bugün

öldüğü iyice teyit edildikten sonra sevgilime ufak bir piyaz ve az balık eşliğinde bir rakı sofrası hazırlayacağım , o büyük günün şerefine diyip rakının dibine vuracağım .
içki fiyatlarında düşüş olursa bakarız.
içki değil de ahdım var,o gün rengarenk giyinip, ölmüştür bitmiştir uzatmayın efendim diyeceğim.
Tıpkı onun berkin elvana dediği gibi.
arkasından tüketeceğim alkole yazık diyerek alkolü bırakmama neden olacak olay ve takınılacak tavır.
Sözüm var 70'lik Tekirdağ'ı koyucam sofranın ortasına yanına da Doğanay acılı şalgam suyu meze olarak sadece beyaz leblebi.
siyah kolanın peşinden sarı kola içilip üstüne cila niyetine ayran şeklindeki içeceklerdir. yılbaşı akşamı cuma hutbesinde söylenen " bir şeyler içerseniz dinden çıkarsınız" lafına rağmen siyah kola ile sarıyı birleştirip kafayı bulmuştum ama bu mevzu yılbaşından daha önemli o yüzden tüm riskleri ve günahı gözüme alıp üstüne ayranda içeceğim. evet.
şişeleri de değerlendirin.
Rakı ve camel.meze ise süzme yoğurt.
Daha içmeden bu kafaya ulaşanların içince ne kafada olacakları merak konusu.

At kafaları.

Ha unutmadan köpekler istiyor diye atlar ölmez.
ne içilirse içilsin tek bir içkiyle sınırlı kalmayacaktır.
kadeh, dostlara kaldırılır. göçüp gitseler de, geride bıraktıkları güzel anılara kaldırılır.

malum kişinin ardından iyi ya da kötü hiç bir faaliyetle kendimizi meşgul etmeye gerek yok.
Ayran.
ibnelik olsun.
Rakı.
En mutlu anlarımdan rakı içmek prensibimdir.
ayrandır. böylesine bir şeye ancak ayran kafası eşlik edebilir. votkadır tekiladır rakıdır bunlar hafif kalır hafif..
iki şişe gazoz daha.
merve, 2 gazoz ver kızım!
sek ayran.
manda yoğurdundan yapılmış sek ayran.
Ne içkisi? Kurban keseceğime dair yakınlarıma söz verdim.