bugün

işte o yarışmacı.
fotoğraflar için tıklayınız
http://www.kadin1.com/mas...ilari.html/semra-kurtulus
ıstakozu tutarken bayılacak diye çok korktuğum yarışmacı.
bildiğin binnur kaya'dır.
show tv'nin masterchef adlı programında yarısmacı oyuncu binnur kaya'ya benzettiğim, batuhan zeynioğlu'na onunla ilgili düsünceleri için kesinlikle hak verdiğim öğretmen olduğuna inanamadığım, sünepeler sünepesi kadın.
gerek hal ve hareketleri, gerek bakışları olsun, her şeyiyle binnur kaya'nın aynısı olan kadın. Ama binnur kaya sempatik bu ise bildiğin sümsük, garip, bi tuhaf, şaşkın. Ayrıca inanılır gibi değil ama öğretmenmiş kendisi. Bu haliyle kime neyi öğretiyor, nasıl söz geçiriyor o da ilginç ve acıklı.
kişisel kanaatim olarak çok embesil bir imajı olduğunu düşündüğüm, gayretine ve azmine hayran kaldığım yarışmacı.
1980 doğumlu olduğunu öğrenince sandalyeden düşeceğimi hissettim. nasıl yahu nasıl otuz yaşında olur. ben sokakta görsem teyze derim bir de üstüne çenesini çek. ağlar bir de bu.
--spoiler--

tencerem var tavam var
güzel kadınım havam var

--spoiler--

sana ne desem boş be annem.
1-yeni nesilden hayır beklemeyin!öğretmenler böyle ise...
2-bu yarışmanın adı masterCHEF mi master AŞÇI mı? bu kadın kendi hareketlerini yönetemiyorken nasıl olur da profesyonel bir mutfağı idare eder?mutfak krizleri ile nasıl başa çıkar?
o parmaklarının hepsini yemeğe daldırıp tadına bakması beni çok tiksindiriyor ya bir kaşık kullan be kadın.
gene mi ağladı diye merak ettiren kişi.aşırı şaşkın. bi de hep iyi öğrenci modelinde.
ya arada disiplinden çık, senin canına okuyorlar orada kızım de mi?

öğrencileri için üzülüyorum.
saç şeklini bi an evvel değştirmesi gereken hatun. berbat bi kesimi var.
Öğretmen olmasına rağmen resken kekeme olan ve Tuğsan yerine orda yarışan saç stili biçimsiz Master Chef yarışmacısı.
klasik peynir tadında ev hanımı.
finale kadar nasıl geldiğine hala akıl sır erdiremediğim yarışmacı. ama çok komik, cidden güldürüyor beni. seviyorum bu kadını.
insanı okumaktan soğutabilecek kapasitede karaktere, hal harekete sahip öğretmenimsi ev hanımı. ha tabi masterchef olucağını sanıyor bir de.

okul döneminde 90 alınca ağladığına adım gibi eminim.
devamli "evet sefim" , "tabikide sefim" diyen sidika karakterli hocamiz.
yalaka, yapmacık, pek de zeki olmayan kişi.
gittikçe antipatikleşiyor.
abiye kuzu'ya benzettiğim hatun, yoksa sadece ben mi benzetiyorum lan.
an itibari ile yarismadan duygu seli icinde, aglaya aglaya elenmis olan yarismaci.
iyi insandır saftır ama öğretmensin be kardeşim,çocuklarımız böyle bir öğretmene nasıl emanet edilir bilemiyorum, böyle öğretmen mi olunur deirten zayıf,ağlak,karatersiz kişiliktir.
böyle tek bir öğretmenim olmadığı için kendimi çok şanslı hissetmeme neden olan insan.
kaybedince "evde aslan gibi kocam var nasılsa" diyerek gene banallaşmiştir.
hiç sempatik değil ancak pragmatistin teki idi. iyi oldu.
(bkz: bildiğin mal)
elendiğini kaçırdığım kişi. bu gece tekrarını izlemek için can atıyorum. yarışmayı başından beri semra artık elensin nidalarıyla seyrettim.