bugün

ulan çocukken bütün harçlığımız yerdin, şimdi space tuşuna bastıkça jeton alabiliyorum. ne garip dünya...

(bkz: kardashev ölçeği)
Ps1'De oynardır. Sinir bozan oyundur.
Bu oyun için okul çıkışı mavi önlükle, canları alüminyum folya kaplı kaçak ateri salonlarına az gitmedim. Telefon kulübesi şeklindeki konsollarda jeton atmak bile zevkliydi.

Çocukluğumun serseri oyunu ey gidi be.
Ben bu orospu çocuğunun şarjör değişmesine hastayım aga. Düşen şarjöre hiç bakmıyor picin oğlu. Sanki sarf malzemesi amk! Öylesine gamsız bi ibne. Olm ya bi demirbaştır, ya bi zimmeti mimmeti vardır, adamı sikerler lan!
vietnamlılarla savaşmak zorunda olmak dışında on numara oyundur.sırf metal slug için arcade oyun konsolu aldım. 90'larda çocuk olan ve nostalji sevenlere tavsiye ederim.
jetonları bir-bir yutan oyundu...

okula girmeden önce müthiş stres atardık.

insert coin baby.
az jetonu mu yemedi atari salonlarında.
Hala oynanabilirlik düzeyi çok çok fazla olan ve zamanın çok ötesinde olan arcade oyun serisi.

Ulan sana az mı jetonlar harcadık bee. iliğimizi sömürmüştün yavşak. *
çok jeton yiyen bir oyun.
görsel
metal slug oyununun 2. ve 3. oyunu aşırı efsaneydi. en iyi piksel oyunu çünkü oyundaki arka plan çizimleri de diğer her şeyi de mükemmel.
(bkz: heavy machine gun)
eskilerin tomb raider'ı, call of duty'si, battlefield'ı...
Efekt bazında değerlendirmek yerine hikaye bazında değerlendirdiğimiz zamanlardı. Güzel zamanlardı.
Kardesimle beraber yaklaşık 15 sene önce evde ps1 de nerdeyse hergun oynadığımız efsane oyun.

Oyuncu seçimlerinde sırayla tarmaaa , marcooo diye oyunun seslendiricisinin bagirislari hala aklımda.
Ergenler bilmez aç kalirdik jeton almak için hey gidi hey.
eskiden haftalığı jetona gömme sebebi olan, deli eden oyun. Arkadaş bir oyunda her cisim ateş eder mi anasını satayım. sinir hastasıysak sebebi sensin hain metal slug.
Steam de üçlü paketinin satıldığı oyun. Multiplayer seçeneği de var gül gibi oynanıyor efenim. Achievementlarını falan koymuşlar insanın iyice uğraşası geliyor. Bir arkadaşla beraber oynanası seridir.
atari playstation tarihinin en güzel oyunlarından. Baslıgı görenlerin 'heytt bee' dediklerini duyar gibiyim kendi soylememle birlikte.
Dedemin atari salonu oldugu icin jeton sıkıntım olmazdı ceplerime doldururdum oynardım. herkes basıma toplanırdı akbabalar gibi. Cok güzel günlerdi be.
görsel
eskilerde kalmış bir diğer oyun da (bkz: streets of rage)'dir.
Atari salonlarina muptela olma sebeplerinden biriydi. Zamaninda.
oyun değil kültürdür resmen, veletken atari salonlarında, biraz büyüyünce pcye kurduğum mame32 ile, şimdi de .apk'sını telefona indirip te oynuyorum. bir insan 20 yıl aynı boku yer mi demeyin. *

şuradan android telefonunuza indirip oynayabilirsiniz. http://android.mob.org/game/metal_slug_ii.html
arkadaşla beraber oynandığında tadından yenmeyen eski oyunlardandır.
harika bir oyun. nazilere karşı mücadele veriyorsunuz serinin çoğu kısmında, sonrasında araplar, uzaylılar, mumyalar filan var. oldukça zevkli bir oyundur. 4 karakteriniz var. askerler siz öldüğünüz zaman gülüyorlar dirildiğiniz zamman kaçacak yer arıyorlar. bölüm sonlarında çıkan dev makineler, uçaklar üzerinize bomba yağdırırken siz tek başınıza savaşıyorsunuz. eğer bir kardeşiniz varsa mutlaka oynayın. çok keyif alacağınız müthiş bir oyun.
atari salonlarında en çok sırasını beklediğimiz oynaması kolay, super mario misali defalarca bitirmekten bıkmadığımız efsane 2d oyun. bu oyunu atari salonlarında oynamış olanlar çok şanslıdır bana göre zira yeni nesil böyle bir oyundan habersiz internet cafelerde saçma sapan oyunlar oynuyor.