bugün

görsel

Antalya'da polisin yaptığı denetimde maskesiz bir genç, polisin, 'neden maske takmıyorsunuz' sorusuna, 'Nefes almak en doğal hakkımız ve ben bu haktan mahrum kalmak istemiyorum' diye cevap verdi.

https://haberglobal.com.t...-kalmak-istemiyorum-74295
Çok zekice ama aynı zamanda aptalca bir savunma olmuş. Hep onları şımartan anne ve babaları yüzünden.
Polis de durur mu yapıştırmış cezayı.
Islak tuvalet terliğiyle tanıştırılarak, verdiği cevabı tekrar düşünerek vermesi istenmelidir.
Ağzına ağzına ama... O terlik şaklayacak, evet.

Bizim yaşama hakkımız n' olacak sayın kımıl zararlısı?!
biri bu hıyara hakların geniş bir özetini yapsın. nefes almak en doğal hakkıymış cevaba bak sığır. başkasının hakkına girdiğin an senin hakkının sınırı biter. insanlar hastanede bir oksijen için hayat mücadelesi veriyor. gençsin belki semptom göstermeyeceksin ve kronik hastalığı olan yüzlerce insana virüs bulaştıracaksın kodumun sığırı seni. gelde küfür etme ya böyle yobazca bir düşünce tarzı olmaz.

zaten özel bir durumun varsa astımın vs bu daha kötü bir durum ki virüsü yediği an önce sen etkileneceksin.

ülkenin genci böyleyse vah halimize...
Akıllı bir cevaptır.
Yalnız ilk entrydeki fotoğraf bizim işyerine 200 metre amk.
Hiç akıllıca bir cevap vermemiştir.

Hanım kızımız aklına ilk geleni söylemiş yani bana öyle geldi.

Nefes almak hakkın tabi ama nefes alabilmek için de virüse yakalanmaman ölmemen lazım anlıyor musun?

Çünkü virüse yakalanırsan bir daha nefes alabilecek misin alamayacak mısın orası muamma.

Bu gençler niye böyle ya?

Sorsan hepsi akıllı zeki ama verdikleri cevaba bak.

insan biraz düşünür ulan düşünür.

Bu cevaba akıllıca bir cevap diyen de gitsin kendini sorgulasın o taşıdığınız kafaya yazık olmasın.
madem nefes almak istiyor, polisin yerinde olsam o çocuğun ağzını oksijen tüpüne dayayıp tüpün ayarını fullerim. nefes almak onun da hakkı.
Salakça bir cevapmış. Bunu akıllıca bulan ergendir.