bugün

Daha 4 gün evvel bu adam napıyor la yaşıyor mu diye entrylere bakmıştım. üzücü olay.

tanım : usta tiyatrocu, muhteşem ses
2013 de ölen ünlülerden biri.
Cocuklugumuzun efsanevi tiyatro oyuncusu, ses tonuna oldum olasi asiktim. 79yasinda vefat etmistir basimiz sagolsun.
görsel
böyle girmişti, ufak yaşımda hayatıma.
açıkçası o günlerden bu yana tamamen aklımdan çıkmış bu oyuncu kişilik, bugün kötü bir haberle tekrar hatırladım.
ama sesini, ilginç bir şekilde daha dün olacak o kadar izlemişim gibi net hatırlıyorum.
mekanı cennet olsun.
aramızdan ayrılışıyla derin hüzne boğan büyük üstad, mekanı cennet olsun.
hayatında en çok futbolu seviyordu belki de , kendi anlattıklarındna bu sonuç çıkabilir. bir dönem hukuk ve gazetecilik okuma hevesine de kapılmış bu sürede ailesinin ona tam destek verdiğini söylüyor. sonunda tanışıklarının katkısıyla fakültedeki tiyatro ekibiyle başlayan macerası bundan sonraki bütün bir ömrünü kaplayacktı. kendisi de biliyordu çok yetenkli olmadığını ama disiplini ve sevgisiyle başarabilirdi, anlatırken de aynı anları yaşıyor gibi.her zaman efendiliğini bozmadı. örnek alınacak bir türk aydını. aynı zamanda dublajda en önde gelen bir kaç isimden bir tanesidir, sesi çıkmayan haluk bilginer belki daha çok sevilse de.,kısacası güle güle güzel insan.
müthiş bir oyuncu karizmasına ve sesine sahip olan oyuncuydu, ama nedense yaşlanmaya başladıktan sonra kamera arkasında görünmedi pek...

çok temiz yüzlüydü, allah rahmet eylesin.
allah kahretsin ki beni. içime doğmuştu resmen geçen hafta. nedense bir anda aklıma geldi bu adam kaç yaşında hala ölmedi vay anasını dedim. demez olaydım.

zübük ve olacak o kadar izleyen herkesin bildiği insandır kendisi. nur içinde yatsın.
huzur içinde yatsın, büyük bir kayıptır bizim için...
yine ak parti döneminde olmuştur.

yok lan ne alakası var, eceli gelmiş ölmüş, allah rahmet eylesin diyelim.
2013 yılına girdik. Sıra sıra bütün koca çınarlar gidiyor. Onun ve diğerlerinin yerini kimler doldurabilir ? Allah rahmet eylesin.
güzel adamdı. allah rahmet eylesin, sesini de özletecek...
olacak o kadarın en sevilen yüzlerinden biriydi, büyük bir sanatçıydı. umarım ruhu hak ettiği huzura kavuşur.
uzun süredir akciğer kanseri tedavisi görüyormuş. ondan bile haberim yoktu. seslendirmelere, tiyatroya ve sinemaya büyük emeği geçmiş, sanatçı kelimesinin içini gerçekten dolduran ve bütün bunların yanısıra skandallarla değil mütevazi tavrı ve yıllar süren evliliğiyle hatırlanan adam. bundan sonra da hatırlancaktır.

"burada 10 entrysi varmış. ancak ölünce hatırlandı da girildi" diyenlereyse uludağ sözlüğün "ortalama" kullanıcı profilini düşünüp buna üzülmemelerini aksine sevinmelerini salık veririm.

acun'dan, beyaz'dan, gebeş türk dizilerinden beslenen bu ayaktakımı böyle insanları sevmesin ve bilmesin zaten.

http://r2d3.net/2013/03/1...metin-serezli-vefat-etti/
dün akciğer kanseri sebebiyle hayatını kaybeden büyük usta... 2013 yılı tüm uğursuzluğuyla hükmünü sürmekte... mekanı cennet olsun.
görsel
görsel
hayatını kaybetmiş usta sanatçı. allah rahmet eylesin gerçekten çok iyi bir insandı efendiliği duruşu ile gerçekten farklı bir yapıdaydı. allah tekrar rahmet eylesin.
sahtekar ruhlu, dost görünümlü, güneş gözlüklerin arkasına sinmiş, sinsi bakışlı insanların anma törenin de yaptığı bilindik bıkbıkbık türü konuşmalardan nefret ettiğini söyleyerek.

cenaze töreni öncesi anma töreni yapılmamasını vasiyet etmiş usta tiyatrocu.

en doğru kararı vermiştir. anma, ünlülerin cenaze törenlerini show a çeviren medya maymunları vardır.
allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
sihirli annemdeki taci adlı köpeğe de ses vermiştir. kavanozdaki adam adlı dizide başrol oynamıştır.
beyefendi kişiliğiyle saygı uyandıran rahmetli. allah taksiratını affetsin.
sesi kulaklarda çınlayacak unutulmayacak usta oyuncu.
HiÇBiR SUÇU OLMAMASINA KARŞIN iMAR BANKASI REKLAMLARINDA OYNADIĞI VE HALKIN KANDIRILMASINA SEBEP OLDUĞU iÇiN ANTiPATi DUYDUĞUM USTA OYUNCU.
Sanatçılar bir iz bırakıyor gidiyor,geriye kalan yapıtları oluyor.. Olacak o kadar ile hafızalara kazınmıştı söyledikleri. Babaydı, tiyatrocuydu, Fenerbahçeliydi,çoğu yabancı dublaj seslendirmişti. Huzur içinde uyusun. (bkz: )http://sallanyuvarlan.blo...zli-tiyatronun-babas.html
kemal sunal'ın "zübük" filminde gazeteci rolünde oynamıştır.
güncel Önemli Başlıklar