bugün

Bolu'nun aşçılarıyla ve yemek festivaliyle ünlü ilçesi.
bol bol aşçı yetiştiren leziz yemek kokularının gökyüzüne yükseldiği köylerdir muhtemelen.
aşçılar diyarı olarakta bilinir, ilçenin girişinde dev gibi bir aşçı heykeli bulunur, ayrıca aşçılık lisesi ve yüksek okulunda aşçı yetiştirilir.
AFŞAR
AĞACALAR
AĞALAR
AKÇAKOCA
AKÖREN
AKTEPE
ALiBEYLER
ARAK
BABAHIZIR
BANAZ
BAŞYELLiCE
BÖLÜKÖREN
BÜRNÜK
ÇAYKÖY
ÇIRDAK
ÇORAKKADiRLER
ÇORAKMITIRLAR
ÇUBUKKÖY
ÇUKURCA
DEMiRCiLER
DEREKÖY
DÜZAĞAÇ
DÜZKÖY
ELEMEN
EMiRLER
GÖZECiK
GÜNEY
HACIAHMETLER
HAYRANLAR
iLYASLAR
KADILAR
KADISUSUZ
KARACALAR
KARAiSHAK
KARAKAYA
KARAŞEYHLER
KAVACIK
KAYABAŞI
KAYABÜKÜ
KAYIŞLAR
KIYASLAR
KONAK
KÖPRÜBAŞI
KUZGÖL
KÜÇÜKKUZ
MAMATLAR
NAZIRLAR
RÜKNETTiNKÖY
SARIKADILAR
SAZLAR
ŞAHBAZLAR
TEBERiKLER
TURNAKÖY
YELLiCEDEMiRCiLER
YUMRUTAŞ

adlı köylere sahip bir bolu ilçesi.
Düzce ilinin Yığılca ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köy ve mahalleleri için:

(bkz: yığılca/#8404046)
öz türkçede becerikli anlamına gelen kelime.
10 yıl yaşadığım yemekleriyle ünlü şirin bir ilçe. ama niyeyse ben güzel yemeklerine denk gelemedim. yemeği süsleme yaratıcılıklarına ise lafım yok.
Türkiyenin en sakin, en yeşil, en insancıl ilçesi.
iyi de neden, ne var orda, tavuklar çift sarılı mı yumurtluyor, ne yani, niye iyi oluyor buranın ahçıları, bunu çözebilecek insan yok daha, bunu araştırın asıl..
mengenliler lütfen genetik yapılarınızı belirleyip bana bildirin, lazım, belki araştıran olmuştur da..
düzce'nin yığılca ilçesine bağlı bir köy.
Aşçılarıyla ünlüdür.
güzel oyun havaları olan bolu ilçesi.
hemen hemen her sene gittiğim, muhteşem bir doğa güzelliği olan, orman, yeşil, ağaç seven, sakinlik, huzur arayanların bir köyüne gitmesini tavsiye edebileceğim bolu'nun aşçılarıyla meşhur olmuş ilçesi.
dört sene okuduğum, 5100 nufuslu hicbirsey olmayan yer. ama buranın ilginc bir ozelligi var gelen cok seviyor ve asla gitmek istemiyor. aynisi bende de oldu birakirken aglayarak biraktim. halbu ki ne bir sinema ne bir kafe ne de bir magazasi vardi. mutluluk denen seyin bu gibi kavramlarla olusmadigini ogrendim. yardim severlik, sicakkanlilik nasil olurmus burda ogrendim. onlarca guzel arkadas edindim hepsi ailem oldu. kucuk yerde insan daha cikarsiz daha samimi oluyor. mukemmel bir dogasi, havasi ve dinginligi vardi. ankaraya donunce gozlerim agac aradı cigerlerim temiz hava istedi. topragin yesile insanin yemeye doydugu yer derler. sunu solemeden gecmeyim. ascilar diyari yemek yiyelim diye durmayin. duzgun yemek yiyecek yer 2 veya 3dur. o da farkli birsey yemezsiniz.
aşçılarıyla ünlü, ağacı bol, sakin, az nüfuslu bolu'nun bir ilçesi. benim memleketimdir.
mengen bir yeniçağa iki ,bir tane doğru insan çıktığı görülmemiş.

ahçısı da bildiğin kepçe ahçısı.

anında adam satarlar, fırsat bulmasınlar.

bir iki tane yeniçağalı ahçıyı iyi bir elden geçirmiştim zamanın da . dayak hastasıdırlar.
ben 30-32 sene öncesini yazayım ,bolu'da doğru dürüst bir yemek yiyecek yer yoktur.

bolu yemeği de yoktur.

mengen-yeniçağa olayı bulaşıkçı olayıdır , alucralıların köMür hamalliğı,bizim artvinlilerin hal hamallığı ,erzincanlıların balıkçılık olayı ,mardinlilerin lübnan'da hal olayı gibi.
bunlardan biri gelmiş önce sarayda mutfak ayakçılığı sonra istanbul'da bulaşıkçılık yaparken çırak-ahçı olayı.
AHÇI MI -USTA MI ARIYORSUNUZ ADANA*-ANTEP GiDiN %100 YÖRESEL .

gelişmeye kapalı , bomboş bir yer.inanın izzet baysal'ın çabaları ile bugün bolu merkez güzelleşti. yoksa kimse beğenmez burayı,mudurnu şato evler,i niye satılmadı yarım kaldı sanıyorsunuz iNSANLAR GELDi GÖRDÜ BURALARI ,BEĞENMEYiP GiTTiLER.

MENGEN DENiLEN YERDE EN UFAK BiR SOSYAL YAŞAM YOKTUR..
KAHVEHANE O KADAR.ÇAY iÇME iÇiN OYUN BiLE BiLMEZLER.

GELiŞMEYE KAPALI,AÇAMAZSIN.
bazı ülkelere girmek için kullanılan vize...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar