan ifadesi göremedim. kişisel görüşüm her iki ihtimalin de içler acısı olması. neden m? bir insanin toplu taşıma aracında nasıl seyahat edilmesi gerektiğini bilmiyor olması ve taciz olaylarındaki önlenemez artışın engellenememesi.
yargısız infaz yapan annesi kaşarları ortaya çıkaran hadisedir.

sonra yok demokrasi, özgürlük vs.vs.
sanki çok yayılmış insandır. adam elini koymuş uyukluyor üstelik yüzük var. bana şimdi gelip burda eksileyip tacizci de dersiniz ama ben gayet bu pozisyonda final haftası uyuduğumu da bilirim. yok kol kasılmış yok usturuplu otursaymış. insanları zan altında bırakıyorsunuz ayıp. hem soruyorum kim serçe parmağı ile bacak ellemekten zevk alır. ha siz aldıysanız bilemiyorum. kız da gayet kalkabilir veya uyarabilir ya da bacağını çekebilir dürtebilir vs vs. bir kızın attığı tweetlere inanıp adamı linç ediyoruz.

bülbülü öldürmek - harper lee

cadı kazanı - arthur miller

üstteki iki eserde de bir kızın söyledikleri yüzünden suçsuz insan ve insanlar ipe gidiyordu. bana bunu hatırlattınız.

iyi düşünüp araştırıp ancak cezası varsa verilmeli diye düşünüyorum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar