dindar geçinenlerin hemen hemen hiç umursamadıkları ayetler oldukları için kuran'dan çıkarılması uygun olacak ayetlerdir:

http://www.kuranmeali.com...rma.php?sure=5&ayet=8

http://www.kuranmeali.com...a.php?sure=6&ayet=129

şimdi birileri kudurmuş gibi saldıracak: "vay, kuran'dan ayet çıkarmayı önermek senin ne haddine!" diye...

elbette haddime değil... zaten maksadım da söz konusu ayetlerin kuran'dan çıkarılmasını ciddi ciddi önermek değil, riyanızı yüzünüze vurmak ey islam'ın ferisileri, ey engerek soyları! (isa aleyhisselam'ın ifadeleriyle)...

madem din, iman, kuran konusunda bu kadar hassassınız, neden bu ayetleri yıllardır görmezden gelip, yapmadıkları zulmü bırakmayanları (bkz: casusluk davası) destekliyorsunuz? neden önce cemaatin iktidara saldırmasını, sonra cemaatin başına gelenleri enam 129'a göre yorumlamıyorsunuz ey mürailer?
yazarın altını çizmek istediği yerler:
"...Ve bir topluluğa karşı duyduğunuz kin, sizi adaletten saptırmasın..."
"... zalimlerin bir kısmını, bir kısmına çeviririz (musallat ederiz)."

lâkin şu da bir gerçektir ki dindar kesimin bir çoğu bu olaylardan (bkz: casusluk davası) bi haberdir.
haydi arkadaşlar twitter'da 24 saat trend topic yapabilirsek çıkarılacak.

kesin bilgi yayalım.
bir takım pek dindar yandaşların yine cehennem tehditleri savurmalarına sebep olan öneridir.

ey mürailer, sizler cehenneme gerçekten inanıyor olsanız, şunu bunu cehennemle tehdit etmeden önce, söz konusu ayetleri okur, o ayetlerin gereğini yerine getirip getirmediğinizi dert eder, kendinizin cehennemlik olup olmadığınız konusunda endişelenirdiniz.
zamanında söz konusu ayetleri takmayan cemaatçiler için, şimdi ise yine aynısını yapan akp tayfası için söylediğimdir.

yahu inandığınızı iddia ettiğiniz tanrının, inandığınızı iddia ettiğiniz kitabındaki bu ayetleri yok saymaya devam edecekseniz, hala kuran'da bulunmalarında ne fayda var? çıkarın gitsin!..
zamanında akp fetö ile birlikte yurdumun aydınlık insanları üzerinde tepinirken yaptığım öneridir.

şimdi ise akp fetö üzerinde tepinirken tekrarlamak zorunda kalıyorum maalesef. sebebi şu:

(bkz: 14 yaşındaki çocuğun anayasal düzeni değiştirmesi/#33334950)

yazık... yandaşı, fetöcüsü alayı müslüman geçiniyorlar ama insandan saymadıkları biz ateistler kadar bile insafları, kitaplarına saygıları yok....
islama göre mükellefliğin (yaptıklarından va yapmadıklarından sorumlu olmanın) maksimum yaş sınırı imam-ı azama göre kadınlarda 17 erkeklerde 18 yaştır. bu yaştan daha aşağısı ise kadınların adet görmesi erkeklerin ise ejekule olması ile mükellef olur. heleki günümüzde 12-13 yaşında cinsel olgunluğa ermemiş pek kimse kalmadığını da hesaba katarsak, bu elemanlar islama göre yaptıklarından ve yapmadıklarından gayet sorumludurlar. ama mesele bu değil. genel kurmay başkanının yaverinin ifadesi doğrultusunda okula kayıtlarında hile hurda olup olmadığının anlaşılması maksadı ile göz altına alınmış olma ihtimalleri kuvvetli.
haklı önerimdir.

(bkz: evinde fethullah ın kitaplarını bulunduranlar)

yahu bunlar benim ezelden düşmanlarım, sizin ise daha düne kadar din kardeşi saydıklarınız... çok şükür uyandınız. mücadele etmeyin, tüm kademelerden temizlemeyin demiyorum, tam tersi bu noktada elinizden geleni ardınıza koymayın diyorum ama aşırı gitmeyin.

sorsan ben ateistim, kendi görüşlerine göre pek insafsız bir kişi olmam lazım gelir ama hal ortada işte. bunları dün fetöcülere diyordum, şimdi hükümete diyorum.
bazı hallerde yoruma gerek bırakmayan öneridir.

(bkz: askere küçük kızını sikeceğim diyen polis)
artık gerek kalmadığı için vazgeçtiğim önerimdir.

sebep? işte kendisine "müslümanım" diyen şunca şahıs arasından birisi çıktı ve kuran'da bu ayetlerin olduğunu hatırladı! müjdeler olsun!.. eh, madem artık bu ayetlerin umursayanı var, kuran'dan çıkarmanın gereği kalmadı.

tabi kimisi "kimmiş hiçbirimizin zerre sallamadığı bu ayetleri hatırlayan?" diye sorabilir. el-cevab: bülent arınç hocaefendi hazretleridir. yayınladığı bildirinin sonuna bir bakın.

http://odatv.com/puslu-ha...yenler...-2707161200.html

ha diyeceksiniz ki "bu sözleri düşman bellediği birilerine yapılan aşırı zulüm sebebiyle değil, bizzat kendi başı dertte olduğu için söylüyor. oysa ayet düşman sayılan kişilere yapılacak muamele hakkındadır. hem dediğin şahıs, zamanında fetöcülerle el ele suçsuz insanların üstünde tepinenlerdendi".

cevabım şudur: "canım o ayetleri dediğin durumlarda bile hatırlayacak kadar müslüman olan müslümanı nereden bulacağız? elimizin altında, bir tarafı sıkıştığında o ayetleri kendine yontan "müslümanlar" var. o da bir nevi umursama sayılır. idare ediverin gari..."
yerine (bkz: maide 32 ayeti kuran dan çıkarılsın kampanyası)'nı ikame ettiğim kampanyadır.
"tefsir okuyacaksın" diye itiraz edenlerin,

1- söz konusu iki ayetten hangi hükümleri çıkardığımı

2- çıkardığım hükümlerin neden yanlış olduğunu

ortaya koyması ve de doğrusunu hepimizin öğrenebilmesi adına, beğendikleri bir tefsirin ilgili kısmını refere etmeleri gereken kampanyadır.

boşuna yazıyorum... itiraz eden ne neye itiraz ettiğini biliyor, ne de söz konusu ayetlerle ilgili tefsirleri okumuşluğu var. abileri ağzına bu tür durumlarda kullanması için bir slogan sıkıştırmışlar, papağan gibi onu tekrarlıyor, hepsi bu...

ülkemizde zeka düzeyi yerlerde sürünüyor maalesef...
şu (bkz: fetöcülere işkence iddiaları) vesileyle maalesef ve maalesef tekrar başlatmak zorunda kaldığım kampanyadır.

yok, mümkün değil ne bu ülke insanı, ne bu ülkeyi yönetenler, ne de devlette görev yapanlar adam olmayı, insan olmayı beceremeyecekler. yazık, çok yazık...

ha, gelsin şimdi, söz konusu ayetleri bile okumadan, neden çıkarılmasını önerdiğimi anlamadan "bak kafire, bizi kuran'dan ayet çıkarmaya davet ediyor" diye başlayıp, sövecek olan eşekler!..

sizleri insan olmaya davet eden ayetleri takmamakta sorun görmediğiniz halde, kuran'dan çıkarılmasını büyük bir sorun olarak görüyorsanız, varsın öyle olsun ey iki yüzlüler, ey şekilciler, ey ferisiler, ey engerek soyları...