bugün

ilginç bir durum. Starbucks temel ihtiyaç mı? Değil. O zaman niye her şubesi hınca hınç dolu. Karamelli makiyato yudumlarken köy enstitüleri abi yaa diyen batısen adlı kardeşimizin sorunsalı.
görsel
Ekonomi kötü ama millette para çok. Evet.
Türkiye'nin sosyolojik ölçü birimi starbucks değil, "Lozan pastanesi"dir. Enternasyonal fuar'ın opposed'inde, Atatürk lisesi'nin near'ında, MC donald's ın "one hundred meters"ında konumlanmış, gerçek bir sosyoloji canavarıdır.

(bkz: ekmek bulamıyorlar da pasta yesinler). Kumpir yediler abla.
valla bana kriz var. içtiğim bi küçük filtre kahveydi gittim migrostan 500 gram kahveyi 75 liraya aldım evde demleyip demleyip içiyorum. 2 bardak fiyatına 500 gram aldım.
Sigara zararlı ama herkes para verip kullanıyor? Çünkü bağımlılık. Bağımlılık alışkanlığın bir üst seviyesidir. Starbucks kültürü de alışkanlıktır, kolay bırakmaz millet. Domates niye 20 lira diye isyan eden bir insan 70 liraya kahve içiyor. Hizmet sektörü enflasyondan daha fazla zam yaptı. Mesela kebap yesen şu an 200 liradan açıyorlar kapıyı. Avrupa ile neredeyse kafa kafaya geldik. Ama millet dışarıda yemekten vazgeçmiyor. Bizde her şey alışkanlığa dönüşüyor.
Starbucksları kapatalım da millet bizi mi içsin. Olur o kadar
kriz ile ilgili bir durum değil ahmakliktan.
Başka mekanlarda 40 liraya gün öldüremiyorlar .
Starucks a yıllardır gitmiyorum. Bi bardak çaya 50 lira veremem.
alım gücü düşüp de ev-araba alma ihtimali kalmayan insanların tek eğlencesi kafede oturup sohbet etmek olmuş. garsonla sürekli darlamayan mekanların da öncüsü starbucks olduğu için normaldir sürekli dolup taşması.