bugün

Manolya.
*
Tabandan başlayan dolgun dalları ve budamaya dayanıklılığı sayesinde hiç boşluksuz düzgün piramit yapı alır. Yaklaşık 2m boyunca, çıplak gövdeli, geniş taçlı ağaç olarak da yetiştirilir. Yol ağaçlandırması ve bahçeler için çok dekoratiftir. Büyük, sert parlak yapraklı.Krem beyaz, çapı 25cm 'yi aşan çiçekleri mayıs hazirandan ağustosa dek tüm dallarını donatır. Toparlak meyveleri de ilginçtir, açılınca kırmızı tohumları ortaya çıkar. *
Hem öğretmen hem kadinsa yakin markaja alacagim yazar. Yumurtadan kaçmaz.
(#22995425) hayat ne garip dememe sebep olan kıymetli yazar. hissettiklerimde yalnız olmadığımın bilincine vardım sayesinde. üzerimize atılan topraklardan beslenebilmişsek bugüne kadar; sanırım yeşermek umudu da vardır. henüz 'herşeye rağmen yaşamak güzel' cümlesini söyleyemesem de onu tanımak iyi geldi bana.
Öğretmen nitelikli 11.nesil yazar. hoş gelmiş diyerek iyi paylaşımlar diliyorum.
bilgi içerikli entryleriyle aydınlatan yazar .
hala sözlükte yazma sebebim olan kaliteli yazarlardan.

bu ve bu yazar dost gibi insanların bu sözlüğe hakim olması en büyük dileğim.
"aa burda taş yok, dur ben buraya bi' taş koyayım" diyerek, taşı hep gediğine koyan yazıları olan ve bu sözlükte okunacak, takip edilecek ender yazarlardan olan güzel insan.
"kız, kadın, hatun, girl" uzantılı nick alıp etliye sütlüye karışmadan yazanların, nick altlarından ayrılmayanların "kaliteli yazar" sıfatını aldığı sözlükte, kaliteli yazar sıfatını kesinlikle hak ediyor efendim kesinlikle. özellikle türbanla ilgili yazdığı yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

bu hesapla nick altı orucumu da, nick altına yazmak suretiyle bozmuş oldum. gazamız mübarek ola. *
#24190948 gibi bir yazı ile sözlüğe kalite getirmiş yazar.

sevindim valla böyle yazı yazan birinin olmasına.
Yeni nesillerdeki kalitesizliğe inat Son derece kaliteli, Sözlüğün ihtiyaç duyduğu bir yazar. Belli ki Kültürlü, dolu dolu birisi. Takipteyiz.
(#24367570) Her ne kadar tekin karakterine moron demiş olsada ve film yorumuna pek katilmasam da, çirkin erkek güzel kıza aşık olur yorumuyla gülümsetti. Tabi engin akyürek yani ne çirkini dimi?
nicki gibi kendi de güzel yazardır. 465 tane entrysi var, hepsi de okumaya değer. sözlüğe girdiğimden beri şikayetci olduğum her konuda yazmış. tebrik ettim.

edit: eksileyen kardeşim ne dedim de zoruna gitti.
yazdıkları yazabileceklerinin sadece çok ama çok küçük bir bölümü. *
iplerimi koparıp özgür olmamı sağlayan yazar kardeşim benim. namı diğer manoş.

yaşadığımız tartışmalar ve akabinde söylediklerim sebebiyle kendisinden, necip uludağ sözlük ahalisi önünde tüm samimiyetimle özür diliyorum.
(#24561935)

Açtım, üst üste kaç kere dinlediğimi unuttum. Ne kadar güzel bir ezgi seçiminde bulunmuş. Filmi de hatırlattı. Duygusallaştırdı sağolsun. Teşekkür ettim.
Mütevazi kaldı. "Güzel insan" dedim.
O noktadan beri entrylerini okuyorum. Ne kadar da haklıymışım..

Dertlerinde samimi. Çözmede samimi. Ne yapılması gerekiyorsa onun peşinde, gerçek insan.
"Hadi doktor uzatma, vereceksin o raporu." dedirtir, onun derdi sizin derdiniz.
"Varmış canım tedavisi.. Astımdan da biraz farklıymış. En son cerrahi operasyonmuş. Allah göstermesin, ama en azından son çare de olsa çare." olursunuz.
Tanımamanız önemli değil kendisini. iyi olmasını istersiniz. Tanımayın da. Ben tanımayacağım. iyi insanları varlığınızla kirletmeye lüzum yok.

"ne kadar az yeşildik seninle biz. ne kadar az bahar. ne kadar hırpalanmış iki ağaç, yüreği yalnızlığa mahkum iki müebbet, iki komşu ülke yasaklı. sen ne kadar tomurcuktun bir bilsen. sen eteğine güneş saçılmış kutsanmış doğa anne. bütün şiirlerimin gizli öznesi."

Şifalar diliyorum.
Ya biz küçülelim, ya da oğul ve kızlarımız elinizde yetişsin öğretmen hanım.
iyi geceler.
http://www.youtube.com/watch?v=p_cdXNWD1VY
hiç üşenmeden yazan ve cidden yazan yazardır. fırsat buldukça tüm entry'leri özenle okunacak yazardır.
(#24662133) entrysi ile farkına vardığım kişi. yazar sıfatını hakeden nadir insanlardan biri.
farkına varılması için verdiği sağlam ayarın görülmesine gerçekten kıs kıs güldüm la. hatun yazıyor hacı abi yazıyor. mesaj atmaya korkar oldum ama kendisine. *
özelden ilber ortaylı imişcesine seviyeli muhabbetler eden ama girdikleri nick altı entrylerinde birer ajdar anık oldukları ortaya çıkan zırtapozlarla ve yazar demeye bin şahit isteyen üyelerle dolu olan sözlükte; yazar sıfatını kesinlikle hak eden, takip edilmeye değer, keyifle okunası yazar.

ramazan ayı içerisinde bir tatsızlık, atışma yaşadık ama gereğinden fazla uzadı bence bu durum. tatsızlığı, birbirimize yaşamak istemediğimizi anlatamamaktan mı yoksa oruçlu olmamızdan mı bilemiyorum; ama yaşadığımız ve bitmesi gereken bu tatsızlığın üzerine tuz biber eken ifademi de necip uludağ sözlük ahalisinin huzurunda düzeltmek istiyorum: seni tanıdığıma memnunum.

galip derviş seviyor daha n'olsun. *
Takip ettiğim kıymetli yazar.
Gidişine çok üzüldüğüm arkadaşım hatta daha ötesi kardeşim..
Keşke gitmeseydi diyorum ama kendi adına böyle olması gerektiğini biliyorum. O sessiz sedasız gitmeyi tercih etse de ben ardından bir şeyler yazmadan edemedim..
Bağımızı hiç koparmayacağımızı bilsem de seni yine de özleyeceğim..
Çoğu insanın okul hayatında hayran olduğu öğretmenleri olmuştur elbette. Okul hocalarımı sevmesemde aralarında dünyaları verseler paylaşamayacağım öğretmenlerim oldu. Günü geldiğinde gülüşüp eğlendiğim hocalarım günü geldiğinde memleket meselelerini birbirimizi kırmadan konuştuğum öğretmenlerim... Hani başınızı omzuna yaslamak istediğiniz birilerine ihtiyaç duyarsınız ya bazen,ailenizden de çekinirsiniz belki,işte o zaman yalnızlığınızı unutturacak kişiler çıkar karşınıza bazen. Benim öğretmenlerimde onlardandı.

Hiç biriyle uzun zaman geçiremedim. Hep 1 yıl yada 2. Ve onlardan biride sizsiniz hocam. Ve belki de diğer öğretmenlerimdende ayrı bir yeriniz var içimde. Hiç görmediğim birisine eger hayran olabiliyorsam ona güvenip derdimi anlatabiliyorsam bu sizin değerinizi gösterir.

Evet yine çok sevdiğim bir hocamla yine kısa sürede ayrıldık. Gittiğiniz için çok üzgünüm aslında ama sizde halkısınız belki gitmekde.

Umarım bir gün tekrar gelirsiniz. Tekrar umut kaynağım olursunuz. Hoşçakalın.
ilgi salagı, çirkin, dantelli mutfak teshircilerinin bok attığı güzide yazar.

Daha fazla dayanamamış bu çöplüğe.
yazarlığın; türkçeyi kullanma becerisi ve dilbilgisine ve de anlatıma göre değil, sadece fikirlere göre, siyasi görüşlere göre değerlendirildiği sözlüğün; en naif, en kaliteli ve gerçek bir yazar kumaşı olan yazarlarından idi. "idi" diyorum; çünkü gidişini şova dönüştürüp arkasından ne yazıldığına bakmadan edemeyen ve silindikten sonra "kaliteli yazar, sevilen yazar" olanların aksine sessizce çekip gitmiş.

attığı mesajı biraz geç de olsa okudum ve buraya bir daha döneceğini zannetmiyorum. yani en azından bu nickle dönmez.