görsel
1 - her türlü bilgiyi kişilere ve topluma aktaran, eğlence, bilgi ve eğitim gibi üç temel sorumluluğa sahip görsel, işitsel ve hem görsel, hem işitsel araçların tümüne verilen ad.

2 - iletişim ortamı, iletişim araçları, kitle iletişim araçlarının tümü.
görsel
Bana vicdansız bir medya temin et; sana bilinçsiz bir halk sunayım. / Joseph Goebbels
kişi suçluysa hapis yatar da sesini kısmak neden?
ne güzel bir nimettir.
manipulatif olabiliyor mudur.
CHP, yazılı ve görsel basını demokrasinin vazgeçilmez kurumları arasında görür. Medyanın her türlü baskı ve engellemeden uzak, özgür ve tarafsız bir biçimde faaliyet göstermesini hedefler.
şimdiye kadar bana faydası olmuş nimet.
görsel
Atom bombasindan daha da tehlikeli bir olusumdur.
Insanlari manipüle edebilen bir güctür, kim ki bu gücü elinde bulunduruyor ise; o, manüpile olanlari yönetir.

Bunlar sadece bilinen radyo, televizyon veya gazete gibi klasik medyalar degil, sosyal medya ve benzeri gücler de cok etkilidir. Nasil bir sihirbaz sizin odak noktanizi yaniltiyorsa; medyayi yönetenler de aynisini yaparlar. bizlere görmek istediklerimizi degil, görmemizi istediklerini gösterirler.

Bu yüzden "medyanin sundugu veriler dogrudur!" demek, en büyük yanlistir.
Aslında türk medyası başlığına yazacaktım ancak en asil kelimelerden olan Türk ile rezil medya Yanyana gelmemeli. Dün akşam Beşiktaş'ı yenip lig zirvesine oturan takımın hocasına tek kelime sormaya tenezzül etmedi bu omurgasız oluşum, hani şu fatih terim olsun, diğerleri olsun boş boş sorular soran ve pohpohlayan utanmazlar. Bu ülkenin önündeki en büyük engellerden biridir medya, yandaş medya olsun muhalif medya olsun hepsi aynı pislik...

https://twitter.com/Musta.../1338229155238998018?s=20
dizilerde, filmlerde planlı olarak genel olarak erkekleri mal, aptal, şapşal bir iş beceremez, konuşamaz, şehvet düşkünü, sözüne itibar edilmez, gülünesi ve acınası... ayrıca iyi olanları da kadınsı -ve metro seksüel- olarak gösteriyorlar. erkek gibi erkek olanları da vahşet tutkunu, mafya aktörleri, çeteciler olarak.... erkek kişiliğini silmeye, soldurmaya adanmışlar. erkeğin bilgeliğinden, koruyuculuğundan, fedakarlığından, güvenilirliğinden, zekasından, affediciliğinden bir çınar oluşundan söz eden yok... medyanın gerçek patronları sosyal yapıyı böyle değiştiriyorlar, dönüşümü bu şekilde yapıyorlar işte.
tarafsız haber bulmak ne yazık ki artık imkansız gibi bir durum sadece halk tv var.
Bir mermiden daha etkilidir.
(bkz: 9/11)
Büyük ihtimalle, parmak emmeyi alışkanlık haline getirerek dişlerimi bozmuştur. Çünkü dişleri düzgün 'insanda' var. 3 parmak şovu yapardım dişlerimi sikip atan zatı muhteremdir bir işin altındanda sopa gösterme be.
türkiye'deki en güçlü silah. çok da iyi kullanılıyor.
joseph goebbels'in özetlediği tehlikeli oluşum.

"bana satılmış bir medya verin, size cahil bir toplum sunayım."
Her konuyu haber eden. Öyle saçma şeyleri bile haber ederler. Genelde de kötü haberleri haber ederler.
Para karşılığı insanları uyutma metodu.
diktatörlerce gücü yıllar önce farkedilmiştir. bugünde gayet güzel kitleleri uyuşturma, aldatma aparatı olarak kullanılmaktadır.

"Bana vicdansız bir medya verin, size bilinçsiz bir halk sunayım" - Nazi Propaganda Bakanı Joseph Goebbels.
konuyla ilgili şöyle bir fıkra var:
papa bir gün uçakla fransa'ya gider. havalimanında onu karşılayan muhabirler "fransa'daki genelevler hakkında ne düşünüyorsunuz papa hazretleri?" diye sorar. papa şaşkın bir şekilde "fransa'da genelev mi var?" diye yanıt verir. ertesi gün gazetelerde manşet: "papa uçaktan iner inmez fransa'da genelev var mı diye sordu"

medya budur; insanı vezir de eder rezil de. olaylara hangi açıdan, nasıl ve kimlerle baktığı; bunu lanse ediş şekli tüm seyri değiştirir.
görsel
türkiye'de özgür olmayandır.

bülent tezcan açıklama yaparken yayın kesenler net bir şekilde orospu çocuğudur.

gerçekleri halktan sağlayamazsınız. eninde sonunda herkes öğrenecek öğrenilmesi gerekenleri.
sanırım dünyadaki en pis sektör. bir mensubu olarak yakın zamanda başka sektörlere yönelmeyi düşünüyorum.