bugün

ciao.

2012 yılındayız insancıklar. yeşilin öneminin gitgide arttığı şu günlerde türkler'in yeşil alanlarda hunharca mangal yaktıkları görülmektedir. dumanlar sanki patronus büyüsü yapılmış gibi oluyor.

o yeşil, yemyeşil renk griye dönüşüyor.

oysa durum avrupa ülkelerinde, özellikle italya'da böyle değildir. orada herkes ne yapmasını bilir.

yeşili sever, doğayı korurlar.

mangal gibi bir eylemi hunharca yapmazlar.

aydınlanmanız dileğiyle.

ve bunu bir daha yapmamanız dileğiyle.
addio.
(bkz: google earth ile italyaya gitmek)
(bkz: italyan olduğunu söyleme yöntemleri)
aga italyan mafyası dünyanın yarısını zehirledi ona ne diyeceksin.
sanırım ızgara etin ağaçtan toplandığını sanan bünye söylemi.
mangal yakmak açlık göstergesidir.
ancak burada önemli olan dikkatli, insan gibi yakmaktır.
doğayı koruyacağım diye mangal keyfinden mahrum kalan ezik psikolojisine sahip batı hayranının iddiasıdır. hem mangalı yakarım hem doğayı korurum ...
(bkz: avrupa gördüm medeni oldum)

alt tarafı mangaldır. dumandan yeşile zarar gelmez. işin bitince doğru bir şekilde söndürme işlemini yaparsın olur biter. hıyarlığın lüzumu yok.

ha ben mangalı yakıyorum, eti de ağaç dalında pişiriyorum zaten. yaktığım mangalın küllerini de los angeles açıklarına salıveriyorum. siz de mangalınızı yakın, betonda falan pişirin eti.
(bkz: barbar yakmak mangallık göstergesidir)
bu ne diyo amk demek istediğim başlık.
mangal yakmayan bizden değildir hele yanına rakı açmayanla muhattap bile olmam.
o zaman butun adana barbardir.
mangal kutsaldir.
Bu onermeyi onaylayanlar tas olacaklar.
neye dayanarak ortaya atıldığını düşündüren görüş.
o zaman biz ailece hatta ve hatta sülalece barbarız efendim. aynı zamanda da türk'üz.
mangalın üzerine koyacak 2 kilo et alamayan aç köpeklerin söylemidir.

hoşt...
"mangal yakmayan varmıymış" şeklinde tepki verdiğim başlıktır. başlığı açan zaat dışındaki bütün dünya barbardır.
kafası gövdesinden ayrılmış, italyanı kanı iyice süzülene kadar bacaklarından asacaksın. daha sonra kör bir bıçakla etlerini kuşbaşı doğrayıp şişe dizecek ve mangalın üzerine bırakacaksın.
işte barbarlık budur.

ormanlık alanlarda piknik yaparken normalden daha fazla dikkatli olunmalıdır. buda ayrı bir gerçektir.