bugün

naci ağbal.

türkiye cumhuriyeti maliye bakanı kendisi. aaa bu da kim yeni mi çıktı diyenler için fotosu :

http://www.cagdasses.com/.../201602/58376_746x412.jpg

Naci ağbal bazı açıklamalar yapmış; demiş ki artık taşıtlara yeni bir ötv zammı gelmeyecek.

gazeteci de espri yapmış bakanım zaten devlet araba satarak araba parası kazanıyor diye.

bunun üzerine bakan ağbal; "Öyle, 2000 CC’den fazla aldıysan yandın, doğru" demiş.

maliye bakanının 2000cc den yüksek alırsan hoplatırız kucakta minvalinde açıklamaları artık hali hazırda yalama olmuş vatandaş için bir şey ifade etmiyor olabilir ama ötv konusunda açıklamalarına devam etmiş;

"Ben sadece bu dronelara mı ÖTV getirsek diye düşünüyorum. Bu droneların sayısı artıyor, dronelarda ÖTV yok, dolayısıyla bu dronelar uçuyor havada, onların da ÖTV’si yok, ÖTV gelebilir onlara."

yani diyor ki vatandaşı hoplatamadığımız bir kalem mal buldum, hemen reise söyleyeceğim o da aferin deyip kafamı okşayacak...

ee zaten maliye bakanının işe ne ki? vatandaşın neresinde boş delik kalmış arayıp bulup bir de oradan geçirmek.

konu bu değil aslında, başlığa ismini veren olay açıklamaların devamında. bakan öylesine manyakça bir şeyler saçmalıyor ki aslında benim bir halt ettiğim yok önüme excel tabloları getiriyorlar renkli renkli ben de nerden geçirebiliriz anlıyorum der gibi;

açıklama aynen şöyle; "Şimdi benim ekibimin bana hazırladığı bir tablo var, sol sütunda o göstergelerin kendisi var, sonra da aylar var. Hücrelerde de göstergelerin durumuna göre renkler veriyorlar, diyelim ki gelen gösterge kötüyse kırmızı renkle renklendiriyorlar, yani iyi-kötü böyle ortada bir şeyse sarı renkte yapıyorlar, birazcık iyiyse açık yeşil, çok iyiyse koyu yeşil. Şimdi ben tabloya bakıyorum böyle, ay ay bakıyorum, ilk aylarda yoğun kırmızılar geliyor, sonra kırmızılar yavaş yavaş böyle açık kırmızılara dönüyor, sonra açık yeşile dönüyor, şimdi koyu yeşiller geliyor. 15 Temmuz’a döndük mü demiyoruz, 15 Temmuz’u da aşan bir periyotta ekonomide güzel rakamlar geliyor”

bakana oluşturdukları tablo esası şöyle olduğunu şıp diye anladık bu bilgilerle;

görsel

bu millet ne olsa sesini çıkarmıyor değil mi sayın ağbal? ötv zam yapsanız ne olur yapmasanız ne olur sanki oy kaybedeceksiniz?

insan eşek olunca semer vuran çok oluyor.

edit : haber linki http://www.hurriyet.com.t...n-7-kritik-mesaj-40528915
40 yıllık excelciyim böyle imtihan görmedim hani nerde?
kendisi imtihandan kalmış ama bizi geçirmiştir. pardon bize geçirmiştir. evet.