bugün

Penaltı kaleye on adım olacak. Bazı oçolar adımı ayak boyu atardı. Ne yapıyor acaba şimdi o ibneler.
atan alır. evet. teşekkürler.
3 korner 1 penaltı.

var mı daha ötesi?
adamın devam dedi.

favorim.
işten eve gelen abiler, amcalar, ablalar oyunun içinden geçerken atılan gol sayılmaz. çocuklardan birisinin annesi, hadi gel artık eve diye bağırırken durunca da maç durur. taşlardan kurulan kalede top taşın üstünden geçince tartışmalar başlar. genelde var hakemi o başta bahsettiğim eve girmek üzere olan ya da yoldan geçerken biraz izleyen abiler, amcalar olur. akıllı telefonlar çıktı mahalle maçları da tarih oldu.
görsel
Bayır aşağı olan kaleye abanılmaz.
kendini Cüneyt Çakır edasıyla ileri atan çocuğa babanın önünde de mi öyle yürüyon diye karşı çıkılmaların olduğu dünyanın en samimi kurallarıdır.
top benim ben kaleye geçmem olayı her zaman geçerlidir.
tek bi kural vardır oda kural mural yok.
babanın yanında öyle mi adım atiyon len sen?
En iyi oynayan iki kişi aynı takımda olamaz.
topu arabanın altına atan alır. takımları topu getiren kişi kurar. birde ofsayt yoktur.
3 korner bir penaltı, adamın devam ederse faul yok, kaleci oyuncu var, topu uzağa atan getirir, taçta direk kendin attığın topa koşabilirsin, penaltılar ikinci elektirik direğinin önünden kullanilir, frikikte baraj yoktur.
--spoiler--
oğlum bekleyin az teyze/amca geçsin
--spoiler--
kaleci olmak top kurtarmak değil hissettirmeden kaleyi küçültebilmekti.
mahallenin dik kafalı amcasının bahçesine topu kim kaçırırsa gidip o ister.
https://www.facebook.com/...98881663477739&type=1
adam almaya başlamak için adım almak. bir de yarım adım gibi bir çakallık vardır.
sizin mahallenizde oturmayan bir kişiyi takımınızda oynatamazsınız, misal misafir olarak dışardan kuzeniniz geldi ve aşağı mahalleyle maç var o akşamüstü.. e kuzeni kenarda bırakıp maça dalmak da olmaz oynatmak lazım bin bir türlü dil dökerdim o kadar da iyi oynamıyora getirirdim lafı ama bir türlü kabul etmezlerdi zaten yenileceklerini bildikleri için ulan biz zaten hep yeniliyoruz elimize bir fırsat geçti sonuna kadar kullanalım bari mantığındaydı rakip mahalle arkadaşlarımız.
kalenin sınırları taşlarla belirlenir, üst sınırla kaleci boyuna göre 15 cm üst...ne üstü lan götten uydurulur.
gol oğlum boru hatta, değil lan zıpladım beni aştı.
7'de devre 15'te biter.
top arabanın altına kaçarsa van damme gibi alta uzanılır ve depik vurulur artisliktir.
+ goooool!
- ne golu lan
+ gol lan işte
- direk lan bas git.
+ 1 dakka lan kim yaklaştırdı lan bu kadar bu taşları birbirine?!?!
- ne alakası var aynı lan sizin kaleyle.
+ nah aynı amuna goyim aç aç aç aç arasını
- ALi SAMiYEN Mi LAN BURASI!?!?!

kaleci oyuncu.
topu atan alır.
araba gelirken oyun durur.
mahallenin asabi yaşlılarından biri kızıp başka yerde oynayın denildiği zaman kaleler 15-20 metre yukarı taşınır.
7 de hafta 15'de biter. Ben o haftanın half time olduğunu yıllar sonra idrak ettim.