bugün

eğer demet akalın çalıyorsa tepki olarak bir şey almadan çıkmama neden olan saçma eylem. ama kimsenin umrunda değil herhalde.
müzik ritminin insanların yürürken adımları ile dahi senkronize olup olmamasının bile kar marjına etki ettiği düşünüldüğünde işletmecilik mesleği adına uygulanması gereken "binlerce" taktikten sadece biridir. lakin öyle bir ülkede yaşıyoruz her parası olan döner dükkanı açabilir, her parası olan magaza kurabilir ya da bakkal manav açabilir. sonrası mı ? iflas eden binlerce dükkan.
alışverişi körükleyen psikolojik bir yöntemdir. migros da gezerken market arabasıyla bachata yapar buldum kendimi hem bachata yapıp hiç alakası olmadığı halde paketi 8.90 dan köpeğimi seviyorum sloganlı köpek çiş pedi alıyordum. kasada kendime geldim.
olmaması durumunda teyzelerin fısıldamalarını, çocukların bağırıp annelerinin eteklerini çekiştirmelerini dinleyeceğiniz durum.
kimsenin farkında olmadığı tuhaf durum.
Orada calisanlarin kafasini s.ker.
Tüketim yaptırma maksatlı işletmelerin satış ve kar oranını arttırma amaçlı yaptığı algıcılık oynadığı pazarlama stratejisinin bir sonucudur. Amacı doğrultusunda işe yaradığı kanıtlanmıştır. Tüketim ile alakalı vizyonumu algısal katakullilerle bozamayacaklar arkadaş.
sevilen müzikse zevk, sevilmeyen müzikse işkencedir.
Geçen gün iftar vakti carrefour'da tasavvuf müziği çalıyordu. içim karardı. Alacağımı alamadan çıktım gittim.
Ertesi gün korka korka gittiğimdeyse dire straits çalıyordu. Şaşırdım tabii. Sevine sevine uzun uzun bakındım etrafa.
gereksiz elektrik harcaması olan durum. bim ve a101'de bulunmamaktadır.
müzik çalmasından ziyade çalan müziğin türüyle bağlantılı olarak müşterileri satın almaya teşvik ettiği ile ilgili çeşitli araştırmaların bulunduğu durumdur. örneğin bir marketin şarap reyonunda klasik müzik ve popüler şarkıların çalındığı bir araştırmada klasik müzik çalındığında müşterilerin daha pahalı şarapları satın aldığı gözlemlenmiştir.