bugün

Sözel yapabiliyorsa sevinmesi gereken bir öğrencidir. ikisini de yapamayan insanlar var.
bildiğimiz lise müfredatının sonuna kadar olan matematik zeka işi değil disiplin işidir. en başta zekasını yermekten vazgeçip disiplinini sorgulaması gerekmektedir. matematikte öğrendiğin konunun ertesi günü başarıya ulaşman mümkün değildir. konuyu öğrenip ilk olarak başarısız tekrarlar yaparak bilgiyi demlendirir aradan zaman geçtikten sonra konuya tamamen vakıf olursun. ve çok da nankördür ki tekrar etmediğinde de öğrendiğinle ters orantılı zaman sürecinde unutursun.
einsteinin şu sözünü iyi anlaması gereken öğrencidir.

Aslında herkes dahidir.Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir.
Albert Einstein
başka alanlarda yeteneği vardır siktir edin matematik değildir her şey yakmayın beyninizi.
Hep kötü öğretmenleri olduğunu düşündüğüm öğrencidir. Yoksa, matematiğin sadece bir takım kurallardan oluştuğunu ve bu kuralları bilirse kolayca yapabileceğini anlardı.
Bir zamanlar bendim bu. Sonra 2 yıllık sağlam çalışmayla milletin sorularını çözer hale geldim.
haklıdır. üzülsündür.
Biraz uğraşılsa fizik kimya gibi derslerden daha kolaydır. Hatta bir o kadarda zevklidir bazı konular vardır ki çalışırken bulmaca çözüyormuş hissi verir.
Matematik yapamayan öğrenci değil matematiği yaptırtamayan hoca vardır bence.
Her ne kadar her şey matematik değil desekte matematik olmadan guzel bi bölüme gidemezsin o yüzden çalış , eksik olduğun yerlerde yardim ederim sorun değil malum teknoloji gelişti .
Üzülmemesi gereken öğrencidir. En kötü dilci olur. swh
güncel Önemli Başlıklar