bugün

vücudunun herhangi bir yerinde yara, apse, sivilce gibi bir şey çıktığı zaman onunla inadına oynayan ve ya ayak parmağını zorla kramp girdirmeye uğraşan ve aldığı acıdan önce kıvranan sonra zevk alan kişiye mazoşist denir.
migreni olan insanlarda genel itibari ile görülen şiddet eğilimi.
başı çok ağrıyınca insanın kafayı duvarlara vurmaya başlıyo insan. sonra başlıyo mazoşizm.
traş olduktan sonra suratıma bir avuç traş kolonyasını sürdüm ve çok acımasına rağmen hiçbir şey yapmadan o acıyı çekmeyi istedim. sizde bunu yapıyorsanız evet mazoşistliğe hoşgeldiniz.
acı çekerek ereksiyona ulaşan kimse. ateizm ve satanizmle bağdaştırılsa da yakından bir bağ yoktur aralarında. bi nevi fantezidir. fetişdir. fakat mazoşistler doğrudan ateist olmasada inançları varmıdır orası bilinmez.
(bkz: akp ye oy verenler)
canlarının yanmasın dan yani acı çekmekten hoşlanan cins insanlardır.
Bir mazoşistin ağzından dökülenler ;

+ bunu kendine neden yaptın ?

- Kalbimin hissettiği acı kadar vücudumda hissetsin istedim.

Kendime not.
uludağ sözlük yazarları.
(bkz: türk toplumu) o arnavut biberlerini gözümüzden yaş gele gele yememizin başka bi açıklaması olamaz.*
(bkz: biz insanlar mazoşistiz aslında)
(#1258128)
zevk olsun diye ayak serçe parmağını bilerek sehpaya vuran kişilere denmektedir.
mazoşist sadist'e dönüp demiş ki: bana işkence yapsana
sadist: hayır yapmicam xD
acı çekmeyi seven tiptir. örnek:
(bkz: acılı tantuni yanında süs biber turşusu yemek)
yalınayak dikenlere basmaktan zevk almak gibi bir şeydir. kişiden kişiye de değişiklik gösterir.
mazoşizmin temelinde zulüm ve zorbalığa maruz kalma isteği bulunur. uysallık ve boyun eğme ise sevginin ve cinsel hazzın sürekliliğini güvence altına alma amacıyla ve aşırı bağımlılık sonucu geliştirilen bir tutumdur.

yani daha çok kadınlarda görünen bu durum bize şunu diyor:
"vursun kırsın, parçalasın beni mahvetsin! ama yeter ki şu hazzım bitmesin, benden hiç ayrılmasın, hep benim olsun."

acı çekme sevilen kişiye yönelik diğer duygularla birlikte uzun süre yaşandığında, cinsel istek de giderek acı çekme duygusuna aktarılır ve cinsel davranış sapmasına dönüşüm bu şekilde tamamlanmış olur.

yani o aşırı bağlılık duyguları ile ezilmek isterken bir yandan da cinsel haz duymakta. cinsel haz duyarken poposuna vurulması, saçının çekilmesi, kollarının tırmalanması, belki tokat atılması mazoşist insana haz verir. çünkü cinsellik ile birlikte sunuyorsun + kötü niyetinin olmadığını biliyor. sevdiğin için yapıyorsun yani. bu çektiği acı ister istemez mazoşistte haz duyguları oluşturacaktır.

bazı insanlar olağanüstü yoğunlukta cinsel istek gösterir ya da birleşme sırasında cinsel isteklerini acı veren uyaranlarla pekiştirme gereğini duyarlar. hyperthesis sexualis da denilebilecek olan bu durumun daha çok nemfomanik kadınlarda ve fahişelere rastlanan cinsel ketlenmeyi kırabilmek için gösterilen çabaların aşırı cinsellik görünümünde ortaya çıkmasıyla özdeş olduğu düşünülebilir.

gerek sadizm, gerek mazoşizmde haz duygusunu yaratan, acının kendisi değil, acıya eşlik eden uyarılmalardır.

bukadar.
acı çektikçe zevke gelir. zevke geldikçe daha çok acı çekmek ister.
acı çekmekten zevk alandır.
Pskolojik tedavi görmesi gereken kişidir.
mazohist kelimesinin yanlış yazılmışıdır. gerçi almancada kökenli bu kelime "Masochist" iken fransızca'da "masochiste" olduğu için böyle okumaktayız.
Galatasaraylıdır.
''cehennem varsa ve mazoşistler cehenneme giderse ne olur acaba'' dedirtir.
dayak yemekten zevk alan ve piçlik yapmaktan vazgeçmeyen insan.
supernatural dizisindeki crowley adlı şeytan karakterin özelliğidir . (bkz: supernatural)
galiba doğuştan kazanılan bir yeti.

yirmilik dişimi çektirdiğimde yara hala açıkken yani çekileli bir saat olmamışken dayanamayıp sigara içmiştim. haliyle enfeksiyon kapmış bütün gün yatakta kıvranmıştım. o kıvranma kadar zevkli bir şey yok belki hayatımda. keşke hep o ağrı olsa lan hayatımda. çoğiyi.