bugün

menzil şeyhi gavs hazretlerinin mucizelerinden biri daha. depreme demiş ki "ey zelzele, sen allah'ın bir mahlukusun, sakinleş" demiş. deprem de "sana itaat olunmakla emronuldum" deyip bitmiş.

olum yazıyı hızlı okuyup mal mal ekrana bakmayın la. deprem durmuş diyorum, sakinleşmiş. videodaki amca öyle diyor ve ekliyor "işte kerameti evliyayı inkâr edenlere, buyrun baştan çıkaracak bir hadise daha" ve devam ediyor "siz de allah ile kanalları açarsanız dualarınız makbul olanlardan olursunuz, allah bu seviyede olanların duasını kabul ediyor işte, görüyorsunuz her şey ortada" diyor.

ahaha ulan yıllardır geyik yapan biriyim, severim mizahı ama yemin ediyorum bu gönül dostlarının bir odaya toplanıp yaptıkları şu sohbetlerin üstüne çıkacak birini ne gördüm, ne de duydum. cem yılmaz bile hava civa kalır. adam "görüyorsunuz her şey ortada" diyor buna rağmen kimse gülmüyor. eller dizde, gözler anlatan kişide, nasıl kıpırdamadan duruyorlar şerefsizim şaşıyorum. başlık kanalına "sanat" ekleyesim var o derece.
https://m.youtube.com/wat...outu.be&v=xIkKqfvl-zs
Güldürdü pezevenk sabah sabah yine.
o konuşur bunda şaşılacak bir şey yok ben de zaman zaman duvarlarla, aynayla, arabamla falan konuşuyorum, esas sıkıntı deprem de ona cevap vermiş bu biraz garip.
Peki depremin bundan haberi var mı.
Şirk diyalogları.
olum yazıyı hızlı okuyup mal mal ekrana bakmayın la. deprem durmuş diyorum.

Bunu okurken elim ayağıma dolaştı napacağımı bilemedim panpa.
Hem keramet diyor hemde o bişey yapmıyor allahtan istiyor diyor.orda depremle konuşuyor allahtan istemiyor yani nerden baksan elinde kalır.
Bu adamların beyin ölümü gerçekleşmiş fakat yazık ordaki çocuğa onu bari kurtaran olsa o psikiyatri hastalarının elinden..
sobayla konuşan said-i nursî'nin dölleridirler. topunun kökü kazınsın.
havada iken mi söylemiş yoksa yerde mi şeklinde meraklara sebep olmuştur.

(bkz: menzil şeyhinin uçuyor olması)
depremle konuşmak, şairlerin rüzgarla denizle konuşması gibi bir şey. hayallereelbise giydirmek olsa gerek.
diğer yandan konuşma da şirk ibaresi yok. depremi yaratanın allah olduğunu ve durduranında allah olduğunu kabul ediyor.

deprem olduğunda engellemek için insanın yapabileceği bir fiili dua (eylem-önlem) yok. o anda yaptığı kavli duada allahı anıp, aczini bildiği için sevap olur her halde.
yanliz menzil seyhi konusmamis deprem bile dile gelmis.
-oğlum bak aklını alırım senin. Seni bir badelerim görürsün gününü. Sen yine de çok şeyapma sayende çok adam kerizliyorum hadi şimdi japonya taraflarında biraz dolaş gel.
ulan sanki bir tek yobaz olan dincilermiş gibi. atatürke tapmak ile radikal islamcı olmak arasındaki hiç bir fark yok.

şunların ne farkı var kokainci şeyhten?

görsel
görsel
Cahillikle ayrı bir sorun tabi. Kimisi depremle konuşanlara inanır kimisi photoshop' a.
Hahaha Türkiye deki cahilliği Çok hafife alıyorsunuz.
Habere göre deprem de ona kendi lisanıyla cevap vermiş. Bayağı bayağı muhabbet etmişler. Deprem de dememiş, " lan gavat ben milyonlarca yıldır varlığımı sürdürüyorum, sen kimsin?"

Lan bu çakalları meczup diye diye biz aklıyoruz.
Tartışma daha uzun sürmüş sanırım artçılar hala sürüyor.
tamam fotoşopa inandık. hatamızı kabul etmek bir erdemdir.

fakat attığım görsel bir örnektir. bu örneğin manipüle edilmiş olması konuyu yalanlamaz.

bunlar da mı fotoşok?

görsel
görsel
görsel

atatürkün bir kült haline getirilmediği mi iddia ediliyor. gerizekalı yobaz sol kemalizmciler yüzünden atatürkün itibarının sıfırlanması da mı fotoşok?

ulan bu da mı fotoşok?

görsel
elbette son atılanlar photoshop değildir. sıradan kişiler kendilerince bir şeyler yapmış. ibadet değil, başkalarını cennetle, cehennemle kandırmıyorlar. sorun yok.
ama bir tarikatın lideri çıkıp kendini peygamberden öte ilan ediyor. kim bu? menzil gavsı.
şunun islamdaki yerini söyleyin, gidip menzil tarikatına yazılacağım.
görsel
şimdi bir konu anlaşılmıyor. objektif bakış açısı çok garip geldiğinden insanımıza artık, atatürke tapanlara laf edeni sanıyorlar ki islamcı.

kardeşim ben atatürkü seven, saygı duyan, düşüncelerini ve karakterini takdir eden bir insanım. müslüman değilim. o sebepten size "islamda" yeri var mı yok mu ben anlatamam, çünkü ben bu dinin bir ferdi değilim.

ama atatürkün lider kültü haline getirildiği bir ülkede, adamın anıt mezarında düzenli olarak yapılan garip adete "sıradan kişiler bir şeyler yapmış" demek, şu kafa yapısıdır bak,

"ben dolar kuruna bakmıyorum".

yani bizim derdimiz bu, çekidüzen verin diyoruz kendinize. o sıradan iki üç kişinin yaptığı bir şey değil, anıtkabire giden çoluk çocuk yaştaki okullulara dahi yapılması hoş gösterilen bir olay.

atatürke hakkını vermiyorsunuz bunu yapınca. onu itibarsızlaştırıyorsunuz. olay "gerçek islam bu değil" olayına dönüyor.

çünkü gerçek "atatürkçülük" bu değil. harbiden değil, vallahi değil.
Lütfen o şeyh dolara da hitap etsin de dolar 50 kuruşa düşsün. Depreme lâf geçiren adam için dolar molar nedir ki?
“Eğer kullarım, Ben'i, sana soracak olurlarsa, Ben gerçekten onlara çok yakınım. Dua edenin çağrısına, bana çağırıp, yakardığı anda cevap veririm. Hadi onlar da, bana karşılık versinler, bana inansınlar ki doğruyu ve iyiyi bulabilsinler.” Bakara/186

“Gerçek şu ki insanı yaratan Biziz ve ona nefsinin ne fısıldadığını biliriz. Biz ona şah damarından daha yakınız.” Kaf/16

“Rabbinizden size indirilene uyun. O'ndan başka velilere uymayın.” Araf/3

“Gözünüzü açın, kendinize gelin! Arı duru/halis din yalnız ve yalnız Allah'ındır. Ondan başkasını veliler edinerek, ‘biz onlara, bizi Allah'a yaklaştırmaları dışında bir şey için kulluk etmiyoruz.' diyenlere gelince, hiç kuşkusuz Allah, onlar arasında, ayrılığa düştükleri konuda hükmünü verecektir. Şu bir gerçek ki, Allah, yalancı ve nankör kişiyi hidayete erdirmez.” Zumer/3

Allah hüküm vermiş ve bir kişi Allah'ın hükmünü değiştiriyor.
A- Allah yanlış hüküm vermiş.
B- Allah eksik hüküm vermiş.
C- Allah bir anlık öfke ile hüküm vermiş.
D- Allah çok gaddar ve haklı haksız gözetmiyor.

Hâşâ bu kâfirlik ve müşriklik demek olur.
Kimse Allah'ın hükmünü değiştiremez.
Allah senin bilmediğini bilir.
Yanlış karar vermez.
yobaz ak-it bu "hatem çocuk atölyesi" hesabını 24 saat aralıksız takip ediyormuş herhalde. paylaşımdan sadece 5 dakika içinde haberdar olup, ekran görüntüsünü alıp "kemalistlerden yeni skandal!" haberinde kullanabildiklerine göre.
görsel
yada herhalde o mizanseni kendi adamlarına hazırlatmış olacaklar. nasıl olsa güle oynaya yayacak bir sürü rezil var.
Bı dinliyorlar pür dikkat , çocuk falan da zehirleniyor arada.