bugün

şüphesiz ki bir alman olsam utanacağım konvoydur.
https://streamable.com/9qw2qk

yazık zavallılar.

oysa ki bakın bizim reis cuma namazına nasıl gidiyor;
https://streamable.com/otbsq9

zavallı almanya.
kıskan bizi...kudur...
2 tane varmış sadece cemaat bıle olmaz okadar araçla.
O değil de bir ülkeyi 20 sene yönet, ama yönettiğin ülkenin, coğrafyanın insanına gram güveneme. Asayiş sistemine güveneme. Hukuk sistemine güveneme.. Sonra da Dışarıda orduyla gez.

Çok acı.
Merkel bizi kıskaniyy.

Şaka şaka medeniyetin gözünü seveyim ortadoğulu olduğumuzu yüzümüze tokat gibi çarpan video.
bizimkiler sanırım danışmanlarının danışmanlarını falan da yanlarında götürüyorlar nereye giderlerse. başka türlüsünü izah edemiyorum çünkü.
(bkz: başbakanın kapısını açan adamın kapısını açan adam)
Merkel in gittiği yer Berlin’deki cumhurbaşkanlığı Bellevue sarayı içindeki bir şapel ( küçük kilise).
ben deyim bir araba sen de iki araba. o derece yani !
pis fakir itibarsız gavurlar.
baba oğul kutsal ruha öyle 2 araba 4 kişi ile gidilir mi?
cin ve abd´den sonra en fazla ihracat yapan ülke şansölyesi tutumudur. genelde konvoylari 10-15 araclik olur. simdiye kadar daha fazla aracli konvoyuna pek denk gelinmemistir fakat; bu diger sansölyeler icin de gecerlidir.
bu kadin bütün bunlara ragmen bir de kirada oturmaktadir. oturdugu ev de sudur.

görsel

Bu evin önünde iki tane polis dikilir. Baska da bi cacik yoktur. Bildiginiz sokak.
"Dur hele surasi bizim Angelina´nin evi degil mi gi? Bi kahvesini iceyim." diye düsünüp zile bile basma sansiniz var.

Tabi ki hicbir zaman bir jose mujica olamiyacaktir. Her yönetici el pepe (mujica) amcamiz gibi bir tutuma sahip olsaydi, o zaman da yalayici tayfa ac kalirdi.
algı operasyonunu ne güzel yemiş bizim okçomarlar. dışarıda aydınız zekiyiz diye gezerler.
merkel kurumsal yapının oturduğu, kuvvetler ayrılığının güçlü olduğu ve eyalet sistemi olan bir ülke yönetiyor. şansölyeye ana hatları kontrol dışında çokta bir iş düşmeyor almanyada. böyle bir ülkeyi yönetmenin rahatlığı var kendsinde.

diğer yandan bizim reisimiz öylemi.
"GÜNDE SADECE 4 SAAT UYKU
DÖRT BiR YANI HAiN DOLU
YORGUN BiTKiN AMA PES ETMEYEN BiR BEDEN"

geçen ki tünel açılışında gördünüz. bizim hakediş kontrolörü mühendisimiz bile işini tam yapmıyor da onu bile tayyip reis farketti açılışta Allah başımızdan eksik etmesin.
Herkes ibadethasnesine gunahlariyla gidiyor dua edip. gunahlari orada birakip, aklanmak icin.
Bizimkinin gunahi biraz fazla heralde, tasimak icin bir ton adam, arac gerekiyor.
Gösteriş riya ve haramdan kaçinınız diyen bir anlayışın temsilcisi.
Gerçek müslüman kim.
Ne yapaydım passatmi çekeydim yanlarina diyen tırışkadan belediye başkanıni hatırlatmıştır.