bugün

Meslek lisesi diye bir terim kalmadı yalnız anadolu meslek oldu.
Ülkede her insan, harward ya da cambridge mezunu olduğundan mütevellit yaşanan haklı durumdur.

Layyyn! Sen liseyi çift dikiş, kantin köşlerinde goygoy yapıp, arka bahçede sigara tüttürüp okurken, adam bir zanaat öğrendi bari!
Bir konuyla ilgili teknik bir bilgisi ve pratiği var.

Ya sen?
Üniversiteyi kazanmadın mı, s..çtın afedersin!
En büyük hatayı kendimizi x, y, z gibisinden ayrıştırarak yapmadık mı?
Gereksizdir. Meslek lisesi ney lan?
lise de okurken sürün, üniversite kazanmaya çalışırken sürün, üniversite kazan sürün, mezun olmaya çalışırken sürün, mezun ol iş bulmaya çalışırken sürün, meslek liseli de para kastı, aile kurdu falan.
ben de master yapmamışları ciddiye alamıyorum. o çok enteresandır.
siz ne diyonuz ben bi kere açık liseliyi ciddiye almıştım.
Düz lise mezunu olarak söylüyorum, 20 yıl öncesine gitsem meslek lisesi okurdum.
Ben de insan vasfi tasiyamayan insanlari ciddiye alamiyorum.
Imam hatip mezunlarindan, daha cok ciddiye alinir.
Üniversite mezunu olup işsiz kalan bir tek hücreli beyanı hahha.
Bu başlığı açan türkiyede ve dünyada ödüller almış çok başarılı biri heralde.
görsel
sen alma ayı diyerek başlığı açtığımda zaten ilk entry numarasının 2 olduğunu gördüm ki zaten çokça zaman önce ciddiye değil donuza aldığım birisinin saçmalaması.

bu arada meslek lisesi mezunu birisi olarak şunu da belirteyim günümüzde meslek lisesi mezunu olup da (eml ve sağlık meslek için konuşursak) iş bulamama ihtimali olacak birisi olduğunu sanmıyorum.
Diploma onemli degildir, kendini yetiștirmek önemlidir.
herhalde arkadaş oxford harward mezunu falan ki meslek lisesi mezunlarını küçük görüp aşağılıyor. adam çoktan evini arabasını ailesini işini kurdu yoluna bakıyor sen çok kafa yorma.
Sevgili ergen;

trollük yapacağım diye insanları aşağılamanın anlamı yok.

saygılar...
şu meslek lisesi esprilerini yapmaktan vazgeçin artık be.
Meslek liseleri bir ülkenin bel kemiğidir. En azından okulu bitirdikleri de bir mesleğin başında geçmiş olurlar. Ciddiye alıp ilerlerseler güzel yerlere varırlar. Ne stajerlerim oldu kalifiye elemandan iyi iş çıkaran burada işi ciddiye almaları önemlidir.

Bu arada boş beleş gezen cahil cuhale takımı ulaşamadığı cigere mundar demektedir.
Sen ciddiye alma ama adam işsiz kalmıyor. Tabii adam gibi okuyup mezun olanını kastediyorum, serserilik yapanını değil.

Bilin diye dedim yani.

Not: endüstri meslek Liselerinin günümüzdeki adı mesleki ve teknik eğitim lisesidir.
alınmalıdır.
kaldırım taşı (evet kaldırım taşı) söküp sırtlayarak 'allah allah!' diye kavgaya katılan insanlar gördüm.
birisi de yol kenarına yeni dikilmiş fidanı söküp insanların üstüne atmıştı.

meslek liseleri değişik yerler.
insan hayatta kalmayı öğreniyor (bkz: swh).
hangi meslek liseleri olduğuna bağlıdır.

1980'li, 90'lı yılların meslek lisesi mezunlarının her biri bir meslek sahibidir, sanatkardır. 2000'lerden sonra meslek lisesi okuyanlar ise boş beleştir, işsizdir, herhangi bir meslek sahibi olamamışlardır.

bursa'da fabrikalarda mühendislerden çok daha fazla maaş alan meslek lisesi mezunları var.
Bide bunların kendilerini çok önemli sayanları var o çok ilginç.

Gerçekten hakkını verip o okullardan mezun olan herkesi tenzih ediyorum...
Meslek Lisesi mezunları adına konuşuyorum : Çokta umrumuzda. Mezun arkadaşlarımın birçoğu bir baltaya sap oldu,ülkeleri adına sanayi alanında bir şey üretiyorlar, sen ne yyapıyorsun ?
fazlasıyla ciddiye aldığım kişilerdir.
motor, torna tesviye, bilgisayar, tekstil, muhasebe, mobilya vs.
her ne kadar zamanında okul derslerine kafaları çalışmasa da cidden bazılarının kafaları tadilat, tamirat işlerine fazlasıyla çalışırdı. bence bazıları sırf bu işleri yapmak için yaratılmış. saolsunlar, tr de ara eleman olarak üretime de çok fazla katkıları var.
tanıdığım bir arkadaşım var. kulakları çınlasın. taa eskilerden. cidden bisiklet, motosiklet tamir ederken kendinden geçiyor, mutlu oluyordu. elleri yağlandıkça zevke geliyordu. bana çok garip geliyordu o zamanlar. şimdi gayet iyi anlıyorum onları.