her şeyin kendisinin olmasını isteyen, her alana kapak atan, ondan sıkılan, bir başkasını deneyen, ondan sıkılan, başka bir alana kayan, hayatı boyunca hiçbir işte, hiçbir kişide sabit kalmayan kişi.
(bkz: maymun istahli insan modeli)
(bkz: maymun istahli olmak)
genellikle ikizler urcuna has bir özellik olarak nitelendirilir.
şöyle güzel bir entry yazayım şuraya.....amaaan neyse!. yemişim yaa....* *
(bkz: her gördüğüne göt atmak)
"Benim gönlüm bir kelebek, dolaşıyor çiçek çiçek".
"benim gönlüm bir inek, otluyor öbek öbek"

bu ne m.k.
(bkz: buyrun benim)

aslında iğrenç bir şeydir. bir şeylerle uğraşır heves edersiniz sonra hemen sıkılırsınız.bu bir müddet böyle gittikten sonra insan kendisini pasifize eder hiç bir şey yapmamaya başlar nasıl olsa hemen sıkılacağım diye.

kısaca her şeyi yapmak isteyen fakat hiçbir şey yapmak istemeyen insandır.

bununla ilintili olarak (bkz: ne yapmak istediğini bilmeyen insan)
(bkz: pisbogaz)
toplumca tükaka ilan edilen her etiket gibi bunun da aslen o kadar olumsuz bir niteliği yok. aşk iş eğitim konu ne olursa olsun istatistik açıdan sonuna kadar gidildiğinde kusursuz bir başarı elde etme olasılığı ne? %1 en fazla. hadi kusursuzu geçtim başarılı olma olasılığı ne? ona da cömert davranalım %10-20 arası diyelim. daldan dala atlamak varken tek bir kanalda hayatı telef etmek niye o halde? maymun iştahlı hayatı en efektif yaşayan adamdır, en az yarayla atlatandır.
harun yahya'nın bilimsel çalışmaları ile çökerttiği sözdür.
o benim ama hepsi merakımdan.
kızın biri bana demişti bunu. kötü bir kelime. etmeyiniz.
her şeyden sıkılan insan tipi.
Acaba ayran gonulluluk anlamina da gelebilir mi? Gelir canim niye gelmesin
Hiçbir işi sonuca vardıramaz, ne istediğini bilmez, ne yaptığını anlamaz, bugün güler yarın ağlar, heves eder vazgeçer, hayal eder gerçekleştirmez...

Evlerden ırak.
Daldan dala konan işleri yarıda bırakan insanlar için söylenir kesinlikle şüphesiz..