bugün

tercih meselesi olarak tanımlanabilecek durum. vatan haini değildir. 21.yüzyıl türkiyesin de eşcinsellik dahi sorgulanmazken bir kişinin ırkını seçmesi niçin sorgulanıyor anlamış değilim. kalan sağlar bizimdir....

edit: başlık yine başa kalmış.
yapılabilecek en salakça önermedir. nuri şahin türkiye'yi seçti de ne oldu? bundesliga'nın en yetenekli genç oyuncusu olarak gösterilen adam, bizde kulübede oturuyor. ha ama o adam değil mi? kurban olalım değil mi ona? salak ama ay yıldızlı formayı giyiyor...

maçlarda memhet aurelio'yu, trt 1 izlerken elvan aböylegezse'yi desteklerken güzel, mesut almanya'yı seçince kaka, ögh... hassiktir oradan...
türkiye nin en iyi stoperlerinden birisi olan ibrahim toraman ın daha düne kadar milli takıma çağrılmadığını, bölgesinde yerli alternatifin nerdeyse hiç olmadığı volkan şen in hala milli takıma çağrılmadığı, elinde bastonla haka şükür ün nerdeyse ölene kadar oynadığı, almanya nın altını üstüne getiren nuri şahin in lütfedilip kadroya çağrıldığı bir ülkenin milli formasını tercih etmeme tercihi nedeniyle mesut özil in haketmediği sıfattır. adam almanya da doğmuş, büyümüş, futbolu orda öğrenmiş, belki de ismi ve soyismi haricinde türklükle alakası bile yok. sen bu adamı milli takımı reddetti diye vatan haini ilan edersen göreceksin ki, sami kedhira,boateng ve niceleri de aynı kategoridedir. o halde alman milli takımı vatan hainlerinden kurulu bir milli takımdır. hasiktir diyorum, mesut u rahat bırakın deyip ağlıyorum. ha mesut bu kadar tantana kopartılacak kadar değerli bir futbolcu mu? bence değil.
(#7661968)
yav arkadas vatan haini orada degil halbuki. saçma saçma güldürmeyin insanlari. bütün kamuoyu buna odaklandi. sonuçta bir meslek bu milli bir dava degil. adam çikar isini yapar biz kiçimizi yirtariz olan o yeter yav. asil vatan hainleri baska yerlerde mecliste, sokakta vs...
milli formalarımızı giyip korkusuzca verdiğimiz savaşlarda nice yiğidimiz sakatlanırken, ülkemiz için ter dökerken; karşı saflarda yer alan bu vatan hainini kınamamak, ondan utanç duymamak ne mümkün! (bkz: ironi)
yanlış bir cümledir. çünkü bu adam almanya 'da doğdu oranın okuluna gitti futbola orda başladı.belkide almancayı türkçeden iyi konuşuyordur.şimdi bu adama her iki ülkenin takımından teklif geldi biri aslı diğeri vatandaşı olduğu ülke ve mesut kararını vatandaşı olduğu ülkeden yana kullandı ve garipsenecek hiç bir durum yok çünkü sen gider brezilyadan türkiye top oynamaya gelen yabancıyı alıp türk yaparsan adama bide milli formayı giydirirsen mesut'un doğup büyüdüğü toprakların milli formasını giymesini hainlik olarak kabul etmeyeceksin. ne yani brezilyalı'lar aurelio 'ya hain mi? diyorlar kardeşim.mesut özil'e sevgiler
milli takımının formasını bir brezilyalıya teslim etmiş olan ergenin isyanıdır.

(bkz: liseli dedected)
mesut özil vatan haini değildir fakat, tercihi ile doğrusunu yapmıştır. dilimizi, marşımızı bilmeyen adamın, ne işi var milli takımda. **
türk medyasının yeni gözdesi konu. mesut özil tük ise ben türklükten istifa ediyorum lan! hayır yani onu türklükten çıkaran ben değilim, şartlar. çocuk almanya'da büyümüş 3. nesil bir yetenek. bizim türk medyası onu türk milli takımına gelmediği için hemen vatan haini yaptı. mesut türk milli takımını hiç düşünmediğini, kendisini bir alman gibi hissettiğini zaten sürekli söylüyor ama medyamız her fırsatta sazı eline alıp acaba bizim hakkımızda ne düşünüyor sorusuna cevap aramaya başlıyor. binlerce mesut var bu memlekette onlara gereken desteği ve önemi vermek dururken almanya'da doğmuş büyümüş bir mesut'un peşine düşmüşüz. bu kadar küçük düşmeye hiç gerek yok. her gurbetçi hamit altıntop olacak değil. hamit demişken. daşşağını yiyim ben onun, mesut real'de oynuyor ama benim nazarımda hamit 10 mesut eder hatta artar.
vatan haini değildir. vatanı almanyadır.
adam turk kulturune o kdar uzak yasamis ki milli duygu olmadan nasil sadece mantik yoluyla karar verir bize onu gosterdi. sonra yaptigi aciklamalarda aslen kurt oldugunu turk olmadigini ve hic turk milli formasini giymek istemdigini bagira bagira osyledi. zaten turkluk duygusundan yoksun oldugu icin bu kadar soguk demecler verebiliyor.

oyun kabilioyeti, realde oynamasi, ustun yetenekleri bir yana basina konusurken zaten hic turk milli takimini dusunmedim ki diyebilmek bir yana a dostlar. en kotu dediginiz hangi turkum diyen turk oyuncusu buna benzer aciklama yapabilir. bizle tek ortak noktasi konustugu dildir. birakin eksik kalsin, oynayacagi oyun, birakin biz gene cek macindaki, hirvatistan macindaki milli oyuncularimizla oyunumuzu oynayalim. sonuc ne olursa olsun milli takimimiza destek vermnesini bilelim ekran basinda veya stadda, teriyle destek vermeyi reddedip konusanlarin yerine...
salak saçma bir tezdir. mesut ki her ne kadar ailesi türk olsa da almanyada yaşamış, büyümüştür. ona bakarsanız mehmet aurelio da vatan hainidir. üstelik o türkiyede yaşayıp büyümemiştir bile!
saçmalıktır. mesut almanyada doğmuş oranın değerleriyle büyümüş hayatını o doğrultuda yaşamıştır ve doğduğu toprakların milli takımında oynamayı seçmiştir.
bu seçim gayet normal bir seçimdir ayrıca mesut türkçe konuşmayı biliyor vatan haini olacak hiç bir davranışı olmamıştır. asıl saçmalık adını değiştirerek o ülkeyle hiç bir ilgisi olmayan futbolcuları milli takımda oynatmaktır.
mesut'un vatan haini olup olmadığını tartışacağımıza yeni gurbetçi gençlerimizi araştırsak çok daha hayırlı olacak kanaatindeyim.

(bkz: geçti bor un pazarı sür eşeği niğde ye)
olay mahalli milli takım kampı:

özil in babası ile imparatorumuz fatih terim biraraya geliyor, baba terim e benim oğlumun geleceği parlak, yıldıray ve halilgiller sizin hakkınızda olumsuz şeyler söylemişler, oğlumun oynayıp oynamayacağı bile belli değilmiş, siz bana oynatacağınıza dair garanti verir misiniz ? terim ben istediğimi oynatır istediğimi oynatmam, bu forma kutsal bir forma gelip benim emirlerimi beklesin.

sonuç fatih terim teknesinde takılıyor, mesut özil geleceğini aydınlatıyor.

kaprisli bir adam olan terim in, milli takımı medreseye çevirmesi yüzünden, bu oyuncu geleceğini düşünerek alman milli takımını seçmiştir.

şimdi bu oyuncuyu heba etmesi muhtemel terim mi, yoksa özil mi vatan haini.
bildiğimiz vatan hainliği durumudur . Sen TÜRK kanı taşıdığını iddia edip alman milli takımında oynarsan , kusura bakma hainsin demek durumudur.
bazı insanların gerçekten geri zekalı olduğunu anlamamıza sebebiyet vermiş olay. sanki her türk milli takımda oynamak zorundaymış gibi. ulan hem bu kadar ırkçı köpeklik yapılıyor hem de bir sürü gereksiz yabancı türkiye vatandaşı yapılıp milli takımda oynatılıyor. madem o kadar bu ülke insanlarını seviyorsunuz türk futbolcuların oynamasına engel teşkil eden bu mert, halil gibi isimler verdiğiniz yabancıları milli takımda oynatmayınız. ama yok mesele o değil ki mesele kafatasçılık ve beraberinde doğan kıskançlık. mesut özil şu anda türkiye milli takımındaki tüm futbolculardan ka be kat daha iyi bir oyuncudur. bu salakların aynı takıntıyı mehmet school için de yaptıklarını duymuştuk. ulan mal aklına osurduğumun adamı adam almanya vatandaşı ve alman milli futbol takımında oynuyor. türkiyeyi yendiklerinde tabii ki sevinecek. gol attığında tabii ki havalara uçacak. sen nasıl ki elin siyahi afrikalılarına milli marş okutup orgazm oluyorsan o da kendi vatandaşı olduğu ülkenin marşını okuyacak. canı isterse türkiye milli marşını da okur.

az gelişmişliğin son örneği bu ırkçılıktan kaynaklı kıskançlık ve eziklik olsa gerek.

umarım mesut 3-5 gol atar da bu dangalaklar çıldırır.
akşam maça değil savaşa çıkacağımızı sanan malların götten uydurmasıdır.
büyük çelişki olan önermedir..bir kere vatanını Almanya olarak tescil etmiş birisi, almanya milli takımında oynuyor..nerede bunun hainliği?
http://i49.tinypic.com/30sfwxh.jpg
yanlış önermedir, asılsızdır ki ben mesut'un yaptığında yanlış bişey görmüyorum.
ne alakası var arkadaş dedirtir.ölüyü,diriyi ziktik şimdi gözümüzü mesuta mı diktiktir.
Bu ülkede 70 milyon insan yaşıyor. Ve sen bu 70 milyon insandan bir 11 kuramayıp ona buna bok atıyosun. Bu takımın en büyük ayıbı Marco Aurélio dur. Adamın ne suçu var ne günahı. Çokta severim kendisini ama el insaf be kardeşim. Biz yunanistan gibi 10 milyonluk ülke değiliz. 70 milyon insan diyorum. Sen ne yapıyosun elin brezilyalısını türk yapıp milli takımda oynatıyosun.

Şimdi gelelim mesuta. Mesut Almanya da üçüncü kuşak dünyaya gelmiş bir türk. Almanyada doğmuş, almanyada okula gitmiş, almanyada yetiştirilmiş. Dikkat et yetiştirilmiş diyorum. Sen bu adama devşirme diyemezsin. Aynı şekilde almanyanın hiç bir oyuncusuna devşirme diyemezsin. Zira almanya avrupanın lokomotif sanayisi olduğu için çok sayıda göç almış bir ülke.
Eee almanya yetiştirecek, eğitecek bi yerlere getirecek sonra türkler bu bizim diyecek. Reel olun abi biraz reel. Ben almanya olsaydım ne hamiti verirdim, ne halili nede nuriyi.

Sonrada mesut vatan hainiymiş. Türkiyenin bugüne kadar Mesut a gram yararı olmuş mu ? Hiç sanmıyorum. O zaman asıl hainlik kimde ? Bi düşünmek lazım.
saçma sapan bir önermedir. kendisiyle ilgili görüşlerimi daha önce de yazmıştım (#9070607). ancak bazı şeylerden tekrar bahsetmekte yarar var belli ki.

mesut özil, kökeninin bağlı olduğu ülke yerine, doğduğu ve doyduğu ülkeyi seçmiş olan ilk futbolcu değil farkında mısınız? son da olmayacak.

almanya'da doğmuş, o kültürle yetişmiş, futbola dair bildiği herşeyi almanlardan öğrenmiş bir adamı, sırf kendini alman hissediyor ve almanlar için futbol oynuyor diye vatan haini ilan edemezsiniz. kaldı ki adamın vatanı almanya zaten, ne hainliği?

türk genlerine sahip olması, bugün oynadığı güzel futbolu almanya'da aldığı eğitime borçlu olduğu gerçeğini değiştirmez. bence mesut özil; türkler için bir messi gibi, gerrard gibi izlemekten keyif alınabilecek bir oyuncudur, gurur duyulacak bir oyuncu değil. genleri onu türk yapmaz, kabullenin artık.

ayrıca yeter, rahat bırakın adamı futbolunu oynasın. kazara onun attığı golle kazanırlarsa falan başına ne gelir düşünmeye korkuyorum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar