bugün

inanılmaz derecede yüksek olan hazdır. En büyük hazzı verir. Sonuca ulaşmak için 1 saat uğraşırsınız ve zafer çığlıkları içerisinde hemen sözlüğü açıp bunu paylaşırsınız.

Bence deneyin. Orgazmdan daha zevkli.

Ulan aşağılamayın. Soru geliyor çözün lan. O değil bir de türev konusunu unutmuş bir kişiliğin integral çözmesi de apayrı bir başarı bence.
görsel
Bir geometri sorusu çözmenin verdiği haz değildir.
matematikci olmam sebebiyle hazdan ote siradan bir histir.
1 saat te cozdugun soru bir boka yaramaz sinavlarda ister yazili ister ygs lys olsun bos birakip gececeksin evde de ayni fark etmez o soruya ayirdigin bir saatte 40 soru cozebilirdin.
Banada bazen olurdu eskiden artık takmıyorum. Bir keresinde dershaneyi baştan başa koşmuştum.
Ödüllü Matematikçi abinizin çözemediği soruları bile çözmenin hazzından 10 basamak düşük değerdedir. Kaç yıl geçmiş hala söylüyorum. ilim görgüsüzü beni..
ahaha şeklinde güldüren haz.

biz mühendisler bu sorulara ilkokul seviyesi diyoruz. *
bir matematik testini hatasız çözme ile bir bulmacayı tamamlama sonrasında hissedilen duygular arasında kaydadeğer bir benzerlik vardır ve bence bu benzerlik ilk bakışta farz edilenin de ötesinde rastlantıdan uzaktır.
bir zamanlar duyduğum haz. hayal meyal hatırlıyorum güzeldi.
(bkz: erken boşaldım)
sosyolojiydi, siyaset bilimiydi derken yıllardır alınamayan haz. bir de tabii lisede yahut üniversitede olsak neyse. etrafta liseli çocuk da kalmadı yardım edek.

bir kademe üstü üçgen-daire sorusu çözmektir. işlem olarak daha basittir fakat daha zevklidir, bulmaca gibi.
Eğer evde çözülüyorsa bir soruya vakit harcanır. Hatta harcamak gerekir. Çözemediğin soruyu hocaya sormak 1 kazandırıyorsa vakit harcayıp çözdüğün soru 10 katar.

Ders niteliğindeki not: üniversite sınavına hazırlandığım sene her ortalama öğrenci gibi ben de geometri çözemezdim. Çok değer verdiğim bir hocamın sınıf içinde bana verdiği ayardan sonra hırslanıp soruları tek başıma çözmeye çalıştım. Başta zor oldu hatta bir soruya 25 dakika harcayıp çözemediğimi bilirim. Fakat sonuçta geometri sorusu çözmeyi öğrenip sınavda 28 net çıkardım. (kaçırdığım sorulardan birisi ilkokul düzeyindeki benzerlik sorusuydu diğeri de analitik sorusuydu formülünü unuttuğum.)
bi keresinde sevinçten camdan atladigimi bilirim.
matematikci degilseniz ozguven tavan yapar. ben kafami tavana carpmistim bi keresinde.
(img:#1635039)
Özellikle yaş problemi çözerken verdiği haz paha biçilemez.

Edit: solak olduğum için tik'lerin ters atıldığı doğrudur.
Edit1 : çalışmadan yapabildiğim tek konu lan.
(bkz: hobi niyetine çözmek)

Dipnottt: beyefendi değil hanımefendi.
Aynı şey sudoku ve bulmaca içinde geçerlidir.çözdükçe çözesiniz gelir.