bugün

bugün bir arkadaşın bana sorduğu soru.
şahsımın cevabı: kesinlikle öyledir.
lamı cimi yok futbol dünya'sı böyle rekabet görmedi.
eskiden yıllık 30 gol atana efsane diyorduk
bu adamlar 50 60 atıyor.
sadece gol de değil.
şuan en çok altın top kazanan iki oyuncular.
kaldırdıkları şl kupaları lig kupaları basın ilgisi fan sayıları.
birinin real birinin barcelona'da oluşu.

http://en.wikipedia.org/w...80%93Lionel_Messi_rivalry bu wiki sayfası bile spor tarihinin en büyük rekabeti olduğunu
kanıtlar cinste.
bu rekabete tek yaklaşabilen kanımca 2005 2010 arası federer nadal'dır.
Böyle olduğunu düşünmemek mümkün değil dedirten sorudur zira her yıl FIFA Ballon d'Or ödülü için konuştuğumuz iki isim vardır ve geçmişteki rekabetleri gölgede bırakmıştır. Bir de bu yarışa kafadan giren ama yarışmaya tenezzül etmeyen (bkz: zlatan ibrahimovic) vardır. Adamdır.
Maradona-pele rekabetini geçtiği kesindir. Eksikleri yok fazlaları var modern savunma anlayisinda bi sezonda 60-70 gol atabilmek mucizeden baska bi boyuttadır
en büyük futbol rekabeti oyuncular arasında olamayacağı için çürük bir tezdir.
1980lerde efsane olan ve "rekabet içinde olan futbolcular" bugün unutulabilmektedir. ebedi olan "el clásico" rekabetidir.
Çoğu kişi bireysel olarak Ronaldo'nun en iyi olduğunu söyler ama bence öyle değildir. Bana göre Messi bireysel olarak iyidir ve aklı sayesinde iyi paslar yapıp sonuca ulaşılıyor, çalım var hız var. Önemli olan da kazanılmış olan kupalardır. Geçmişi de göz önüne alarak en büyük rekabettir ve Messi yarışı kazanmıştır.
Maradona ve Pele'ye de gelmek istiyorum. Keşke aynı zamanda ve Avrupa'da top oynamış olsalardı.