bugün

ben çocukken her isteyen alamazdı şu meledi. hatta ilk magnumumu sünnetimde topladığımız paralara mütevellit babamın bana ve kardeşlerime verdiği para sayesinde almıştık. o kadar değerliydi hani.

şimdi ilkokul çocuklarının eline düştü bu dondurma.
"biz o kadar fakirdik ki yazbuz bile alamıyoduk sen ne konuşuyon"un yanında pek de önemli olmayan durumdur.
cidden alamıyoduk lan.
650.000 lira olduğu zamanlar epey değerliydi.
not: seneyi tam hatırlamıyorum.
onun yerine buz parmağı tercih ettiğimiz 1995-2000 arası yıllardır.
algida'nın tüm ürünleri için geçerli olan önermedir. bir cornetto, calippo ya da max alana kadar 10 dakika hesap kitap yapardık zamanında.

düşününce, boktan fabrikasyon dondurmanın üstünden ne paralar kazanılmış zamanında. neyse ki insanların hazır yemek merakı azaldı ve ağız tadı düzeldi de bu uyduruk krem şantilerin yüzüne pek bakan kalmadı...
Bu onermeye gore eskıden tadı daha guzeldı de. Her sey o zaman cocuk olmamaızdan dolayı zor ulastıgımız seyler daha lezzetlıydı.
Çocukluk kabusu olan durum.
cepte para olmadığındandır.
Hala pahalı dondurma ederinden çok fazlaya satılıyor.
O hafta dondurma yemediysem bari adam gibi bişi yiyek diye alıyorum.
hep 3 4 liralık şeydi zaten lezzetli ama parasının ben az olduğunu düşünüyorum.
Algida ve diğer bir çok abur cubur markanın türkiye pazarına yeni girdiği 90'lar da çocuk olmak zordu. Bugün onlarca alternatif markalardan ötürü kolay ulaşılabilir olmuşlardır. Bir örnekte özetlersek 1990'larda günümüz fiyat uyarlaması ile Kinder supriz yumurta 10 tl civarıydı
gittikçe de pahalandığı gerçeğini hatırlatır.
Magnum alırken iki kere düşünme sebebiydi. Evet.
Şimdi ucuz muymuş? Ben hala 5 kez düşünüyorum.
Özel Günlerde yeriz ne yapmak.
ben ilkokuldayken bile magnum 2 tl ile algida'nın en pahalı çubuk dondurmasıydı.
halen en pahalısı değil mi ?
Hala en pahalısıdır. Keşke biraz süt olsa içinde...
Eskiden belki şimdinin parasıyla 20 TL'ye satılıyordu.
Daha 2 sene önce 4 liraydı. Şimdi 7.5 Lira. Eskiden pahalıydı ama. Şimdi değil. Yersen.