zarfa aldanmayın, mazrufa bakın.
Fark yok kizdir metalastirmaya gerek yok.
Meslek liseli yapacağı işe göre gelecekte 3-4 bin lira kazanıp kendine bir gelecek kurmaya çalışacakken, kolejli yine ebeveyn parasıyla 7 yılda 1 milyon lira harcayarak ikinci sınıf bir bölüm mezunu olacak, sonra babasının şirketini batırıp 40 yaşında tam intihar edecekken kolejde eziklediği burslu çocukla evlenip geri kalan 20-30 yılını aşırı mutsuz geçirip ekolojik sisteme bir sivri sinek kadar fayda sağlayamadan yok olup gidecektir.

Canım meslek liseli, mezun olunca seni istemeye gelip babanın nasırlı, ananın hamurlu elini öpeceğim. Gardaşına gardaş, bacına bacı diyeceğim.
kolej kızının eteği 4 parmak daha yukardadır.
10 kolejli 1 meslek liseli etmez.
Takı yaptığım ve el işiyle olan her şeye ilgim olduğu için meslek lisesine gitmek istiyordum. çizim, örüntü, bilimum taşa, duvara, vücuda boya sürmeler yapıyordum. Ilgi alanım moda tasarımında ayakkabılardı bu yüzden tasarımlarımı gerçeğe dökmek istiyordum. Puanım anadolu lisesi boyutunda olunca doğal olarak meslek lisesine gidemedim. Kolej kızı olarak devam ettim. Lise sonda okula full makyajla giderdim, forma giymezdim son zamanlarda spor ayakkabı giymezdim. derslerde makyaj tüyoları falan veriridim. Nasıl tiki bir öğrenciydim ya pü.
Bu vs'de kendim diyorum.