bugün

bazen düşünüyorum da madem insanlar maymundan gelmedi ayrı kıtalarda nasıl türediler ? Dünya pangeayken yani tek parça halindeyken 1. jeolojik zamandaydık. 2. jeolojik zamanda ise dünya kıtaları birbirinden uzaklaşmaya başladı ve bir çok kıta ortaya çıktı. insanoğlu ise 4. jeolojik zamanda dünyaya geldiği herkesçe kabul edilen bir olgudur. madem öyle bir durum var ve büyük dinlerin görüşlerince ilk insan tahminen ortadoğuya gönderildiğine göre ayrı ayrı kıtalarda insanların bulunması nasıl bir açıklamayla anlatılabilir ki ?
ikinci bir şey ise tüm antropologların yani ırk bilimcilerinin maymundan geldiğimizi kabul etmesi. tarihin en ünlü türk antropologu Muzaffer Süleyman Şenyürek in 1940 basımı ''insanın Tekâmülü'' adlı makalesinde ve yaptığı araştırmalarda bunu kanıtlamış olması da ayrı bir olaydır. Şuan yapılan bilimsel araştırmalarda da maymun kemiklerinin, genetik yapısının ve doğasının insana tamamen uygunluk içinde olması da göz önünde bulundurulması gereklidir. kimse bunu ateistlik darwincilik olarak algılamasın ama insan olarak gerçeği öğrenmek en temel hakkımız. hakikati araştırmak ve bulmak için dogmatik hertürlü bilgiden uzaklaşmamız gereklidir bence.
Maymunların ayakta durmayı öğrenmesini başladıktan sonraki gelişim sürecinde 2 elinin boş kalması sonucu doğadaki objelerle ilgilenme süreci ve beyninin gelişmesi, alet yapımını-kullanımını öğrenmesi ve sosyalleşme aşamalarının 100milyonlarca yıl aldığını düşünür ve bu bilimsel bilgileri göz önünde bulundurursak maymundan gelebilme ihtimalimiz çok yüksektir diye düşünüyorum.
(bkz: darwinistlerin ısrarla cevap veremediği sorular)
bazı insanların maymundan gelmiş gibi değil maymuna gidiyor gibi davrandıkları için yoktur.
(bkz: neden maymun)
evrim teorisinin insanların maymundan evrildiğini savunduğunu düşünan miligramın %0.001'i beyine sahip olamayan gerizekalıların malca beyanı.
türk usulü evrim teorisidir ve bir türk icadı olduğundan otomatik olarak ihtimali eksi değerlerdedir. hiçbir evrimci insan maymundan gelmiştir dememiştir. bu yüzden önce evrim teorisini anlayıp sonra başlık açınız, yoksa böyle rezil olursunuz dememi sağlamıştır. Zira şu durum ne liselilik ne ergenlikle açıklanabilir. bu karşı tarafa b*k atma çabaları içerisindeyken b*k çukuruna düşmekten farksızdır.
(bkz: bilimadamı bilmiyor sen biliyorsun)
ülkemizdeki kıt ve dik kafalı insanların anlayamayacağı, üzerine düşünmenin kafirlik olduğunu düşünüp bu konuda özgürce düşüneni dinsizlikle suçlayabileceği bir konu olduğunu düşünüyorum. dinimiz özgür düşünmeyi ve bilimsel araştırmalar yapmayı yasaklamadığını düşünüyorum, eğer böyle değilse ben islama inanmıyorum. sizin inandığınız islam ile benim inandığım islam arasında bazı farklar var ve bence sizin inandığınız biraz bozulmuş. günün birinde islamda da köklü reformlar geleceğini düşünüyorum en azından bu gerici ve düşünmeyi yasaklayan zihniyeti gördükçe gelmesini çok istiyorum.
evrimden anlamadığımdan bahseden kişilere şunu söylemek isterim ki benim darwincilikle alakam yoktur. darwin ile ilgili tabiki de araştırma sahibiyim bilgi sahibiyim. ama ben burada darwinin önerilerinden klasik evrim teorisinden değil, modern evrim teorisinden bahsediyorum. modern çağın bilim insanlarının yaptığı kimyasal ve bilimsel tetkiklerine dayanarak düşüncelerimi paylaşıyorum. bana evrim hakkında bilgi sahibi olmadığımı söyleyen arkadaşa muzaffer süleyman şenyürek in 'insanın tekâmülü' makalesini okumasını öneririm. gör bakalım neyden gelmişiz. muhtemelen kurttan gelmiş olsak çoğunuz inanırdınız, maymun diyince neden gocunuyorsunuz ?
olmayan ihtimaldir. zira maymunlar bile bazı insanlarımız(!) kadar maymun değildir.
(bkz: ben senin maymundan gelebilme ihtimalini sevdim)
valla benim aslımın maymundan gelmediği kesinde sizinkini bilemem.
Sifir.
Biz maymundan geldiysek maymun hala Neden maymun?
madem maymundan geldik, o halde neden maymunlar var? onlar neden insana doğru evrilmedi de, maymun kaldı. bilmediğim için soruyorum, başka bir canlı varmıdır böyle? bir kısmı değişmiş, diğer kısmı aynı kalmış?
gerizekalı olabilme ihtimalimizin yanında pek de önemli olmayan ihtimaldir.
sözlükteki kültür seviyesinini ölçmek için adeta biçilmiş kaftandır bu başlık. maymundan geliyor olsak bile hala gelememiş olan insanların varlığını gösterir.
ihtimalden ziyade yaratılış teorisine göre gerçekliliği daha fazla olan, kanıtlanamayışından ötürü insanların inanmak istemedikleri gerçeklik.
vizelerden derece alarak geçebilme ihtimalimiz kadardır. yok mudur, elbet vardır.
hala anlayamadı bazı insanlar maymundan gelmiyoruz arkadaşım maymunla ortak ataya sahibiz.
(bkz: primat)
maymundan gelmiyor olabiliriz ama maymunla aynı yerden geldiğimiz daha doğru olabilir. maymundan önceki evrilmemiş yaratıktan evrim geçirebilen insan olmuş, evrimini yarıda tamamlayan varlık ise maymun olarak kalmış olabilir. yani aynı ataya sahip olduğumuzu düşünüyorum.
bana maymuna dooru gidiyomusuz gibi geliyo ama bu baska mevzuu.

güzel bi ihtimal esasen, sevimli oluyorlar zira. al eve besle.
allah çıkıp " merhaba ben allah " diyene kadar , kimilerinin
fanatik şekilde sarılacağı ihtimal .
ciddi ciddi yazılınca ciddi ciddi kendini okutturan düşüncedir. ben bilimsel merakları severim; her ne kadar aykırı olursa olsun...

öncelikle, evrim kanıtlanmış falan değildir. sadece o yönde ve aksi yönde deliller ileri sürülmekte, görüşler savunulmaktadır.

ikincisi, maymun konusuyla darwin'in ilgisi vardır. evet, açık açık maymundan geldik demez ama, yazdıklarından çıkan doğal sonuç budur; ve bu sonucun çıkarılmasına da itiraz etmemiştir.

üçüncüsü; ayrı kıtalarda yaşayan insanlar konusu, sadece evrim mantığıyla anlaşılamayacak bir konudur. bu mantık der ki: insanlar, ilkellikten gelişmişliğe doğru devamlı bir değişim içindedir. bu doğru değildir. geçmiş çağlarda üstün medeniyetler kurulmuştur ve dünya bugün olduğundan farklıdır. atlantis'e ilişkin görüşler yabana atılmamalıdır. adı atlantis olsun, başka bir şey olsun; geçmişte kurulan büyük medeniyetler ve yapılan kıtalar arası yolculuklar vardır.

bunu anlamak için, okyanusun karşı kıyısı ile bu kıyısı arasındaki dil, inanç ve kültür benzerliklerine göz atmak yeter. kesinlikle ayrı kökenden değildir.

sanırım; tek köken fikri, evrime çürütür; çünkü en azından tek bir maymundan gelmiş olamayız!
gayet tabi vardır.

geçenlerde sevdiğim bir abimle konuşurken bilgi edinmiştim. hava, kara ve deniz yolu ile ulaşım gayet yeterli düzeydedir. yaklaşık 1000 tl 'yi de gözden çıkarmamız gerekir.

(bkz: maimoon)
(bkz: önce kahkaha atarım sonrada basarım eksiyi) *