heroes'da hiro nakamura karakterini canlandıran aktör.. Aynı zamanda özel efekt uzmanı. fena bilgisayar bilen insan.
1974! tokyo doğumlu aktör. heroes dışında scrubs, gilmore girls gibi birkaç diziye de konuk oyuncu olarak katılmış, ayrıca görsel efekt işine de girip karayip korsanlari, star wars 1-2-3, terminator 3, hulk gibi son zamanların macera filmlerinde çalışmıştır.
9 yaşındayken harika çocuk olarak time dergisinin kapağındaki yerini almış ve daha küçük bir çocukken zamanı bükmeye başlamıştır. abimizin iq'su 180 civarındaymış.
bir hayranının "Aman tanrım, Hiro Nakamura, o kadar çok seviyorum ki onu, evcil hayvanım olsun istiyorum, onu kapatıp onu öpmek, onunla konuşmak istiyorum. Tam manasıyla evcil hayvanım yapmak istiyorum onu!" şeklindeki mailine "eğer beni beslerlerse sorun olmaz" şeklinde cevap verdiğini öğrendiğimde gülmekten yerlere yatmama neden olan ancak daha sonra "ulan gel ben seni beslerim desem gelir mi ki?" şeklinde düşüncelere kapıldığım, zeki, şirin ve başarılı oyuncu.
hereos'un hiro nakamura'sı.
japonca'yı sevdiren adam.*
zamanı büken adam, kahramanım.
(d. 27 Aralık, 1974) Japon asıllı sinema sanatçısı ve dijital efekt uzmanı. Pek çok yapımda oyuncu ve efekt uzmanı olarak görev aldı. En son NBC'nin Heroes adlı dizisinde Hiro Nakamura rolü ile kendini gösterdi. Tokyo doğumlu sanatçı altı yaşından beri Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşamaktadır.

1997 yılında Brown Üniversitesi'nden Bilgisayar ve Matematik Bölümünden mezun oldu ve George Lucas'ın sinema sektörüne efekt sağlayan şirketinde çalışmaya başladı. Bu şirket ile aralarında Yıldız Savaşları ve Karayip Korsanları'nın da bulunduğu bazı filmlere destek sağladı.

2006 - Saturn Ödülü En iyi Yardımcı Aktör ödülüne layık görüldü.

2007 - 64. Altın Küre ve 59. Primetime Emmy Ödülleri'ne Heroes dizisindeki Hiro Nakamura rolü ile "en iyi yardımcı aktör" dalında aday gösterildi.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Masi_Oka