bugün

kürt anaların ciğerlerini dağlayan şarkı.
1980 li yıllarda pkk'lı terörist için yakılmış ağıttır.

acaba o gün sayın devlet büyükleri gözyaşları dökerken ne için döktüklerinin farkındamıydı diye ayrıca sorulması gerekir...

(bkz: zeki yıldız)
iki kılı birbirine sürtünce çıkan ses...
ibrahim tatlıses ile şivan perver'in diyarbakır'Da karşılıklı olarak seslendirdiği ağıt.
müzik değil... o konudan eminim de ne olduğunu henüz çıkartamadım...
ibrahim tatlıses ten soğumama neden olan şarkı. bir adam boyle rezil edilir dense yeridir. herkes siyaseti çıkarları için kullandı. şivan perwer de rte de ! hatta barzani bile.. ama sane ne oldu da bu kadar rezil ettin kendini ibo. bırakaydın da seni en son şarkı soyledigin anla hatırlasaydık.. bi sarkı bu kadar mı kötü soylenir, bir şarkıdan bu kadar mı cok sogutulur.
gora filminden ne bileyim belki anama küfrediyorlar repliğini akıllara getirir.

hayır niye ağlıyorsun amk. bu kadar da mı kafan çalışmıyor.
Ağlama anne ağlama anlamına gelen söz öbeği.
Bu aralar çok gündemde.
ultra detone versiyonu için şivan perwer - ibo düeti dinlenebilir.
bir an önce "beybi beybi, daye beybi" diye yanlış okunması gereken şarkı.
ibrahim tatlises ve siwan perwerin biran sara nobeti gecirdigini dusundum.
kafamın içinde dolanan, kafamı sikip atan şarkı. hay amınıza koyayım sizin, müzik diye dinlediğinize bakın.
Bir pkk lı için yazılmış "agit"... Hatırlar mısınız bilmem bu şarkı bize dönemin başbakanı tarafından diyarbakır da ezberlettirildi.

Barış için!
Diyarbakır da cumhurreis önünde büyük kürt sanatçısı şivan perver ve ibo tarafından seslendirilmiş kürtçe ağıt.

Ne kadar duygusal bir gündü. Bülent arınç ağlıyor reis ve hanımı ağlıyordu. Hey gidi günler! Ah şu barışı çekemeyen hayinler.
manası ; imam hatipleri kapatın ulan.
Ağlama ağlama anne ağlama diyor.

Kürtçulerden iyi biliyorum lan.
kürtçe;

kırmızı halı ile karşıladım seni
arkamdan vurdun beni
nerede kaldı dostlugumuz
bu ülke mi yani kurduğunuz

anlamına gelir. akp liler tarafından söylenir.
kandırıldıkk, kandırııldıkk, annee biiz, kandırııldıık şeklinde de söylenebilir bazı kesimler tarafından.
Andımızdan rahatsız olanların severek çığırdığı türküdür.
güncel Önemli Başlıklar