bugün

odun gibi tm diye olanı daha öküzcenedir.
mesajlaşma o anda bitirilmeli ve gidip çay demlenmelidir.
küfretmeyen bir kişide dahi küfretme isteği uyaandırır, hem de çok güçlü bir şekilde. sen özenerek bezenerek, detaylı, uzun bir şeyler yazarsın, o sadece 'peki',' tmm', 'hmm' tarzında yanıt verir. gel de ölme. lan, o kısa kelimeleri kısaltarak yazma bari.
peki diyen kişi de sizin dediğinizi kabullenmiş demektir veya uzun zamandır aklında olanı söylemişsinizdir. kim bilebilir ki ?
ya kayda değer değildir mesajınız, ya tahammül edilmezdir, ya da siz kayda değer değilsiniz ve tahammül edilmezsiniz.
ya da belki de işi var, yorgun ya da kim bilir belki de haklısınızdır.
peki mesajını atmış bulunan dişi kişinin mesajı attığı kişi sevgilisiyse trip atmakta ya da nazlanmakta olduğunu, hem cinsi arkadaşına atmış ise "kapa çeneni, uyuyacağım artık", demek istediğini, karşı cins sevgilisi olmayan kişiye atmışlık hali geri adım atıp merak uyandırmaya çalıştığı ya da "seni s*klemiyorum", demişliğine işaret eder. bu mesajı atan her er kişi demiş olur ki; "bi' kısa kes."
mobil gençliğin yeni takıntılarını 'ti'ye almayan kişidir.
filiz sevişelim mi sorusuna yanıt olarak gelen peki ise herşey yolundadır.
sadece ok diye cevap yazan ergen liseli kızın eyleminden daha hayırlıdır. en azından türkçedir peki.
iticinin önde gidenidir.
mesajlaşmayı sevmiyor adam belki. roman mı yazacak. misal:
- yarın notları getirir misin?
- peki.
e bu soruya ne cevap verilir? tamam ya da peki denir.
trip atiyordur.
peki,hmm,ok,tmm gibi çeşitleri mevcuttur illet eder adamı ne yazcağını bilemessin ulan ne güzel mesajlaşıyosun tmm yada ok ne lan bunu atan kişiye muhabbetin amına koydun denir ancak yaptığı başka bişe değildir illa tmm yazcaksan yaz ama sonrasında sohbetin devamlılığı için bir şeyler yazmak lazım böyle kestirip atmak neden yani.
iplenmediğinizin göstergesidir efenim. cevap olarak "umarım bir gün montla sıçmak zorunda kalırsın." diyerek mesajlaşmaya son verilebilir.
kız olduğunu gösterir.
Çoğu zaman insanı sinirlendiren durumdur.
uzunca bir mesaj yazarsın güzel şeyler söylersin ve tabi güzel bir mesaj beklersin karşılığında.
mesaj gelir heyecanla açarsın o da ne? sadece "peki"
ne diyorsun lan sen ne? bu mu bu mesajın hakkı? ayıp denen bir şey var kardeşim. şeytan diyor küfürü bas bir daha yazma, tamam sakinim.
(bkz: siktir git demenin alternatif yolları)
ok yerine peki diyerek sempatimi kazanmış kişidir.
bazen gülen surat atan tipler de vardır.

evet bazen o ben oluyorum. ama gerçekten çok sıkılıyorum mesaj atarken. gülen suratı yollayınca geri mesaj gelmiyor ama, %100 çalışıyor, deneyin
Trıptır veya konusmaktan sıkılmıstır.
yazma amk artık ya demeye gelen cevap.
Tamamdan sonra verilen cevaptır. Mesajlaşmayı bitirir. Peki diyene cevap atmak zordur. Yeni konu açma çabalarına gireriz genelde. Konu açamassak sohbet biter.
pki. yazmasından iyidir.
hımm iyi tmm.
Yabanci ulkelerde tamamen normal anlaminda kullanilip normal anlami ile karsilanmasina ragmen, biz turkler tarafindan trip atma sozcugu haline getirilmis, arada gercek anlamiyla kullanan biri ciktigi vakit bile o kisinin "ne bu mesaj? neyin tribini yasiyorsun yine ?" Gibi salak sacma sorulara maruz kalmasina neden olan sozcuk. Kil oluyorum abi.