bugün

eskilerde kalmış bir diğer oyun da (bkz: streets of rage)'dir.
görsel
atari playstation tarihinin en güzel oyunlarından. Baslıgı görenlerin 'heytt bee' dediklerini duyar gibiyim kendi soylememle birlikte.
Dedemin atari salonu oldugu icin jeton sıkıntım olmazdı ceplerime doldururdum oynardım. herkes basıma toplanırdı akbabalar gibi. Cok güzel günlerdi be.
Steam de üçlü paketinin satıldığı oyun. Multiplayer seçeneği de var gül gibi oynanıyor efenim. Achievementlarını falan koymuşlar insanın iyice uğraşası geliyor. Bir arkadaşla beraber oynanası seridir.
eskiden haftalığı jetona gömme sebebi olan, deli eden oyun. Arkadaş bir oyunda her cisim ateş eder mi anasını satayım. sinir hastasıysak sebebi sensin hain metal slug.
Ergenler bilmez aç kalirdik jeton almak için hey gidi hey.
Kardesimle beraber yaklaşık 15 sene önce evde ps1 de nerdeyse hergun oynadığımız efsane oyun.

Oyuncu seçimlerinde sırayla tarmaaa , marcooo diye oyunun seslendiricisinin bagirislari hala aklımda.
Efekt bazında değerlendirmek yerine hikaye bazında değerlendirdiğimiz zamanlardı. Güzel zamanlardı.
eskilerin tomb raider'ı, call of duty'si, battlefield'ı...
(bkz: heavy machine gun)
metal slug oyununun 2. ve 3. oyunu aşırı efsaneydi. en iyi piksel oyunu çünkü oyundaki arka plan çizimleri de diğer her şeyi de mükemmel.
çok jeton yiyen bir oyun.
görsel
Hala oynanabilirlik düzeyi çok çok fazla olan ve zamanın çok ötesinde olan arcade oyun serisi.

Ulan sana az mı jetonlar harcadık bee. iliğimizi sömürmüştün yavşak. *
az jetonu mu yemedi atari salonlarında.
jetonları bir-bir yutan oyundu...

okula girmeden önce müthiş stres atardık.

insert coin baby.
vietnamlılarla savaşmak zorunda olmak dışında on numara oyundur.sırf metal slug için arcade oyun konsolu aldım. 90'larda çocuk olan ve nostalji sevenlere tavsiye ederim.
Ben bu orospu çocuğunun şarjör değişmesine hastayım aga. Düşen şarjöre hiç bakmıyor picin oğlu. Sanki sarf malzemesi amk! Öylesine gamsız bi ibne. Olm ya bi demirbaştır, ya bi zimmeti mimmeti vardır, adamı sikerler lan!
Bu oyun için okul çıkışı mavi önlükle, canları alüminyum folya kaplı kaçak ateri salonlarına az gitmedim. Telefon kulübesi şeklindeki konsollarda jeton atmak bile zevkliydi.

Çocukluğumun serseri oyunu ey gidi be.
Ps1'De oynardır. Sinir bozan oyundur.
ulan çocukken bütün harçlığımız yerdin, şimdi space tuşuna bastıkça jeton alabiliyorum. ne garip dünya...

(bkz: kardashev ölçeği)