bugün

megri megri düetinin bünye de gösteren tepkileridir.
http://www.youtube.com/watch?v=5Hj_dbDC90o şuradan izleyebiliriz.
kusma,
baş dönmesi,
31 isteği,
sıçma duygusu...
süblimleşme...
ne şıvan ne de ibo gerçek performanslarını gösterememişlerdir, ibo hem detone hem sirtone olmuştur, şıvan ise öylesine söylemiştir. ama merak eden varsa youtube'den dinleyebilir şıvan yorumunu.

bünyedeki etkisine gelince sadece şıvandan dinleme isteği uyandırmıştır .
bir takım zavallı dağlının "eme görçeh pirformanslorunu göstertemedüleğ" diye savunduğu tuhaf sesler.

şiwan perwer denen "şeyi" bir müzik eleştirmeni yada senfoni şefine falan değil, azıcık müzik kulağı olan, batı ve/veya doğu klasik, folklorik müziklerine aşina herhangi bir insana dinletin sizi eşek sudan gelinceye kadar döver...

ibo denen tipi zaten müzisyen falan sayan yoktur herhalde varsa tartışırız...
bir takım bağlının müzik eleştrisi yaparak kendi aklını belli etmesini sağlayan düettir.

ibo türkiye'nin en iyi bir kaç icracısından biridir, bunu görmezden gelmek için sağır olmak lazım. sadece icrası değil ses rengi de güzel olduğundan bunca yıldır sıfır karakterli olmasına rağmen piyasanın bir numarası olmuştur.

gelelim şıvana.

şıvan perwer'in yaptığı müzik evrensel normlardadır, bölgesele indirgerseniz milliyetçilik hastalığınıza takılarak duyamazsınız şıvanı. son albümünün sounduna bakmak bile şıvan'ın kalitesini görmek için yeterlidir.

şıvan genel itibariyle geleneksel kürt müziği yaparak yola çıktı, bir dengbej edası olmakla beraber tam olarak dengbej sayılmaz, üretkendir, eserler ortaya çıkarmıştır, müzisyenliğinin yanı sıra söz yazarlığı da yapmıştır. ama bilinirki bu ülke dünyanın kabul ettiği bütün insanları kabul etmeyi pek sevmez.

şıvan'ı eleştirmek için , sinan akçıl ve demet akalın dinleyip fazıl sayı eleştirenlerin durumunu aşmış olmak gerekir. önce sanattan ve müzikten anlamalısınız öyle müzik dinlemeyle olmuyor bu iş sadece.

şıvan perwerin asıl özelliği sesinin genişliği değil , sesini çok iyi kullanmasıdır, hem pes tonlarda hem de tiz tonlarda aynı tadı vererek yorumlamaktadır eserlerini.

tabi şimdi şıvan'ı size şivan perwer olarak değil de, " şivın pörwır " olarak dinletseydim ve kürtlerin değil de ingilizlerin müzik efsanesi olarak tanıtsaydım , nasıl da ayılır bayılırdınız.
hayattan soğumakla zombilik arasında evrelere sahiptir.

şu an idam sehpasından yazıyorum.
hiç bir yaraya merhem olmayacak etkilerdir. kendileri söylemiş kendileri ağlamıştır.
Şivan denen adamın ne kadar kro olduğunu göstermekle beraber tiksinti duyguları oluşturmuştur. ibrahim tatlıses konuşucak bir izin vermiyor. izin verirken de ''ha'' demesi ayrı bir iğrençliktir.
Çeliğin dongi dongisi artık mantıklı gelmeye başladı.
http://inciswf.com/dontcrybaby.swf
şu kısımda cidden güldürür.
http://alkislarlayasiyoru...duetinin-bunyeye-etkileri
(bkz: mide bulantısı).
-idrar çıkarmada zorluk
-baş dönmesi
-mide bulantısı, kusma
-ishal
-kilo verme
-hızlı nabız
-kollarda bacaklarda ödem
-yorgunluk, baş dönmesi.
walking dead etkisidir.
resmen kulağım sikildi amk baş dönmesi yarattı. bende bayılacaktım az kalsın.
baş ağrısı oldukça fazladır, kulakta sikmekte. evet.
okulda megri megri diye gezen insanlar peydah olmuş, beynimizi sikmişlerdir.
Yaaeeeggg yaeeeegggghhhyy diye ağıt yakmak.
agzınıza dolanabilir. fon ses dahil.
Megri megriyi dinledikten sonra artık ajdar bir elvis presley gibi gelmektedir.
2 aydır düzenli olarak antidepresan kullanıyorum.
her dinlediğimde kendimden geçip kahroluyorum. adeta sidney opera binasındaymışım etkisi veren tek müziktir.