bugün

Röportaj adam, mahsun karaca’nın gain platformunda yayınlanan yeni dizisi. Diziyi izlemek için gain üyeliğini tekrar aktif ettim. Baya beğendim diziyi. Bi oturuşta ilk 2 bölümü izledim. Son dönem gibi, doğu, prens tarzı üst kalite komedi dizilerine bi yenisi daha eklenmiş oldu. Beklendiği kadar iyi. Doğallığı insanı içine çekiyor. Senaryosu sağlam, karakterleri ikna edici, gidişat sürükleyici. Espriler komik. Gibi’nin boşluğunda çok iyi gitti. Yapanların ve mahsun karaca’ya bu fırsatı verenlerin eline sağlık. Valla ilk dizisi olarak biliyorum. Çok iyi başlangıç.
şu an indiriyorum izleyince editlicem.
3 bölümü de izledim bırakın gülmeyi tebessüm bile ettirmedi.
bence komikti. özellikle 2 . bölüm sonu zirveydi.
lan bunun niye mahsun kırmızıgül ile alakası olmadığını söylemiyorsunuz abinize...akşam gideyim de açıp izliyim.
Mahsun Kırmızıgül ile alakası olsa ne olur.

Adam 1 ay deprem bölgesinde sabahladı.

Ön yargı ön yargı…
lan oğlum sizi dayınız mı doğurdu? okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz bilmiyorum ki...

adamın sinema/dizi yapımları bana hitap etmiyor ve prensip olarak izlemem. adamın sosyal sorumluluğu ile ilgili bir sorun yok ki tovbe tovbe ya.
Hareket olsun diye yazdım sakin ol ;)
Kendimce bir gülme hesabı yaptım ve harcanan sürede gülme oranının düşük olduğuna karar verdim. Ekşici gibi konuşmak istemem ama bence “komedi” dizisi olacak kadar komik değil. Anca Komikli, komikcik falan olabilir. Az komik yani.
adana ve çevresine hitap eden bi' dizi. karadenizli, egeli veya trakyalı sevmeyebilir. çünkü telafuzlardaki ekler adana bölgesindeki konuşmalardan yola çıkılmış.
örneğin; ''beni malamat ettin'' diyor bi sahnede. malamat'ın kelime anlamı perişan-rezil demektir. bu kelime şahsen bana komik geldi. başkası anlamadığı için gülmeyebilir. bunu eleştirmemek lazım. bence komik bir dizi. gibi'den sonra, farklı bi' bakış açısıyla yapılmış bir iş. gibi dizisi de mizah bakışı farklı olduğu için sevişmişti. mahsun j. de sevilir umarım.
dizinin ismi de fena değil. behzat ç. ye gönderme güzel olmuş.
doğma büyüme giresun çocuğuyum ama bayıldım yani güzel dizi.
gurur duyuyoruz aslan kardeşim allah yolunu açık etsin. harika işler çıkarıyor.
mahsun karaca'nın oyunculuğunu konuşturduğu dizidir. hikaye çok iyi tabii..
Offf. Bu dizi nedir?
Yerli veya yabancı olarak son zamanlarda izlediğim en iyi hikaye anlatıcıları bu insanlar. Gurur duydum, Ve ben medya tüketirim.
Hikayede bir bok yok, hatta mahsun'un aşık olduğu kızın arkı 3 saatlik Türk drama dizileri gibi çekilmiş. O tarafın sığlığını mı yansıttılar bilmiyorum ama orası sıktı. Ama boyle bir anlatim olamaz. Istiyorsa bad acid trip'e, istiyorsa istanbulun en bok semtine götürüyor. Her karakter ayrı bir dünya, hepsi canlı. Leyla hariç.
Sultan karakteri diziye girdiğinde aklım uçtu zaten. Ayça Damgaci resmen hayat uflemis içine. Izlerken tacize uğramış hissettim kendimi. That's good tv. Sırf bu karakterle tek başına imdb puanına +2 ekledi Ayça ve kendini takibe aldım. Bu performans için görürsem ozel olarak tesekkur falan ederim, o kadar eğlendim yani.

Dizi, inanılmaz kafalar, hersey oldugu gibi ortada, karanlık ve sert biraz ama ne kendini ne digerlerini ciddiye almıyor. Dizinin Kendi karakteri olması ve bunu sürdürmesi çok iyi, kült yapımlar bu sekilde ortaya çıkıyor.
Son bölümlerde düzenli bir kalite düşmesi yaşanıyor, bomba final bekliyorum açıkçası yoksa biraz azalarak bitmiş olacak. Ama boyle bi kafanin ulkemden şuan çıkması bile beni mutlu etti ya. Koşun gençler, Koşun koçsunuz.