bugün

c segmentindeki en güzel arabadır yazacaktım ama d segmentinde de bundan daha güzel sayılabilecek tek araba mazda 6. sağlamlık, yol tutuş, sorunsuzluk, konfor olarak da harika araçtır. ikinci eli de gayet iyidir çünkü hastası da boldur. öyle pis pis pazarlık eden kararsız godoşlara denk gelmezsiniz, mazdacı olmasa bile bir japoncu alır arabanızı.

mazda markasının politikası gereği her sene belli sayıda üretilir ve tüm dünya genelinde alıcısı vardır. özellikle abd de peynir ekmek gibi satılıyor. oralarda da vw satmaz mesela ama türkiye de tok kapı sesi diye bir gerçek var.
binmeye kıyılamayacak güzellikte bir araba.

görsel
görsel
görsel
2025-2026 gibi kırmızısına sahip olmayı planladığım seksi araç. Muhtemelen 2014 model olur.
kullanmayanın bilmediği kullananın vazgeçemediği teknolojik otomobil.

dünyada en az arıza veren binek otomobil.

2010 yılında kullandığı özellikleri opel, ford 2013 yılında yeni üretilmiş gibi reklam yapıyor.

hele civic mazda 3ün yanında araba olarak sayılmaz sayılmamalı.
compact sedan severlerin yeni gözdesi. kalite ve sağlamlık gani. şu an dizel seçeneği yok ama gelecek yılda mevcut dizel ünite ile arz-ı endam edeceği söyleniyor.

ön kısmının tasarımı yarrak gibi diyenlerin de yarrak gibi zevki olduğunu ayrıca kanıtlayan araç.

--spoiler--
sensin yarrak, gödelek.

--spoiler--
Taş gibi araba. Sağlam da üstelik.
mazda efsanedir. mazdayı bilmeyen boklar durur, bir kere binen asla bırakmaz. param olsa sıfır mazda 3 çekerim, az param olursa da mazda 323 alırım, o kadar mazdayı severim. şaka bi yana aşırı sağlam arabalardır ve kullanıcı hatası olmadığı sürece asla yolda bırakmaz. yağını suyunu koy arkana bakma.
Honda civic'ten cok daha guzel olan otomobil.
(bkz: ford focus)
ortak üretim nedeni ile bir çok bakımdan ikizdir fakat mazda, nissan subaru, suzuki gibi türkiyede güçlü olmayan japon markalarından olup doksanlardaki satışlarından çok uzak bir markadır ikinci eli biraz ağır yürür.
Dünyada istanbul unda aralarında olduğu 3 şehirde tanıtılan yeni kasası muhteşemdir.

Çok az tüketime sahip, 100 beygirlik 1.6 benzinli skyactiv motorla gelmesi planlanıyor. Bu motorun 2 litre hacimlisi şehir içi fabrika verisi tüketimi 5.9 litre civarı.

Türkiye de yine çok tutmaz ama ben tutarım. Özellikle hatchback i yakıyor.

https://fbcdn-sphotos-a-a...22379349_1890018200_o.jpg
eldeki satılıp alınacak arabadır. hatchback, sedan farketmez. yalnız kırmızı olacak.
Tutulmuyor deniyor ama ben bu arabayı çok beğendim. Tutulmazsa tutulmasın ben konfor ve sağlamlığa bakarım arkadaş. Arabam Mazda 3 olacak.
tek rakibi yine kendisi olan yakışıklılıkta alfa romeo ile kapışan seksi otomobil.

sizi sanayi dışında her yere sorunsuz ve maksimal konforda götürür getirir.

ödüllü kodo tasarım dili sizi içinde diğer tenekelerden çok daha farklı hissettirir.

diğer markaların her özelliğe yeni bir paket adı koyarak itelediği inovasyonları mazda da bazal pakette zaten sahip olursunuz.

abi satamazsın diyen kekolara meslğimin otogalerici olmadığını ve aracı satmak için almadığımı belirtiyor , satacak olursam da beyaz buzdolabı aşığı golfçu kekolar değil de mazda ya binen elit arkadaşlarla alışverilş yapacağımı hatırlatıyorum ahahahaa.
hb ve beyaz olanı tasarım harikası olan araç.

tavanı da siyah folyo kaplama olacak arkadaş.
Ayrıca ;

muadillerine göre fiyat/performans oranı yüksek olan araçtır.
(bkz: golf)
Malzeme kalitesi ve işçilik açısından da, iyi araçtır.
Japon sorunsuzluğunun simgesidir de.
ön plakanın konumu arabanın tüm güzelliğini alıp götürmüş kanımca. tam amblemin altında arabanın tam önüne amcık gibi koymuşlar. alt tarafa koysana ya da küçük kare plaka yapsana oraya be kardeşim :/