bugün

türkiye'de adı noob şampiyonuna * çıkmasına rağmen yurt dışında yüksek elo'larda sık sık banlanan bir şampiyondur. oyun başında kendini unutturursa, sadece acil durumlarda gank için gelirse, build'i de güzelse oyun sonunda tank, offtank, squishy ayırt etmeden herkesi dümdüz eder. tabii ormancı olanından bahsediyorum. koridorda işini bilen biri maymun eder kendisini.

ayrıca kendisine full ad gidenler istisnasız noob'tur, o konuda hak veriyorum. attack speed bunun her şeyidir, yabancıların tabiriyle "bread and butter" ıdır. counter'ı boldur ama yine de arada oynarım kendisiyle.
Komedi sampiyondur. Istedigi kadar feedlensin olmesi icin gereken saniye sadece 1 dir. Leona e q yaptigi anda olmus demektir. Internet kafelerdeki 9-18 yas arasindaki cocuklarin herosudur. Plat ve ustu lb ile birlikte banlanan bir herodur. Oyunda crowd control skili olmayan bir takimin karsisina gelirse pentalar havada ucusur durur.
Noob sampiyonu degildir. Gankler icin flash yerine teleport alirsaniz kolay win alirsiniz. Oyunu okumak gerek.
noob herosudur açık ve net. jungle gang attıği koridora kill bırakır ve taşıyıcı şampiyonları kastırır. master yi bu amaçtan çok uzak, kasılması için kill alması lazım ve alt koridora inip rahat bir şekilde alıyor da.

yetenek gerektirecek hiçbir özelliği yok. ultiyi aç adama q at düz vur bu kadar. karşıda engelleyici karakterler de yoksa master'a gün doğar.

master yi nasıl önlenir?

çok basit aga. karşısı master pickledi mi hemen alıcan jaxı. supportun sürekli olarak koridor girişlerini totemlemesi lazım. adclerin çoğunda zaten kaçış mekanizması var. master varsa tristana alın adc. zaten bir çok adcyi ctler kendisi. kaçış mekanizması da çok iyi ve ultisi savurma özelliğine sahip. kesinlike canınız azken rakibin kule altında kuleyi indirmeye çalışmayın. master yi yüksek hasar verir düz vuruşla fakat bir o kadar da kesilmesi kolaydır. sadece bir sütun yeter. 1-2 sn. size vuramazsa zaten alırsınız. çok seri vurduğundan ve can çalma itemleri çıktığından yakınınızdayken sizi rahat kesebiliyor. jungle olarak da fiddlesticks alabilirsiniz veya pantheon.
noob herosu asla değildir.top lane oynadığım çarlar içerisinde jax fiora vs.bunların içinde en hareket ve dikkat gerektiren herodur bu swordplay.
Kesinlikle nerf yemesi gerekir, ayrıca noob herosu değildir
oyuna yeni baslayanların gözdesi olan şampiyondur. westte cok tercih edilir hatta bir yayında master yi banlamamıslar keske alsaydım dediklerine sahit oldum. ama tr de noob herosu olarak bilinir.
noob herosudur açık ve net. 2-3 kill alır sonra gel de tut, aynı fiora. baktınız karşıda master yi var hemen sütunlu herolara yapışın.
oynanması ve mantığı basit bir herodur. backdoorların kralıdır.
bir oyunda herodur.
botlu oyunda mutlaka takımıma aldığım hero. yanına da xin zhao. bende olurum draven ya da garen. ortalığın amına koruz.
Noob şampiyonu gibi düşünülebilir ama kasmak strateji ve tecrübe ister. Master yi ile zed gibi tf başlar başlamaz ADC ye q atan görüyorum yanlış. Sabırlı bir şekilde tf nin sonunu bekleyip r+e+q ile en az 3 de 3 yapmak makbuldür.
istemleri:wriggle feneri-statik hançer-ebedi kılıç-hayalet dansçı-vahşi hydra-savaş çizmesi(merkürün adımları alternatif) hepsi tamamlanınca yaban alevi satılıp duruma göre koruyucu melek veya youmuu çıkılabilir.(can çalmaya pek gerek yok aslında karşınızdaki 2 saniyede eriyor)
oyun taşır.
soloda akar ezik herosu diye gorulup pek fazla tercih edilmez ama bazi kisilerin elinde olumsuzlugunu ilan edip rahatca penta atabilen hero.
evet ezik herosu, bronz herosu diye ezilen ama aslında ağza veren herodur. doğruya doğru arkadaşım, yiğidi öldür hakkını ver.
ormanda çok işe yarayabilen bir şampiyondur. yalnız noob herosu olduğunu söylemeden edemem. zira öyle olmasaydı bir tane turnuvada görürdüm. bir çok lee sin gördüm. Jarvan gördüm. Amumu gördüm. Elise gördüm. Ama master yi. görmedim. Ben görmediysem demekki oğpi değil. ha yiğidi öldürüp hakkını vereceksen , bu kafiri öldürün. Bunu alın oyundan. Ancak bizim gibi ezikler karşısında oynanabilir bi şampiyon. Turnuvada alsalar master'ında eline verirler muhakkak. O yüzden banlanmıyo bile.
Yer gök biliyo master ezik herosu ağzına verdiği sadece adcler olunca 'uuvvv tek attı' laflarını duyabilirsiniz.Masterin en kritik vuruşları bile normal bir heronun bu pant riven diana jarvan vi vb herolara sadece %30 hasar verebilir ama saldırızı hızı seridir bu yüzden ormanda ulti ve Q teke tekde rakibini hızlıca avlayabilir.Canı çok az ve zırh değeri nerdeyse olmadığı için onunda bir adc herosu gibi görebilirsiniz bir kere sersemletip q çaktınız mı kill sizdedir.
turnuvalarda alınmamasının sebebi genelde kitle kontrol etkili karakterlerin alınmasıdır. Bu karakterlerin karşısına master alınması saçma olur.
noob şampiyonu. geçen jung aldım bir penta iki quadra attım yuh dedim. almayın.
league of legend oyununda zorluk derecesi en düşük olan herodur. çok basittir. bir statik, bir ebedi, ver elini pentakill.
noob herosu denmesinin en büyük sebebi kastığı zaman ortalığı inletmesidir. 2 yılı aşkın süredir lol oynayan biri olarak söyleyebilirim ki, oyunu bana sevdiren herodur master yi. saldırı gücü çok fazla olduğu için doğal olarak canı ve zırhı çok azdır. q skili ile dehşet minyon kesme potansiyeline sahiptir. oyuna yeni başlayanlara şiddetle tavsiye olunur.
wuju'dun %60 ı sudur
star wars dan alintidir.
stun atan herhangi bir heronnn karşısında kolayca eriyebilmekte buna karşın oyunun late safhalarında gelişmiş saldırı hasarıyla team fightlarda oldukça iş yapabilen bir herodur.
lulu , morgana , lux gibi şampiyonlarla eritilebilir.
West dia oyununda çok sevdiğim lise arkadaşımın 6-0-8 giderek maç kazandırdığı oyun polonyalı çocuk. Ilginç bir buildi var. Kırmızı attack speed jungle itemi, botrk ve lw core itemlar. Ayakkabı ve diğer 2 itemi tanky seçiyor. Genellikle biri randuin digeri banshee veya cıva oluyor. Saçma bir dmgi tank adc demeden yırtıyor ortalığı. Hayatım boyunca oynamadım ama cowsep dodgeları ile hala ilah olabiliyor