bugün

dizilerde, filmlerde planlı olarak genel olarak erkekleri mal, aptal, şapşal bir iş beceremez, konuşamaz, şehvet düşkünü, sözüne itibar edilmez, gülünesi ve acınası... ayrıca iyi olanları da kadınsı -ve metro seksüel- olarak gösteriyorlar. erkek gibi erkek olanları da vahşet tutkunu, mafya aktörleri, çeteciler olarak.... erkek kişiliğini silmeye, soldurmaya adanmışlar. erkeğin bilgeliğinden, koruyuculuğundan, fedakarlığından, güvenilirliğinden, zekasından, affediciliğinden bir çınar oluşundan söz eden yok... medyanın gerçek patronları sosyal yapıyı böyle değiştiriyorlar, dönüşümü bu şekilde yapıyorlar işte.
Aslında türk medyası başlığına yazacaktım ancak en asil kelimelerden olan Türk ile rezil medya Yanyana gelmemeli. Dün akşam Beşiktaş'ı yenip lig zirvesine oturan takımın hocasına tek kelime sormaya tenezzül etmedi bu omurgasız oluşum, hani şu fatih terim olsun, diğerleri olsun boş boş sorular soran ve pohpohlayan utanmazlar. Bu ülkenin önündeki en büyük engellerden biridir medya, yandaş medya olsun muhalif medya olsun hepsi aynı pislik...

https://twitter.com/Musta.../1338229155238998018?s=20
Atom bombasindan daha da tehlikeli bir olusumdur.
Insanlari manipüle edebilen bir güctür, kim ki bu gücü elinde bulunduruyor ise; o, manüpile olanlari yönetir.

Bunlar sadece bilinen radyo, televizyon veya gazete gibi klasik medyalar degil, sosyal medya ve benzeri gücler de cok etkilidir. Nasil bir sihirbaz sizin odak noktanizi yaniltiyorsa; medyayi yönetenler de aynisini yaparlar. bizlere görmek istediklerimizi degil, görmemizi istediklerini gösterirler.

Bu yüzden "medyanin sundugu veriler dogrudur!" demek, en büyük yanlistir.
görsel
şimdiye kadar bana faydası olmuş nimet.
CHP, yazılı ve görsel basını demokrasinin vazgeçilmez kurumları arasında görür. Medyanın her türlü baskı ve engellemeden uzak, özgür ve tarafsız bir biçimde faaliyet göstermesini hedefler.
manipulatif olabiliyor mudur.
ne güzel bir nimettir.
kişi suçluysa hapis yatar da sesini kısmak neden?
Bana vicdansız bir medya temin et; sana bilinçsiz bir halk sunayım. / Joseph Goebbels
görsel
1 - her türlü bilgiyi kişilere ve topluma aktaran, eğlence, bilgi ve eğitim gibi üç temel sorumluluğa sahip görsel, işitsel ve hem görsel, hem işitsel araçların tümüne verilen ad.

2 - iletişim ortamı, iletişim araçları, kitle iletişim araçlarının tümü.
görsel