bugün

(bkz: necati şaşmaz gibi konuşmak)
(bkz: başı sıkışınca topu küresel mihraklara atmak) lan daha 2 hafta önce bütün dünya tayyibimizle gurur duyuyor dünya lideridir o herkezle anlaşır bütün büyük devletlerle dostuz diyen kimdi?
cehlin ol mertebesi sehl olmaz
ta kesbsiz bu kadar cehl olmaz...

"dostum sen hiç anlamamışın bu işi" demek daha kolay sanki...
Bütün dış ülkelerinin geziye destek vermelerinin amacı nedir? Gezi protestolarındaki insanları çok sevmelerinden midir ? sanırım anlaşıldı entynin amacı.
mesele tayyip erdoğan ve uygulamalarıdır.

küresel güçler... şizofrenisini de bırakın artık. gezi parkı'da bu karşı duruşun simgesi hepsi bu.

acil şifalar diliyorum tüm akp'lilere.
Gezi parkı eylemcileri küresel güçlerle ittifakları sonucunda müslüman ırakta müslümanların katledilmesine, müslüman libyanın topraklarının talan edilmesine, müslüman afganistan da sivilllerin dahi yanlışlıkla vurulmasına destek olmuşlar, bir de utanmadan bunları yapan kahraman askerlere dualar etmişler ayrıca ofer gibi müslüman düşmanı insanları da kendi elleriyle zengin etmişlerdir.
'mesele itidal çağrısı yapmak değil öso militanlarıyla el ele verip halk üzerinde şiddet deneyimleri kazanmak' kadar gerçekçi olmayandır.malum bunun daha insan yemeye kadar giden uzun bir başarı(!) serüveni var.
http://www.gazeteolay.com...militani-yakalandi-19479/
kesinlikle gezi filan hikayedir, meselenin özü ihanet çemberine alınan türkiye için yahudi soros ile solcu yılanların kardeşliğidir.
eleştirilemez sanılan başbakanın çizilen karizmasına yeni bahaneler uydurmak böyle birşey işte.

insanlar birtakım şeylerden rahatsız olamaz mı? yasak mı?
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23509452.asp nasıl oluyorda oluyor başlıklı 15 haziran 2013 tarihli ahmet hakan ın yazısında bahsettiği durum.
artık türk baharı olamaz diyerek, yabancı basın yazarları bile ülkelerine döndüler. umutlar başka bahara. hadi evinize daha fazla kullandırtmayın kendinizi.
eşeğin vajinasına su kaçırmak ne ki kızılırmaktan ankaraya sayın i.melih başkanımızın çektiği boklu su boru hattını döşeyecez, sen ne diyon.
can havliyle yapılmış tespittir.
halbuki sakin olsa, işese o su çıkar dışarıya herhalde.
küresel provakasyonları "yav he he" diyerek hiç etkisi yokmuş gibi bir kenara bırakıp sözde farkındalık yaratma amacıyla, özgürlük! isteme amacıyla sokağa dökülen yığınların eşeğin muhtelif yerlerine su kaçırma meselesinin incelendiği konu diyelim.

bak şimdi barzo kardeş.

eylemse eylem yapıldı. direnişse yapıldı. görüşme ise yapıldı. ağaç ise son üç gündür gün başına 20 ağaç dikiliyor oraya. avm ise zaten yapılmayacaktı en başından beri. kışlayı halka soracağız dediler. mesajın alındığı söylendi sizin de kazlıçeşme mesajını seve seve içinize aldığınızı bilerek. hesabını sandıkta sorun dendi. gösteri ve eylemlerinizi yasal çerçevede yapın dendi. ülke bir iç savaşa gidebilir temkinli olun dendi. daha ne istiyorsun.

dur ben sana söyliyim.

yha işte ortam güzel. dayanışma. polise karşı birlik. kendim gibi insanlarla yanyana. güzel anlar, güzel dostluklar. beleş wifi, ustream'de izlenme oranı, adrenalin merakı, aksiyon, baret maret tribi hoş biliyon mu. karı kız ortamı da var. redhack falan süper. renk oldu işte. tayyip'ten de nefret ediyorum zaten. iyi oldu bu iyi. sen de haklısın yeğenim. hakikaten haklısın. adam başı bin tl verseniz böyle ortama girilmez, böyle ortam yapılmaz. hazır kurulmuşken böyle bir şey devam etsin işte. bedava aksiyon amuağoim.

ama;

size şunu da söylemem gerekiyor arkadaşlar. bağırarak korkusunu gizleyen, ama her kavgada dayak yiyerek oturan geri zekalılarsınız siz. dayak yemek geri zekalılık değildir. geri zekalılık olan, dayak yiyeceğini bile bile bağırmaya devam etmek, sonra da dayak yemekten şikayet etmektir. polisten dayak yemekle kalsanız yine iyi. şu ortalık bi dağılsın da, toz duman bi dinsin de, o zaman görün siz şenliği. sorgular, soruşturmalar, gözaltılar, salya sümük ağlayan ergenler vs. kimse kusura bakmasın, bunun bedelini ödeyeceksiniz birader.

işin komik ve acı tarafları var. komik tarafı şu ki; kazık kadar adamlar bile hala devrüüm yapacağuk böhöhöhö diyerek ortalığı inletiyorlar. ulan salak, laikçi ve komünistlerin yapacağı devrim koalisyonundan ne çıkar. üç gün sonra birbirinizi doğrarsınız sokaklarda.

işin acı tarafı şu ki; ethem sülük üzerinden durumu ajite eden o şerefsizler yok mu, işte o insan müsveddeleri üç gün sonra o adamın adını unutacaklar. bu piçlerden birine sorun bakalım hayata dönüş operasyonunda öldürülen o kadar insandan kaçını biliyorlar. o kadar uzağa gitmeye gerek yok. hopa olaylarında ölen o adamın adını dahi bilmezler. gerçi kendisi kalp krizinden gitti ama yine malzeme olarak kullandılar onu. bu tür samimiyetsiz insanlardan iğreniyorum. bu tür insanların samimiyetini fatih terim ingilizcesi konuşan etiyopyalı sokak çocukları siksin. ethem sülük'ü laikçilerin sahiplenmesi olayı var ki o benim midemi bir hayli bulandırıyor. adamın facebook hesabına bak bakalım sizin taraftan mı yoksa sizi faşist olarak gören insanlardan mı. her sike amele sümüğü gibi yapışmaktan başka bir işe yaramazsınız zaten.

analiz devam edecek.