bugün

amcacım.özür dilerim. bu kadar bir boka yaramadığımı hissettiğim için. senin acını azaltmak için yada intikamını almak için hiç birşey yapamadığım için. o yırtık ayakkabılarını görürken yolda gelirken sağlam botlarıma bakıp bir tane daha alayım dediğim için.
ah be amcacım neden o kadar masum bakıyorsun. özürdilerim amcacım binlerce kez. bu şerefsizlerin önüne geçemediğim için. hala yukardan bize sırıtarak bu işin kaderi dedikleri için.
özürdilerim teyzecim yüzme bilmeyen oğlunu o sıçdımının çukurunda kaybettiğin için. bir boka yaramıyor yazılarım,bir boka yaramıyor düşüncelerim sadece burda gözlerim dolu klavyeyi kırarcasına bu yazıları yazıyorum. çünkü hala onları savunuyorlar. çünkü hala daha ne yapsınlar diyorlar. çünkü hala yaşam odası olsada bir işe yaramazdı diyorlar.

ben onların adındada sizden özürdilerim..

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27612478.asp
akp' ye oy veriyordur kesin.
Oğlunun öldüğünü görmüştür.

Allah kimseye böyle acı vermesin.
Arkadaslar yardim kampanyasi baslatilirsa benden 5bin tl calisir. Baslatildiysa hesap numarasi verebilirsiniz.
Babadır, duruşuyla, yüreğiyle.
Anlımıdım bıbıcıım diyen evladı da yetiştirmemiştir.
bu ülkenin her çeşit insana ihtiyacı var, bu kölelik sisteminde herkes bir şekilde kölelik görevini icraa edecek.

kimi pc başında kimi yırtık ayakkabılarla tarlada. hayat acımasız daha doğrusu doğa acımasız,

bu; yavru ceylanı kapan dişi aslanı görünce küfür etmeye benziyor.
Ayakkabı değil onlar Ankara lastiği zannedersem. Çocukken az giymedim.

Yardım kampanyası için 50 tl çalışır benden.
(bkz: ölen madencinin babasının ayakkabısı/#25804400)
bir ayakkabı 15 tl bu neyin fakirliği? bi paket sigara az iÇer alır 1 sene giyersin. Ama yurdum insanı keyfine daha düşkün tabi.

not: bu adam adresini versin ona 2 çift ayakkabı yollayacağım ama giymeyeceğinden yine bu yırtık lastiklerle dolaşacağından da adım gibi eminim.
insanın içini parçalayan babadır. Nasıl bir ülkeyiz biz anlamıyorum.
Giydiği ayakkabı değil, kara lastik dir ve evet yırtık dır!
yırtık ayakkabılarından ziyade felaketin yaşandığı ilk günlerde kendisi ve eşiyle yapılan haberde çevresindekilere söylediği "gitti mi şimdi benim oğlan" sözleriyle aklımda kalan babadır. o çaresizlik, razı oluş, kabulleniş insanın içini öyle çok acıtır ki lanet edersiniz bu düzene.
bu fotoğrafı görüp 1000 odalı sarayında rahat oturanların .... neyse. haykır acını artık sende ey halk. daha madenlerde, dağlarda, fabrikalarda, kot taşlama atölyelerinde kaç evladın ölecek, sakat kalacak. kader deme artık herşeye. bu işin fıtratında var diyenlerden hesap sor. böyle giderse o yırtık kara lastiğinide elinden alacak bu aç gözlü pezevenkler.
''boşver madencinin babasını, akpli işadamlarına birşey olmasın. biri gider diğeri gelir'' zihniyeti...

http://galeri.uludagsozlu...1yla-u%C4%9Furlayan-baba/
açık açık konuşalım ulan salak kardeşim o adam yıllardır yırtık lastikle geziyor, yıllardır evinde kuru ekmek yiyor. bunu çocuğu öldüğü zaman öğrenip üzerine üzülmemiz senin insanlık ayıbındır. senin bi olay sonrasında ortaya çıkan hümanzimini, eşitlik düşünceni, üstüne akıttığın sahte gözyaşlarını sikeyim. yıllardır sokakta yatıp çöpten ekmek toplayan insanlara baktığın aşağılık bakışın bi an da çocuğunu madende kaybetmesiyle oluşan içindeki üzüntüyü düşüneelim. kendini suçladığını farkedebiliyor musun? bu akşam yine güzel bi yemek yiyip üzerine hayatının ne kadar yorucu ve stresli olduğunu konuşacaksın evet. kombiyi yakıp yapılan zamları sıcacık evinde tartışacaksın. akşam eve gittiğinde 250 liraya aldığın harly davidson botlarını aman kapı önünde bırakma. ne olur ne olmaz mazallah.
burda zırlayanların (şahsım da dahil) alayı boşuna konuşuyor...zulüm rıza görüyorsa artık zulüm değildir o anlaşmadır...

halk olarak o sarayı basıp, başlarına yıkmıyorsan boşuna konuşmuş olursun.

adamlar yasa, hak, hukuk, adalet, vicdan vesaireden nasiplenmemişler...

ne devlet teoremini açıklayarak ve devletin ödevlerini sayarak yola getirebilirsiniz bu insanları ne de olmayan vicdanlarına seslenerek...

bir seri katile "yaptığını beğendin mi?" diye sorup bir daha yapmamasını ummak gibi...

bu çetenin başı yaklaşık 30 yıldır durmadan çalıyor...şimdi siz dediniz diye çaldıklarını geri verip, tövbe etmeyecek...

mücadele edecek götümüz, yüreğimiz, ahlakımız, vicdanımız, namusumuz yok bu coğrafyanın insanları olarak...

genel ahlak anlayışımız da bizden az kazanana salak ve tembel, çok kazanana hırsız demekle sınırlı... adalet duygumuz yok, vicdanımız kirli, onurumuz eksik...

böyle başa böyle tarak kısacası...

çiğnene çiğnene sakız olmuş haliyle;

neyi hakediyorsak öyle yönetiliyoruz...

not: 12 yıldır bu ülkede hile ve yalanlarla iktidarı gaspetmiş akape çetesinin bu başlıkta incelenen haberle ilişkilendirilmesi de batmış bazı götoğlanlarına... japon hükümetine mi posta koyacaz yoksa almanlar üçüncü köprüyü kıskandıkları için mi bu gariban adamın ayağından ayakkabısını çalmışlar?

bu yandaşları otoban kenarına işe çıkarsak kamyoncular isyan eder "folloş olmuş bunlar!" diye... öyle genişler...