bugün

Merkur'ün geri çekilmesi olayı.
mayıs ayında olduğu gibi beni bir ilişki başlangıcındayken yakalayan sikik retrodur. allah güç kuvvet versin biz ikizlere.
bugünlerde uğradı insanoğlu'nun semtine... çöz çözebilirsen... dayan dayanabilirsen... ruhsal, psikolojik etkisi yadsınamayacak kadar... ne yapalım, yaşam devam ediyor... zor da olsa...
Güler özincenin güzel sesinden dinleyecebileceğimiz güzel şarkı.

"...seninle ne güzel yol alırdım, benimle ne güzel yaşlanırdın..."

çok güzel ya. kulaklığı beynime kadar iteleyip saatlerce dinleyebilirim.

http://m.youtube.com/watch?v=e2n4zjfpqu8
merkür metrosu diye okunmuş retro. nerden kalkıyor araba dedirtmiştir.
22 Mart 2018 tarihinde koç burcundan hayatımıza girmiş, 16 Nisan’a kadar etkisi devam edecek olan şeymiş, gezegenlerin geri çekilmesinin bizi anlamsızca germesi.

Gezegenlerin hareketlerinin üzerimizde etkisi olduğuna inanmamı sağladı bu retro.

Ayrıca çok tatlı bir Güliz Özince şarkısıdır, Merkür retrosu ile öküz sevgilisinden ayrılmış ve yazmış sanıyorum.
Bir astroloji klişesidir. Karar mekanizmamızı olumsuz yönde etkiler.

Bir de uranüs transiti vardır ki o da mayıs ayında boğa burcuna geçecek. Hayatımızda 7 yıl sürecek olan düzene dair köklü değişiklikler bizi bekliyor.
kovaysanız çok dolduğunuzun, yaysanız çok gergin olduğunuzun işaretidir.
ayın 24 ünde başlayacak, hazırlıklar tamam.
"Merkür metrosu" diye okudum, aha dedim bu sefer kesin yapacaklar bu metroyu!
ilk kez dinleyişimizde ikimiz de merkür metrosu sanmıştık ama sonra çok sevmiştik ve bizim şarkımız olmuştu :o

özledim...
başlığı görünce yine mi ansna dedim. her seferinde gerginlik.
özel okul mezunu mal simgesunun ağzından düşürmediği über süper etkileri olan, kişinin atacağı adını dahi belirleyen hededir..

inanmayan salaktır..
Güzel bir güler özince şarkısı. Başka da şarkısını bilmem zaten. Ama bu güzeldi.
Etrafta çift bırakmadı. Ayrılan ayrılana. Mafettin bizi kerkur metrosuu.
yine mi geldi?
https://youtu.be/46WNBhcEZbo - kendisinin getirilerine, götürülerine ithafen yazılmış bir şarkı. Bir doz dinleyin açılırsınız, ya da dağılırsınız. Bilmiyorum. Nasıl isterseniz öyle olsun, kafanıza göre.
Hızlı gidene bi yavaşla gülüm der.
Zihni toparlamak için yeniye izin vermez. Tıpkı depo sayımında yeni ürün girişi yapılmadığı gibi.
Yarım bırakılmış, ihmal edilmiş işler varsa bunları bir hallet anacım, bitirmeden yeni işlere izin vermiyorum der.
Her ne sebepten olursa olsun ertelediğiniz her ne varsa sizi dürter, hallet şunu der.
Bir tür kendinle yüzleşme zamanıdır.
Kötü diyorsan, kaçtığın şeyi bul bakalım o zaman ne diyeceksin.
"merkür metrosu" diye okuyorum günlerdir başlığı.
aklıma ilk önce şu güzel şarkı geliyor;

http://youtu.be/46WNBhcEZbo

(bkz: güler özince)
Tıpkı cinler gibi, sadece inanan delileri çarpar.
insan hayatı üzerinde hiçbir etkisi olmayan astronomik olay.

merkür'ün gökyüzünde geriye doğru hareket eder gibi görünmesine retrograd hareket denir. bunun nedeni, merkür'ün yer'e kıyasla güneş'e daha yakın bir yörüngede dolanması ve arada bir yer'e "tur bindirmesi"dir. son derece sıradan fiziksel bir olaydır özetle.

neden insanlar merkür'ün geriye gitmesiyle hayatlarında olacak değişimleri bağdaştırır? çünkü 19. yüzyılın sonlarına doğru bazı astroloji dergileri bir anda o dönemde yağan yoğun yağmurlarla merkür'ün bu hareketini ilişkilendirivermiştir. yani işin bilimsel bir dayanağı yoktur.

son söz: doğum anınızda ebenizin üzerinizdeki etkisi, gezegenlerin etkisinden daha büyüktür.
Bir merkür retrosu aldı, götürdü seni benden aniden.
merkür metrosu olarak okuyup. "vay imamoğluna bak bir de adama laf ediyorsunuz" diye coştum.
tanım: bir tür retro
(bkz: taksim metrosu)