bugün

muhtemelen bedava smsi olmayan arkadaştır. çok görülmemelidir.
çeşitli sebepleri vardır. ama en belirgin olanı hayırsız olmasıdır.
Hayır gelmez. At çöpe...
yine de mesaj atılan arkadaştır..
bunun yazarı var sözlükte hafız, atmıyor sen mesaj atmazsan anlamadım, mehmet ali bey yardımcı olun.
belki mesaj atılmayan bir telefonu vardır? (var mı ki acaba öyle bir telefon?) ya da operatörler arkadaşları ayırmıştır.
vodafone da her yöne 100 sms sorun ona aveada kaç ha? günde 100 smsten vodafone kullanıcıları ayda 3000 sms atarken aveada bu rakam 500dür. eh sevgili, abla, abi, baba, anne , kardeş , hoca, üst komşu, yan komşu, güvenlik, kantin, bakkal derken "nbr , hbr?" diyecek sms i kalmayan bir zavallı arkadaş da olabilir bahsi geçen , anlayışlı davranılmalıdır.

çözüm : ona mail atması, sözlükten mesaj atması, twitterdan twit yollaması önerebilirdir.
aslında sizi hatırlamayan siz mesaj attığınızda var olduğunuzun farkına varan arkadaş değil arkadaş müsfettesidir sakın ola ki böle insanlara güvenmek gibi bir gaflette bulunmayın yolda kalımanız kuvvetle muhtemeldir.
işi gücü olan arkadaştır, hem mesaj da nedir, bir dost ziyaretinin yanında,
onun olduğu şehre gitmek ziyaret etmek gibisi mi vardır arkadaş,
basit şeylerdir mesajlar, aramalar..
arkadaş değildir.
Karşılıklı çıkarlar doğrultusunda hareket eden arkadaştır. Olmasa da olur.
o zaman sıkça mesaj atıp rahatsız edilmesi gerekilen arkadaştır.
kendi hiç mesaj atmadığı halde mesaj atınca da "hayırsız" diyen versiyonu mevcuttur.
Siktir git demeden gidebilecek kadar zekaya sahip olduğu düşünülen insandır.
sıralı bir mesaj atımı varsa zaten gerçek arkadaş değildir...
Kafa utulemeyen ideal arkadaştir. Bunu sevgiliniz yapıyorsa orası kötüdür.
işi düşmedikçe mesaj atmayan arkadaştan iyidir. kafa rahattır.
Kendilerince tepki koyma şekilleridir. Koyarlarsa koysunlardır.
2 3 kişi hariç çevremdeki tüm arkadaşlarım böyle lan. illa sen yazcaksın ki karşılık versin. hayırsızlık diz boyu.
arayınca "ooooo kardeşim" diye özlemle lafa girer.
bu benimdir. bana bir adım gel sana on adım geleyim.

ama ilk adımı hayatta ben atmam.
nefret ettiğim kendi huylarımdandır.
umursamazdır.
(bkz: sikerim öyle arkadaşı)
siz de mesaj atmayacağınız için sonsuza dek mesajlasmamaniza sebebiyet verecek olaydır.
açı ama gerçek bir arkadaş türüdür.
daha kötüsü mesaja cevap verilmemesi. en azından işim var denilmesi ya da sonra görüşürüz(siktir git) denmelidir.