bugün

hiç şüphesiz su götürmeyen gerçektir. köyleri,belediyeleri,beldeleri,şehri ve yaylası her yeri güzeldir memleketimin.
çok mu sıcak yaylaya çık, deniz mi istiyorsun incekum,yapraklı,tisan koylarına git.
eğlence mi istiyorsun yazın her yer karnaval gibi zaten.
alışveriş mi istiyorsun; 5 sene istanbulda kaldım hiçbiri forum mersin kadar düzenli yerleşmemişti üstelik bu yapı kaç sene önce yapıldı.
sahil havası mı lazım marinaya git.
güvenli yer mi istiyorsun burada her bina güvenlikli site içinde.
meyve sebze fiyatları sudan ucuz tabiri vardır ya heh öyle işte türkiyeye millet limona susamışken tanesi 1 tl iken burada 2 lahmacun söylersin önüne sayısız limon gelir. çilek,muz,portakalda çok ucuzdur.
yazın mersinde olmak istiyorsun ama sıcak olmasın mı diyorsun
he o zaman siktir git öyle bir şey bekleme.

sıcağı haricinde tam yaşanacak şehir vesselam ya da boşverin aq gelmeyin şuan çok güzel zaten.

edit: son zamanlarsa şehri mardin,batman ve suriyeliler sikti bunu es geçmemek lazım. kürtler her yerdeler aq

Edit2: ulan şehrimizi övdük başımıza gelene bak.
Mersin güneydoğunun incisidir.

- Kemal kılıçdaroğlu.
Kürtler ve suriler tarafından esir alinmiş .
değildir.
Kişiye göre değişir ama bence bir izmir türevidir mersin . 26 yıl yaşadım mersinde 26 yıl boyunca nefret ettim ta ki mersinden çıkana kadar maraşı gördüm antebi ankarayı gördüm lan o yeter mersini sevdim aşık oldum şimdi tek isteğim mersine dönmek.
bir günde dört mevsimi aynı anda yaşayan dünyada kaç kent var ? mersin' den başka.
Öyledir.

görsel
nerede o eski günleri.
zaten türkiye'de nerede güzel şehir varsa hepsi geçmişte uzun bir dönem helen hakimiyetinde bulunmuş şehirler. helen'in elini attığı yer güzelleşiyor.

zito!
memleketim. dogudan gelen tiplerin mahvettigi sehir. artik bu pis herifler yuzunden ailemle 1 2 yer haric halk plajina gitmiyoruz.
Başka yerlerde yaşamak mecburiyetinde kalınca değerini anladığın şehirdir.