bugün

ekürisiyle birlikte (ki aşağıda işbu eküriden de bahsediliyor) en bir gereksiz sözlük kuralı.

sana ne kardeşim yazdığım mesajdan. ister 2 saniyede yazarım, ister 5 dakikada çok da canımı sıkarsan hiç yazmam.

bir de yazı yazmazsak afra tafra yapıp "yazı yazmazsan yollamam mesajını" havalarına giren, iyice sinir eden mesaj fasilitesi kurallarından, daha aptal olanı.
(bkz: özel mesaj yoluyla çağrılaşmak)*
forumlarda 30 saniye 40 saniye 60 saniye gibi aşamaları olan bir kural.
(bkz: daha neler)
neye hizmet etmek istedigini anlamadigim kural. ulan, aklima spontane bi sey geliyor, hemen göndereyim diyorum, olmaz diyor.

gereksiz bir sey, ayni entry girerkenki 20 saniye kurali gibi. kaldirilmali.
20 sn ile diğer forumlara göre çok daha az olan bir kural
artik 10 saniye olan kural.
gene 20 saniyeye çıkmış gibi görünen kural. bana böyle bir uyarı geldi en azından.
chat yapmaya karsi bir onlem olsa da sacma kuraldir. ha chat yapsin sana ne diye de sorarlar zaten adama.

kimi zaman birsey paylasirsin sozlukte. bir link olur ya da carpici haber falan. onlarca yazar mesaj atar; cevap vermeye calisirsin. sen daha ilk postayi tamamlamadan cevap verdigin yazar ikinci kez bir mesaj atar. bu tip olaylarda cok zor durumda birakti bu kural sahsimi. populer insanim arkadas, 5 saniye olsa neyse. cok 20.
yoğun msj trafiğimi olumsuz yönde etkileyen bir kuraldır. çok düşüncesizcedir. o kadar yoğunum ki bir mesaja 5 saniyede cevap verip göndermek zorunda kalıyorum. bu kural yüzünden bütün işlerim aksadı. 2 tane dersten aa beklerken aq aldım. çorabımın baş parmağı delindi, yemekteyiz programını kaçırdım ve daha bir şürü şey..

moderasyondan ricam kaldırılsın bu kural. olmuyor böyle.
benim gibi mesaj trafigi eski londra asfaltina benzeyen kullanicilarin oldukca sikayetci oldugunu gordugum kural. oldukca sikayetci olmak ne demekse. gerci boyle bir baslik olmasa ogrenebilecegimiz de yoktu da. uludag sozluk'te mesaj atilabiliyor mu ki?
ilk defa şahit olup çok şaşırdığım kural. server yükünü hafifletmek için falan yapıldı zaar...
sozlugun mesajlasma aparatini windows live messenger olarak kullanan userlara* sozlugun tokat gibi cevabıdır. agliyorum şu an.
''burası kasıyo msnden devam edelim'' mottosunun ortaya çıkış sebebidir.